تصوير واقعي ايران اسلامي

هرچند جمهوري اسلامي ايران با سه بار موشك باران محل تجمع سران گروهكهاي تروريستي ساخته و پرداخته ائتلاف غربي-عبري-عربي در سوريه و عراق عزم خود را در زدن ده ضربه مقابل يك ضربه، بخوبي نشان داد و خط پاياني بر دوره بزن-دررو كشيد، امّا رزمايش"سپاهيان محمد رسول ا…۲" را بايد شكل كاملي از نمايش اقتدار ايران اسلامي دانست كه بايد به نااميدي كامل دشمنان از توفيق در گزندرساني به ميهن عزيزمان منجر شود.

اين رزمايش از اوّل شهريورماه و طي دو مرحله انجام شد  در مرحله اول هزار گردان بيت‌المقدّس به مدت يك ماه تمرينات رزمي را برگزار كردند و  150 هزار نفر بسيجي در قالب ۸۰۰۰ گروه جهادي سازماندهي شده و به صورت داوطلب، از ۹ تا ۲۹ شهريور خدمت‌رساني در مناطق محروم و كم برخوردار در سراسر كشور را در عرصه‌هاي فرهنگي و اجتماعي، آموزشي، اشتغال‌زايي، عمراني و بهداشت و سلامت انجام دادند. بسيجيان جان بر كف در اين رزمايش بار ديگر آمادگي خود را براي برداشتن موانع از سر راه انقلاب و كمك به مسئولين براي حل مشكلات كشور و خدمت به مردم و تحقّق آرمانهاي انقلاب نشان داده و به دشمنان هشدار دادند كه ايران اسلامي با اين جوانان بسيجي هميشه در صحنه، هيچگاه با بن بست مواجه نشده و از دشمنان هراسي به دل راه نخواهد داد.

امّا مرحله دوم رزمايش، بيعت ۷۰۰ هزار نفري اين بسيجيان سازماندهي شده با ولي امر مسلمين و اعلام آمادگي براي فرمان پذيري از رهبر فرزانهِ انقلاب بود. در اين مرحله از رزمايش كه در تمام استانهاي كشور برگزار شد، بسيجيان استان تهران با حضور در ورزشگاه يكصد هزار نفري آزادي در حالي از فيض حضور و استماع بيانات رهبري برخوردار شدند كه همزمان صدها هزار نفر از بسيجيان شركت كننده در ديگر استانهاي كشور نيز به اين سخنان ارزشمند گوش فرامي دادند.

رهبر معظّم انقلاب با يادآوري گردهمائي يكصدهزار نفري داوطلبان اعزام به جبهه در سال ۱۳۶۵ كه در همين ورزشگاه رخ داد و پيروزيهاي بزرگي را در جبهه هاي حق عليه باطل به دنبال داشت، جوانان مؤمن را ظرفيت بالفعل كشور خواندند و فرمودند: تصوير واقعي كشور همين جوانان مؤمني هستند كه در صحنه‌هاي مختلف، توانايي‌هاي دفاعي، علمي، فرهنگي و اجتماعي خود را بروز داده‌اند. بسيج مردمي يكي از نقاط برجسته‌ي تصوير واقعي كشور است كه در مقابل تهديد دشمن نه‌تنها عقب‌نشيني نمي‌كند بلكه بر ايمانش افزوده مي‌شود و به همين دليل، دشمن و عوامل او مخالفت زيادي با بسيج دارند.

ايشان نقاط درخشان و برجسته‌اي همچون گروه‌هاي جهادي، بسيج سازندگي، اردوهاي راهيان نور، راه‌پيمايي‌ها، مراسم اعتكاف و عزاداري‌هاي حسيني را از ديگر واقعيات ايران برشمردند و تأكيد كردند: براي شناخت صحيح ملّت ايران بايد به اين موارد توجه شود.  ‌

موسوی زاده