بوی محبت به امام حسین(ع) در کوچه پس‌کوچه‌های شهر

ماه محرم که فرا می‌رسد از پیر تا جوان، زن و مرد یک دل و یک صدا خود را برای عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین(ع) آماده می‌کنند و با سیاه‌پوش کردن کوچه و محله به پیشواز سوگواری حضرت می‌روند.

به گزارش تسنیم، ماه محرم که فرا می‌رسد از پیر تا جوان، زن و مرد یک دل و یک صدا خود را برای عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین(ع) آماده می‌کنند و با سیاه‌پوش کردن کوچه و محله به پیشواز سوگواری حضرت می‌روند.

خوزستان که به دروازه ورود تشیع شناخته می‌شود، در آستانه ماه محرم و صفر حال و هوای دیگری به خود می‌گیرد و به خوبی مشام حسین(ع)، یاران با وفایش و اهل بیت(ع) ایشان را می‌توان استشمام کرد، عطری که درد دردمندان را شفا و حاجت نیازمند را روا می‌کند.

رسم و رسوم عزاداری در خوزستان متفاوت است اما نقطه اشتراک همه آنها حب به اهل بیت(ع) و شعار هیهات من الذله است، شعاری که در گذشته با نثار جان و مال در جنگ تحمیلی و امروزه با ولایتمداری در برابر هجمه‌های دشمنان کوردل خود را نشان می‌دهد.

سخن از امام حسین(ع)، تنها یک دل ارادتمند می‌خواهد و بس، دلی که در دوران کنونی به ندای مولی و ولی امر خود گوش فرا دهد و قدم در مسیری بردارد که پرچم حضرت بر زمین زده نشود و بار دیگر ثابت شود علمدارهایی در ایران اسلامی وجود دارند که از جان خود می‌گذرند تا غمی بر چهره مقتدای آنها ظاهر نشود.

ماه محرم و عزاداری برای امام حسین(ع) در برابر هجمه‌های دشمنان حکم آب بر آتش را دارد، دشمنان قسم خورده‌ای که امروزه با نام آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی خلق و خوی یزیدگونه خود را به نمایش گذاشته‌اند و گمان می‌کنند می‌توانند جوانان و نوجوانان را از راه به در کرده، اهل بیت(ع) و ولایت را از آنها بگیرند اما بدانند پاسخ آنها تنها همین حرف است که «زهی خیال باطل».