فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان: دشمنان قصد ايجاد اختلاف بين ايران وعراق را دارند

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان خبر داد:

برگزاری سالانه دو برنامه تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در سطح کشور

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان از برگزاری سالانه دو برنامه تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در سطح کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار محمد علی پور در همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت دوران دفاع مقدس که ديروز در مجتمع فجر سپاه اهواز برگزار شد، اظهار کرد: نکوداشت پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در سه سطح و در سراسر کشور در حال اجرا است.

وی افزود: برای اجرای برنامه ها و خدمت رسانی و تجلیل از پیشکسوتان مقرر شده است که هر سال دو برنامه در این جهت در سطح کشور برگزار شود که این همایش نخستین همایش از این برنامه ها است.

علی پور با اشاره به ارائه خدمات به پیشکسوتان دفاع مقدس گفت: هر اداره و سازمان نیروهای مسلح در بحث مسائل خدماتی و رفاهی پیشکسوتان اقداماتی انجام می دهند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان با اشاره به چگونگی برگزیدن منتخبان در همایش نکوداشت پیشکسوتان دفاع مقدس، گفت: به تمامی نیروهای مسلح و جهادی سهمیه ای برای نخستین همایش دادیم که تعدادی از پیشکسوتان را دعوت کنند اما طی سال های متوالی برای تا آخرین نفر پیشکسوتان که به سربازان دوران دفاع مقدس مربوط می ‌شود، همایش تجلیل برگزار می‌کنیم.

***فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان:

امروز بیش از نیاز سلاح و تجهیزات در اختیار داریم

دشمنان قصد ايجاد اختلاف بين ايران وعراق را دارند

سردار حسن شاهوارپور نيز در اين همایش ، با گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس، اظهار کرد: با تلاش توانستیم دشمنان را شکست دهیم و امروز با افتخار به ملت اسلامی ببالیم. دشمنان در دهه اول انقلاب اسلامی در تلاش بودند نظام ما را ساقط، خاک را تسلط و کشور ار تجزیه کنند که این هدف کثیف را به گور بردند.

وی افزود: امروز نیروهای مسلح مقتدرتر از گذشته و با دست توانمند جوانان نسل دوم نیروهای مسلح به سلاح و تجهیزات دسترسی دارند. در گذشته به دنبال سلاح و تجهیزات بودیم اما امروز بیشتر از نیاز در اختیار داریم.

شاهوارپور ادامه داد: در واقع به نسل امروز یاد دادید که با پشتکار همچنان در صحنه حضور داشته باشند و از کشور و اسلام حفاظت کنند.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان گفت: امروز می‌بینیم یک آدم دیوانه مثل ترامپ موضوعی را مطرح می‌کند و ناگهان بازار به هم می‌ریزد که این کارها در واقع کار روانی محسوب می‌شوند اما در رسیدن به اهداف خود موفق نشده‌اند. امام(ره) فرمود دشمن با عملیات روانی به گونه‌ای عمل می‌کند که اگر خواست ضربه‌ای وارد کند، راحت باشد.

وی گفت: دشمنان می‌خواستند جمهوری اسلامی را از منطقه خارج کنند اما رزمندگان جمهوری اسلامی اقتداری برای کشور ما آفریدند و امنیت را بیمه کردند و بازدارندگی را با توان داخلی به نقطه‌ای رساندند که دشمنان از حمله مستقیم به ما منصرف شوند.

شاهوارپور ادامه داد: دشمنان اگر می‌دانستند ضعیف هستیم، قطعا به ما حمله می‌کردند. اما متوجه شدند جمهوری اسلامی مردم را به عنوان پشتوانه دارد و تجهیزات زیادی در اختیار داریم.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان با بیان اینکه امروز آمریکا در منطقه شکست خورده است، گفت: ترامپ می‌گوید هفت تریلیون دلار در منطقه خرج کرده و هیچ چیزی به دست نیاورده است. امروز آمریکا در معادلات منطقه‌ای جایگاهی ندارند.

وی افزود: داعش نگرانی جدی برای کل دنیا بود اما جمهوری اسلامی در مهار داعش محور بود و نقش‌آفرینی کرد و یک اتحاد منطقه‌ای برای از بین بردن داعش ایجاد کرد.

شاهوار پور با اشاره به حوادث بصره بیان کرد: امروز دشمنان توطئه می‌کنند و می‌خواهند بین ما و کشور عراق اختلاف بیندازند. جنایتی که در بصره رخ داد، بدترین جنایت بود. كه توسط مزدوران عوامل استکبار جهانی برای ایجاد اختلاف بین دو کشور در آستانه اربعین حسینی انجام شد.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر در تحریم قرار داریم و بیشترین تردد در کشور عراق صورت می‌گیرد، دشمنان می‌ترسند که تحریم‌هایی که می خواهند پایدار بماند، شکسته شود. امروز باید مثل گذشته و با مقاومتی که در دفاع مقدس داشتیم و با روحیه و توان دوچندان، نکاتی که مقام معظم رهبری توصیه می کنند را دنبال کنیم. همچنین مسئولین جهت حل مشکلات مردم تلاش کنند و امانت داری کنیم تا دشمن توهم نگیرد که ما ضعیف هستیم و قصد پلیدش در دوره جنگ را تکرار کند.

غلامرضا شریعتی  استاندار خوزستان نيز در اين همایش گفت: استان خوزستان با کارنامه درخشان و پرافتخار خود اکنون جزو آن دسته از استان هایی است که توانست فرهنگ حماسه آفرینی و دلاورمردی‌های را به خوبی برای نسل جدید بیان کند. مردم خوزستان با انسجام خود ثابت کردند که با همدلی می توانند هر قله و سکویی را فتح کنند.

شریعتی بیان کرد: دولت تدبیر و امید با نگاه ویژه به پیشکسوتان و یادگاران دفاع مقدس همواره تلاش می کند مطالبات و نیازها را برآورده کند و بر این امر متعهد هستیم که باید سرمایه هایی مانند پیشکسوتان را به خوبی حفظ کنیم.

در این مراسم از ۳۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس رونمایی شدواز پیشکسوتان جهاد و مقاومت دوران دفاع مقدس خوزستان و خانواده برخی از شهدا تجلیل شد.