با حضور وزير بهداشت؛ بزرگترين بيمارستان سوانح و سوختگي جنوب غرب كشور، در اهواز افتتاح شد

بيمارستان سوانح و سوختگي آيت ا.. طالقاني اهواز به عنوان بزرگ‌ترين بيمارستان سوانح و سوختگي جنوب غرب كشور با حضور وزير بهداشت افتتاح شد.

به گزارش ايسنا، عمليات ساخت اين بيمارستان از سال ۹۳ در زميني با مساحت ۴۰ هزار متر مربع و زيربناي ۲۳ هزار متر مربع در ۶ طبقه و با اعتباري بالغ بر ۷۰ ميليارد تومان ساخته و تجهيز شده است.

بنابر اعلام وبدا، اين بيمارستان داراي ۱۱۰ تخت در بخش‌هاي اورژانس، بستري گرافت، بستري پلاستيك، بستري نيمه عفوني و عفوني،  BICU‌(مراقبت‌هاي ويژه سوختگي) و اتاق‌هاي عمل جراحي عفوني، غير عفوني و اتاق عمل اورژانس است.

همچنين در اين بيمارستان بخش فيزيوتراپي، درمانگاه تخصصي، آزمايشگاه و تصويربرداري شامل راديوگرافي فلوروسكوپي، سونوگرافي و MRI‌ فعال است.

ساختمان جديد وكلينيك بيمارستان ابوذر اهواز بهره برداري شد

 

ساختمان جديد و كلينيك تخصصي بيمارستان ابوذر اهواز روز شنبه با حضور سيد حسن قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي بهره برداري شد.

به گزارش ايرنا، ساختمان جديد بيمارستان تخصصي كودكان ابوذر اهواز با ۲۱ هزار مترمربع زيربنا در هشت طبقه و با ۲۴۰ تخت راه اندازي شد.

عمليات اجرايي ساخت بيمارستان با همكاري بنياد مستضعفان و جانبازان از سال ۱۳۸۸ آغاز و با اعتبار يك هزار و ۲۰۰ ميليارد ريال ساخته شد و در دست تجهيز است.  ‌

كار ساخت كلينيك تخصصي ابوذر اهواز از سال ۱۳۹۴ توسط دانشگاه علوم پزشكي اهواز آغاز شد.

اين كلينيك يك هزار و ۶۲۵ متر مربع زير بنا دارد اعتبار ساخت و تجهيز ۳۲ ميليارد ريال است.