۱۷ استاندار و۶۰ شهردار بازنشسته مي‌شوند

عليرضا رحيمي عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي، گفته است: بر اساس آمار وزارت كشور با اجراي قانون منع به‌كارگيري بازنشستگان حدود ۱۷ استاندار و بيش از ۶۰ شهردار در كلانشهر و شهرهاي مهم كشور و همچنين افراد در رده‌هاي مهم مديريتي، بازنشسته مي‌شوند.

رحيمي به كار نگرفتن بازنشستگان را مطالبه عمومي جامعه دانسته و گفته: البته لازم بود مجلس شوراي اسلامي اين قانون را به صورت تدريجي و هوشمندانه به تصويب مي رساند، ولي با اين حال بر اساس اين قانون نبايد مجددا بازنشستگان به كار گرفته شوند. با اين وضعيت طبق آمار وزارت كشور و شوراي شهر نزديك به ۱۷ استاندار و بيش از ۶۰ شهردار در كلانشهرها و شهرهاي مهم كشور و افراد در رده‌هاي مديريتي بازنشسته مي‌شوند.

وي  معتقد است <كمتر مدير پروري براي جايگزيني بازنشستگان صورت گرفته است>،ضمن اينكه: به نام جوانگرايي  نبايد به سمت آزمون و خطا رفت. از آن طرف هم دولت نبايد به بهانه‌هاي مختلف از اجراي قانون شانه خالي كند.

رحيمي با اشاره به استثناهاي موجود در اين قانون، اين را هم گفته كه: براي برون رفت از شائبه‌هاي احتمالي درباره استثناهاي موجود در اجراي اين قانون مي‌توان به استعلام‌ها رجوع كرد، ضمن اين كه وضعيت استخدامي هر فردي مشخص است، ونمي‌توان حكم كلي براي همه صادر كرد.

ارائه خدمات نيكوكاري و فرهنگي در قالب موسسه‌هاي خيريه

 

در گوشه و كنار و بسياري از مناطق شهر، موسسه هايي با عنوان خيريه تاسيس شده كه در آنها افرادي خود را وقف خدمت به نيازمندان كرده اند وخانواده هايي كه نياز به كمك دارند، تحت پوشش قرار داده اند. افراد تحت حمايت اين موسسه ها را خانواده هاي فقير، زنان سرپرست خانوار، زنان مطلقه كه بخاطر اعتياد همسر به تنهايي و با زحمت فرزندان خود را اداره مي كنند، ايتام و از اين قبيل نيازمندان تشكيل مي دهند. اين موسسه ها به اقتضاي بضاعت مالي ميزان كمك هايشان فرق مي كند. برخي از آنها طي سالها توسعه پيدا كرده و ابعاد كمك هايشان وسيع است چون هيات امنا و اعضاي موسسه شخصيت هاي با بنيه مالي هستند كه با نيت خير و كار براي خدا امور آنجا را مي چرخانند مثل موسسه خيريه چهارده معصوم كه از عملكرد بالا و قابل قبولي برخوردار است و از كودك شيرخوار تا دانش آموز و دانشجو و ساير افراد و خانواده هاي نيازمند را زير پوشش دارد و مردم هم بخاطر اعتمادي كه به موسسه دارند از طريق صندوق هاي جمع آوري كمك ياري مي كنند، ساير موسسه ها هم در ابعاد كوچكتر ياري رسان نيازمندان و افراد مستاصل جامعه اند كه به نوعي مكمل سازمان بهزيستي و كميته امداد اما در مقياس بالاتر از آنها هستند.

اين موسسه ها در كنار كمك هاي مالي، كارهاي فرهنگي هم براي افراد تحت پوشش انجام مي دهند و از همه مهم تر به منظور ايجاد اشتغالزايي و خودكفا كردن افراد تحت پوشش به آنها كه توان دارند، آموزش هايي مي دهند تا حرفه اي و هنري ياد بگيرند و از آن طريق امرار معاش كنند.  ‌

آيت ا… موسوي جزايري نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اهواز براي اين موسسه ها شاخص هايي در نظر گرفته تا در صورت انجام آنها از كمك هاي ايشان برخوردار شوند. از جمله اينكه تاكيد كرده اند كه افراد تحت پوشش بايد در بعد معنوي هم تقويت بشوند و پايشان به مسجد باز شود و آموزش هاي قرآني، فرهنگي را فرا گيرند.

يكي از اين موسسه ها كه به اين شاخص پرداخته و توانسته نظر آيت ا… را جلب كند، موسسه خيريه عزيز زهرا (س) است كه چند روز پيش مراسمي برگزار كرد و حاج آقا هم در آن حضور يافت و با تقدير از مسئولان موسسه، قول كمك هم به آنها داد و حتي حاضر شد انگشترش را اهدا كند تا وجه فروش آن به موسسه تعلق گيرد. در نهايت اين مجموعه هاي نيكوكاري خدمات ارزنده اي به نيازمندان مي كنند و مانع از دست دراز كردن آنها به مردم و گرايش به تكدي گري مي شوند، اين روزها هم اين موسسه ها لوازم التحرير و در مواردي هزينه خريد لباس دانش آموزان خانواده هاي نيازمند را تامين مي كنند، مردم هم  از اين بابت همكاري خوبي دارند كه ماجور باشند.

مدير غيربومي با انرژي مثبت به مدير مرثيه خوان بومي ترجيح دارد

همواره گوشزد كرده ايم كه با وجود مشكلاتي كه خوزستان دارد، نبايد تصوير خاكستري و سياه از آن در كشور به نمايش بگذاريم و مديران و مسئولان براي جلب نظر دولتمردان نبايد بدترين راه يعني تخريب استان را انتخاب كنند. حالا مديري در اين سرزمين سكاندار ميراث فرهنگي شده كه جان كلامش همين موضوع است و معتقد است كه پيگيري مشكلات استان كه منكر آنها نيست نبايد طوري باشد كه تاثير منفي در اذهان بگذارد چون چنين تاثيري موجب مي شود كه ميل به سرمايه گذاري در استان از ميان برود. آقاي ايزدي مدير جواني است كه مدت كوتاهي از انتصابش در ميراث فرهنگي استان مي گذرد اما چه خوب متوجه يك واقعيت تلخ شده و از ابتداي كار مصمم بوده تا فضاي اميدوار كننده نه تنها در حوزه كاري خود بلكه در ساير حوزه هاي استان ايجاد كند در حاليكه متاسفانه چنين روحيه اي را كمتر در مديران بومي سراغ داريم و هميشه گفته ايم اگر مدير غير بومي با روحيه اي مثل ايزدي كه انگيزه انجام كار توام با تزريق انرژي مثبت به خوزستان دارد بفرستند از او استقبال مي كنيم چون انتخاب مدير كيفي و كار بلد مهم تر از چانه زني براي بومي و غير بومي است، مگر اينكه سابقه و تجربه كسي را داشته باشيم  كه نسبت به او حساسيت نشان بدهيم.