ذوق زده نشويد بعضي تشويق ها، از تنبيه معنادارتر است

معمول اين است كه يك بزرگ سرد و گرم چشيده خانواده اگر احساس كرد كه يكي از اعضاي خانواده را بايد نصيحت و يا حتي نكوهش كند، براي حفظ بقاء و نگهداشتن حرمت، او را در خفا امر و نهي مي كند و چه بسا ممكن است، گوش او را هم بپيچاند، اما در جمع به او عزت دهد و حتي تكريمش كند ولي اين راز بين آن دو مي ماند، به شرطي كه نصايح و توصيه ها اثر داشته باشد و جامه عمل بپوشد لكن هر صبري حدي دارد و اگر تغيير حالت مشاهده نشد، شايد با مقصر، معامله ديگري بشود. اين اتفاق ممكن است در مورد خانواده بزرگتر حتي خانواده كشوري هم مصداق پيدا كند و اگر بزرگ جامعه متوجه برخي كوتاهي ها و بي تدبيري ها از سوي كارگزاران شود، بعيد نيست در خلوت مورد ماخذه قرار دهد، اما براي رعايت ملاحظات و حفظ وحدت در جمع نه تنها مورد شماتت و سرزنش قرار نگيرد بلكه تفقد و تعريفي هم به ميان آيد و شايد اين سلاح برنده تر از واكنش هاي ديگر باشد، بنابراين در قضيه برخورد پدرانه رهبري با دولتمردان نبايد هواداران دولت ذوق زده شوند كه با وجود بي تدبيري هايي كه مردم را به روز سياه نشاندند، نه تنها تنبيهي در كار نبوده بلكه مورد تفقد قرار گرفته اند.  ‌

وقتي رئيس جمهوري قبل از آغاز سخن و پاسخگويي به سوالات نمايندگان در مجلس مي گويد < سعي مي كنم طبق توصيه هاي رهبري سخن بگويم> در خانه اگر كس است، يك حرف بس است و اهالي خانه ملت بايد گوشي دستشان مي آمد كه رهبري هر آنچه شرط بلاغ است با رئيس جمهوري در ميان گذاشته و اتمام حجت ها را با او كرده اند و ديديم وي هم اطاعت امر كرد. اما همانگونه كه بيان شد، اين ملاحظات نمي تواند دائمي باشد و در اصل به رئيس جمهوري و تيمش فرصت ديگري داده شد تا بر مشكلات فائق آيند و اوضاع و احوال مملكت را كه موجب نارضايتي مردم شده سرو سامان بخشند. فكر نكنند حالا زمان سعدي است كه گفته بود:  ‌

كس نتواند گرفت دامن دولت به زور     ‌

         كوشش بي فايده است وسمه بر ابروي كور  ‌نه خير، هم زور ملت زياد است و هر جا مثل قضيه موسسات مالي ديدند دارند به آنها ظلم مي شود بلند مي شوند، هم بالاخره مملكت صاحب دارد و از اين به بعد قرار است به فاسدان رحم نشود، حتي اگر از ايل و تبار مقامات بالا يا حتي قضات باشند و رگ غيرت هر كس كه تكان نخورد سزايش را خواهد ديد.  ‌

حاج آقا آنقدر با تأني حديث خواند تا استاندار به مراسم رسيد!

 

در مراسم افتتاح ريل باس خوزستان كه با حضور عضو هيئت مديره راه آهن كشور برگزار شد، طبق معمول استاندار خوزستان دير آمد كه اين دير آمدنش هم بخاطر آن است كه بيش از حد سرش شلوغ است و از روزي كه آمده زمان برايش مفهومي ندارد و اين خصوصيت او مديران را هم اسير كرده و آنها نمي توانند براي روزهاي تعطيل خود هم برنامه ريزي كنند. بگذريم. همه چيز آماده افتتاح بود و همه آمده بودند جز دكتر شريعتي. آيت ا… موسوي جزايري كه حضور داشت چون به موقع آمده بود، راضي نشد بيش از اين حاضران معطل شوند، بنابراين بلند شد و پشت ميكروفن رفت منتهي براي آنكه هم مراسم شروع شده باشد هم تاملي شود تا استاندار برسد، شروع به خواندن حديثي كرد كه البته به دلها نشست. حديث داشت تمام مي شد اما از شريعتي خبري نشد، آيت ا… كه چشم به در ورودي داشت اين حديث را آنقدر با تاني و همراه با تلطيف كردن فضاي مراسم بيان كرد كه بالاخره استاندار رسيد و ابتكار آيت ا… سبب شد كه مراسم بدون حضور شريعتي برگزار نشود اماحساب اين است كه حالا اينجا حاج آقا بود و زمان تاخير استاندار را پر كرد اما ايشان بايد فكري براي جبران تاخيرها در غياب آيت ا… بكند چون زمان ارزاني طلا مي گفتند وقت طلاست، حالا كه طلا واويلاست و لحظه اي بالا مي رود و بنابراين بايد بيشتر قدر وقت را بدانيم.

دعوت نماينده ولي فقيه از مردم براي استفاده از قطار به جاي هواپيما

آيت ا… موسوي جزايري در همين مراسم به مردم توصيه كرد به علت گراني بليت هواپيما در سفرهاي خود، قطار را جايگزين هواپيما كنند.

نماينده ولي فقيه در استان خوزستان با اشاره به نرخ بالاي قيمت هواپيما، گفت: تصميم گرفتيم و عهد كرديم هم خود و هم محافظان بنده با قطار سفر كنيم. مردم هم مي توانند سفر با قطار را جايگزين سفر با هواپيما كنند.

خيلي هم خوب است.

اصحاب رسانه و مطبوعات در انتظار وفاي به عهد استاندار

باوجود دستور اكيد غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان خطاب به مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان مبني بر شكايت نكردن از اصحاب رسانه و مطبوعات اما همچنان اهالي رسانه خوزستان شاهد استمرار شكايت‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي هستند.

 ‌از نخستين وعده‌هاي استاندار پس از انتصاب به جامعه رسانه‌اي خوزستان پايان شكايت دستگاه‌هاي اجرايي از رسانه‌ها بود، وعده‌اي كه باوجود دستور اكيد استاندار به دستگاه‌هاي اجرايي اما در اين سال‌ها كمتر اجرا شد و طرح شكايت از سوي ادارات كل در خوزستان نسبت به اصحاب رسانه و مطبوعات ادامه دارد كه انتظار اصحاب رسانه و مطبوعات وفاي به عهد از سوي استاندار است.