دكتر شريعتي گزينه اي براي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي

شنيده ها حاكي از شمارش معكوس براي تسويه حساب دستگاهها با مديران بازنشسته در رده هاي مختلف از جمله استانداران، فرمانداران و معاونين آنها است به نظر مي رسد اين بار قرار است موضوع جدي باشد و لابي ها كار ساز نباشند.

آنچه بيش از هر موضوعي در اين طرح مورد توجه است اين است كه مقرر شده نيروهاي جوانتر كه با بازنشستگي فاصله دارند، جايگزين كساني شوند كه كنار خواهند رفت در اين ميان با توجه به تجربه اي كه از انتصاب وزير جوان وزارت ارتباطات و فن آوري اطلاعات حاصل شده، استفاده از نيروهاي با تجربه جوان در دستور كار وزارتخانه هاست. راوي شنيد كه براي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي هم قرار است يك مدير جوان معرفي شود كه دكتر شريعتي استاندار هم مطرح است و در اين مورد مقدماتي انجام شده و به اين ترتيب شايد جوانترين استاندار كشور هم به تيم دولت بپيوندد. يك منبع آگاه به راوي گفت دكتر شريعتي به عنوان پركارترين استاندار كشور مطرح است و  ارتقاي وي دور از ذهن نيست.

 

فلسفي رفت، سنواتي رئيس شورا شد

 

اعضاي هيات رييسه پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر اهواز براي سال دوم، انتخاب شدند.

در نشست تعيين هيات رييسه جديد شوراي شهر اهواز عبدالزهرا سنواتي كه تنها نامزد رياست شورا بود با ۱۳ راي موافق براي مدت يكسال به عنوان رييس شورا انتخاب شد.

مهران باباپور نيز كه در سال اول نايب رييس شوراي شهر اهواز بود بار ديگر با ۱۳ راي موافق بر اين مسند نشست.محمد هادي قنوات به عنوان منشي اول محمدرضا ايزدي به عنوان منشي دوم و اسكندر لطفعلي زاده به عنوان خزانه دار شورا هر كدام با ۱۳ راي موافق انتخاب شدند.

حضور عراقي ها در بازارهاي شهرهاي مرزي فرصت است يا تهديد؟

مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اينكه حضور گردشگران خارجي فرصت مهم اقتصادي براي منطقه است، گفته است: از دست دادن اين فرصت مهم را مي‌توان از دست دادن بزرگ‌ترين فرصت اقتصادي دانست، اگر از دست برود رقباي ما همچون تركيه و عربستان حتي اخيراً كشور اردن به دنبال كسب اين جايگاه و كسب بازار عراق هستند.

وي بيان كرد: فضاي مسمومي كه (عليه حضور گسترده گردشگران عراقي) ايجادشده يك علت دارد كه عمدتاً منشأ آن رقباي خارجي ما همچون كشورهاي حوزه خليج‌فارس و ساير كشورهاي منطقه هستند كه تلاش مي‌كنند اين فرصت را از ما بگيرند، بايد با اين فضا برخورد كرد.

زماني با اشاره به اينكه اعتقادداريم اين فضاي مسموم ايجادشده در فضاي مجازي و تأمين خوراك آن داراي منشأ خارجي است، گفته: هركسي كه در اين فضا همراه شود درواقع با رقباي خارجي ما همراه شده است، هركسي در هر مقامي كه باشد دارد به خواسته رقباي خارجي ما دامن مي‌زند.

به گفته وي: ۸۰ درصد گردشگران عراقي با خانواده‌هاي خود مي‌آيند و عمدتاً به خانه اقوام و دوستان خود مي‌روند، ۸۰ درصد اين اتباع عراقي در آبادان و خرمشهر فاميل دارند، تعدادي مجرد مي‌آيد و تفاوتي با فردي كه با ويزا وارد منطقه مي‌شود ندارد تنها تفاوت اين است كه شخص داراي ويزا به ديگر استان‌ها مي‌رود و سودي براي منطقه ندارد.

و اما بر خلاف نظر مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند يك فعال صنايع غذايي در باره برخي از مسافراني كه از مرزهاي غربي و شرقي وارد كشور مي شوند گفته است: برخي از اين مسافران كه از مرز‌هاي غربي و شرقي وارد كشور مي‌شوند نه‌تنها توريست نيستند، بلكه در طول چند ساعت تمام موادخوراكي و كالاهاي اساسي شهر‌هاي مرز‌نشين را خريداري و از مرز خارج مي‌كنند.  ‌

وي تخليه فروشگاه‌هاي مواد‌غذايي در شهر‌هاي مرزي را خطر مي‌داند و مي‌گويد: با كاهش ارزش پول ملي در مقابل دينار عراق، ورود عراقيان به شهر‌هاي پيرانشهر، سردشت، كرمانشاه، ايلام و… افزايش يافته است. اين مسافران عراقي به هيچ عنوان توريست نيستند، زيرا صبح به شهر‌هاي مرزي ايران وارد مي‌شوند و در كمتر از چند ساعت گوشت، مرغ، برنج، روغن و انواع مواد‌خوراكي را خريداري كرده و از مرز خارج مي‌شوند.

وي از ناياب شدن آيفون‌هاي تصويري در شهر‌هاي مرزي خبر مي‌دهد و مي‌گويد: به دليل ارزاني آيفون تصويري در داخل ايران، عراقي‌ها بازار لوازم‌الكترونيكي در شهر‌هاي مرزي را تخليه كرده‌اند و علاوه بر اين در شرايطي كه بازار داخل نيازمند مواد پلي‌اتيلن  است، اين مواد به اندازه ۱۰ برابر نياز كشور عراق به اين كشور صادر مي‌شود. بنابراين شواهد نشان مي دهد كه اولا موضوع حضور گسترده عراقي ها در كشور مختص به شهرهاي آبادان و خرمشهر نيست و ضرورت كنترل ورود و خروج آنها كاملا محسوس است و نبايد گردشگر را با مشتري و خريدار اقلام سوبسيد دار در شهرهاي مرزي اشتباه گرفت.

انتخابات شوراي شهر آبادان همچنان در بلاتكليفي

سومين جلسه شوراي شهر آبادان براي تعيين دومين رئيس دوره‌اي خود، بدون نتيجه‌ ماند.

اين نشست كه با حضور سرپرست فرمانداري ويژه شهرستان آبادان برگزار شد به دليل غيبت چهار نفر از ۹ عضو شوراي شهر آبادان به سرانجام نرسيد.

ناصر كعبي، حميد كوراوند، خليل جنامي و فواد دريس، چهار نماينده‌اي  هستند كه در سه جلسه برگزار شده براي انتخاب رئيس جديد در صحن شوراي شهر آبادان حاضر نشدند.