سفر وزير راه به خوزستان و افتتاح پروژه هاي راهسازي

امروز وزير راه وشهرسازي به خوزستان سفر مي كند، در اين سفر كه يك روزه است دكتر آخوندي ۵۲ كيلومتر بزرگراه و ۸۲ كيلومتر راه روستايي را افتتاح خواهد كرد كه شامل محورهاي بهبهان- رامهرمز- قلعه تل به باغملك، ماهشهر به هنديجان و دزفول – سردشت است. كه به صورت همزمان افتتاح و به بهره برداري خواهند رسيد.

ارزش مالي اين پروژه ها ۱۴۶ ميليارد تومان خواهد بود.  ‌

همچنين مسير اهواز- چذابه موسوم به محور طريق القدس افتتاح خواهد شد.

تكميل جاده هنديجان به ماهشهر بررسي مي شود

نماينده مردم هنديجان، ماهشهر و اميديه هم گفته در سفر امروز وزير راه و شهرسازي به شهرستان ماهشهر پيگير پروژه هاي مختلفي از جمله تكميل جاده هنديجان به ماهشهر خواهد بود.

علي گلمرادي معتقد است: حوزه انتخابي اينجانب از حوزه هاي استثنائي كشور است چرا كه اين حوزه داراي راه هاي دريايي، ريلي، هوايي و جاده اي بسيار مهم است. اما اين حوزه مشكلات زيادي در اين خصوص نيز دارد. بنده  وزيران ، معاونين و مسئولان سازمان هاي وابسته به وزارت راه و شهرسازي را براي پيگيري مشكلات و رفع آنها دعوت رسمي كردم.

وي گفت: مهم ترين موضوع ما اتمام جاده هنديجان به ماهشهر خواهد بود كه با حضور وزير بازديد ميداني نيز خواهيم داشت. همچنين صنايع وابسته دريايي مشكلات زيادي دارند كه بايد بررسي و پيگيري شوند.

گلمرادي عنوان كرد: بررسي مشكلات فرودگاه ماهشهر، ايستگاه قطار بندر امام خميني (ره) و ماهشهر و بررسي مشكلات جاده اي صيادي، دريانوردي، هنديجان از جمله جاده بندر سجافي و بندر بحركان از ديگر برنامه هاي سفر مسئولان عالي رتبه وزارت راه و شهرسازي به حوزه انتخابيه ام خواهد بود.

فرماندار هنديجان هم مهمترين و ارزشمندترين مطالبه مردم هنديجان از وزير راه و شهرسازي را تصويب بندر هنديجان در هيئت دولت عنوان كرد.

مودت اين را هم گفت: با توجه به اينكه شهرستان هنديجان در مسير شمال به جنوب قرار گرفته و به عنوان يك كليدور ساحلي مهم كشور محسوب مي شود، نياز است يك پل كمربندي جديد بر روي رودخانه زهره براي برگشت خودروها احداث شود.

قرار بود معاون اول رئيس جمهوري هم به خوزستان سفر كند كه فعلا منتفي شده است.

برنامه متفاوت تدريس امسال دبيران در اهواز

 

اداره كل آموزش و پرورش خوزستان تدريس دبيران اهواز را متفاوت با سالهاي گذشته برنامه ريزي كرده است.

به موجب اين تصميم گيري قرار است از ۲۴ ساعت كار موظف دبيران، محل تدريس، ۱۲ ساعت با نظر دبيران و ۱۲ ساعت توسط ناحيه مربوطه تعيين شود.كه تا كنون دبيران برخي از نواحي آموزش و پرورش با اين برنامه موافقت نكرده اند، شايد بهتر بود اين برنامه ريزي پيش از اين انجام مي شد كه تا زمان بازگشايي مدارس همه چيز آماده و مشكلي براي تدريس دبيران وجود نداشته باشد و وفقه اي در كار تدريس پيش نيايد .

توجيه اين برنامه براي دبيران اگر در راستاي توزيع عادلانه دبيران مجرب بين دبيرستان هاي مناطق مختلف شهر باشد. مسلما نقش تعيين كننده در حل مشكلات خواهد داشت.

چرا در برخي جايگاهها در اهواز بنزين نيست اما فروش آزاد جريان دارد؟

 

چند روزي است كمبود بنزين در اهواز محسوس است و تعدادي از جايگاهها كار نمي كنند كه همين ديروز بعنوان مثال جايگاه هاي فلكه شهيد بندر و سپيدار بنزين عرضه نمي كردند . شهروندان در تماس با راوي موضوع را عنوان و خواستار رسيدگي به موضوع از سوي مسئولان مربوطه بودند. اين شهروندان مي گويند در حاليكه برخي جايگاه هاي بنزين تعطيل اند، فروش  بنزين در بشكه بطور آزاد در جريان است و مردم ناگزير بنزين را با قيمت بالا خريداري مي كنند.كه علاوه بر گراني امكان مخلوط كردن با آب هم وجود دارد.  ‌شهروندان مي پرسند اگر بنزين كم است چطور اين همه فروش آزاد وجود دارد و چرا بنزين در بشكه فروخته مي شود؟

البته به گفته شهروندان در حال حاضر بنزيني كه در جايگاه منطقه كيانشهر عرضه مي شود از ساير جايگاهها كيفي تر است اما بعد مسافت دارد  و انتظار اين است ضمن تامين بنزين مورد نياز در شهر، ساير جايگاهها هم بنزين با كيفيت عرضه كنند.