رهبر انقلاب در دانشگاه علوم دريايي نوشهر: ملت ايران ابرقدرتها را وادار به عقب نشيني و شكست كرد

حضرت آيت‌ا… خامنه‌اي با بيان اينكه جمهوري اسلامي از يك نهال باريك به درختي برومند و پرثمر تبديل شده است، تاكيد كردند: جمهوري اسلامي توانسته توطئه‌آمريكا را در منطقه با شكست مواجه كند.

به گزارش مهر، حضرت آيت ا… خامنه اي فرمانده معظم كل قوا صبح روز گذشته در شانزدهمين مراسم مشترك دانش آموختگي و تحليف دانشجويان دانشگاه‌هاي افسري ارتش جمهوري اسلامي ايران، لباس ارتش را لباسي مبارك و افتخار آفرين ناميدند و با اشاره به سياستهاي شرارت بار استكبار براي ايجاد ناامني و بي‌ثباتي در منطقه تأكيد كردند: جمهوري اسلامي و ملت ايران با ايستادگي در مقابل امريكا ثابت كرده است اگر ملتي از اخم و تشر زورگويان نترسد و به توانايي هاي خود اعتماد و اتكا كند، ابرقدرتها را به عقب نشيني و شكست مي كشاند.

در ابتداي اين مراسم كه در دانشگاه علوم دريايي امام خميني(ره) در نوشهر برگزار شد، حضرت آيت ا… خامنه اي با حضور بر مزار شهيدان گمنام و قرائت فاتحه، به شهيدان سرافراز انقلاب و دفاع مقدس اداي احترام كردند.

رهبر معظم انقلاب سپس از يگانهاي مستقر در ميدان سان ديدند.

فرمانده كل قوا در اين مراسم، حضور هزاران جوان رشيد و مؤمن در دانشگاههاي ارتش را موجب اميدواري بيشتر هر انسان خردمند به آينده ايران خواندند و افزودند: بار سنگين آينده‌ي روشن ميهن عزيزمان بر دوش جوانان است و جوانان غيور ارتشي، يكي از بخشهاي مهم و حساس اين مسئوليت را بر عهده دارند.

ايشان ملت ايران را پرچمدار آزادگي و عدالت در جهان برشمردند و افزودند: نيروهاي مسلح از چنين ملتي و چنين كشوري دفاع مي كنند كه بايد اين افتخار بزرگ را با همه وجود و با انگيزه هاي عميق ديني و ملي ادامه دهند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به مردمان بسياري كه در كشورهاي مختلف دوستدار عدالتند اما راهي براي ابراز عدالتخواهي و آزادي از چنگ استكبار ندارند، افزودند: در چنين دنيايي، جمهوري اسلامي و ملت ايران با زبان رسا و بدون هيچ پنهان كاري، ايستادگي خود را درمقابل ظلم و استكبار ابراز مي كند و همين مسئله علت اصلي دشمني ظالمان جهاني با ملت بزرگ ايران است.

حضرت آيت ا… خامنه اي با اشاره به ناامني و بي ثباتي در مناطق مختلف جهان بويژه منطقه غرب آسيا افزودند: استكبار و در راس آن امريكاي ظالم و ستمگر، منافع خود را در گرو ايجاد جنگ‌هاي خانگي افزايش و توسعه فجيع فعاليتهاي تروريستي و درگيريهاي منطقه اي مي بينند و متأسفانه برخي كشورهاي منطقه به آنها كمك مي كنند.

رهبر انقلاب اسلامي جلوگيري از سربلند كردن يك قدرت اسلامي در منطقه را هدف آمريكا و رژيم صهيونيستي خواندند و افزودند: آنها مي دانند كه پيام جذاب اسلام دفاع از مستضعفين و محرومين است، بنابراين از شكل گيري قدرتي بر مبناي اسلام بيمناكند.

حضرت آيت ا… خامنه اي ايستادگي مقتدرانه جمهوري اسلامي در مقابل استكبار را موجب شكست عمده اهداف ظالمان جهاني در منطقه برشمردند و خاطرنشان كردند: تحليلگران سياسي و هوشمندان عالم از اينكه ايران با اتكاء به خداوند و تكيه بر قدرت ملي قدرتهاي جهاني را در منطقه ناكام گذاشته است، شگفت زده اند و به اين واقعيت اذعان مي كنند.

رهبر انقلاب اسلامي، تهديد و اخم و تشر و قدرت نمايي در حرف و سخن را روش عمده قدرتهاي ستمگر براي ترساندن ملتها خواندند و تأكيد كردند: اگر ملتي از اين روشها نهراسيد و با شجاعت و اعتماد و اطمينان به توانايي هاي خود در راه حق و عدالت حركت كرد ابرقدرتها را وادار به عقب نشيني و شكست مي كند.

ايشان جمهوري اسلامي را نمونه اي روشن از اين واقعيت دانستند و خاطرنشان كردند: ۴۰ سال است ايران آماج خرابكاري‌هاي امريكا و همدستانش قرار دارد اما اكنون از نهالي كوچك به درختي برومند و پرثمر تبديل شده و با وجود اكراه شديد و اقدامات فراوان مستكبران دلهاي ملتها را به پيام انقلاب جذب و جلب كرده و توطئه‌هاي امريكا را در منطقه به شكست كشانده است.

رهبر انقلاب اسلامي، سوريه، عراق و لبنان را نمونه‌هايي از شكست توطئه هاي امريكا در منطقه خواندند و افزودند: اينها نشانه‌هايي از قدرت پروردگار و صدق وعده هاي الهي است كه مي‌فرمايد اگر خدا را ياري كنيد، خدا شما را نصرت مي دهد و ثابت قدم مي دارد.

فرمانده كل قوا در بخش ديگري از سخنانشان نيروهاي مسلح را به افزايش روزافزون ابتكارات، آمادگي ها و توانايي ها در ميدانهاي علمي، سازماني، رزمي و پيشرفتهاي گوناگون توصيه كردند و افزودند: براساس آيه شريفه قرآن هرچه مي توانيد بر قدرت خود بيفزاييد كه اقتدار شما دشمن را مي ترساند و به عقب نشيني وا مي‌دارد.

ايشان در بخش ديگري از سخنانشان همه مردم به ويژه جوانان را به مراقبت و جلوگيري از تأثيرگذاري وسوسه هاي دشمن در فضاي عمومي زندگي توصيه كردند و افزودند: اجازه ندهيد نفوذ دشمن درصفوف يكپارچه جوانان مؤمن اختلال ايجاد كند.

رهبر انقلاب تلاشهاي دشمنان در فضاي مجازي و ديگر عرصه‌ها را مأيوسانه خواندند و افزودند: با وجود اين دشمن بشدت در زمينه‌هاي مختلف فعال است كه بايد با هوشياري، وحدت و تكيه بر خداوند در مقابل او ايستاد.

در اين مراسم، امير دريادار حبيب‌ا…‌سياري معاون هماهنگ كننده ارتش، به پاس خدمات شايسته و صيانت از مرزهاي آبي كشور در مدت تصدي فرماندهي نيروي دريايي ارتش، به دريافت نشان درجه يك فتح از دست فرمانده معظم كل قوا مفتخر شد.

در اين مراسم فرماندهان، استادان و دانش آموختگان نمونه ارتش جوايز خود را از دست فرمانده معظم كل قوا دريافت كردند و نمايندگان دانشجويان و دانش‌آموختگان نيز درجه و سردوشي دريافت كردند.

سپس گوشه هايي از آمادگي عملياتي دانشجويان ارتش به نمايش درآمد و يگانهاي حاضر در ميدان از مقابل فرمانده كل قوا رژه رفتند.

همچنين در اين مراسم اميرسرلشكر موسوي فرمانده كل ارتش ضمن خيرمقدم، تأكيد كرد: ارتش جمهوري اسلامي، همراه و هم افزا با ديگر نيروهاي مسلح در خط مقدم دفاع از عزت و شرافت ملت ايران قرار دارد.

ناخدايكم كريم مصدري فرمانده دانشگاه علوم دريايي امام خميني نيز ازفعاليتهاي دانشگاه‌هاي افسري ارتش گزارشي داد.

آخرين مرحله از شانزدهمين مراسم مشترك دانش آموختگي و تحليف دانشجويان دانشگاههاي افسري ارتش به تمرين دريايي دانشجويي در حضور فرمانده كل قوا اختصاص داشت. در اين تمرين ۸ مرحله اي در ساحل نوشهر، دانشجويان سالهاي دوم، سوم و چهارم گوشه هايي از آمادگي هاي خود را به نمايش گذاشتند.

در ادامه اين مراسم در ارتباطي تصويري با ناو گروه ۵۶ مستقر در خليج عدن، ناخدا دوم عرشه و ستاد ناصر رزاقي از اقدامات اين ناو گروه، ايجاد فضاي امن براي تردد كشتي ها در آبهاي آزاد منطقه گزارش داد. فرمانده كل قوا نيز با تقدير و آرزوي توفيق بيشتر براي نيروهاي مسلح ايران تأكيد كردند: شما قادريد درياهاي اطراف ايران عزيز ما را با هوشمندي و شجاعت به امنيت كامل برسانيد.