دعا كنيم باران در بالا دست ببارد تا وضع سدها بهتر شود

اين آرزو به دل راوي مانده كه يكبار مسئولان سازمان آب و برق خوزستان بعد از بارندگي بگويند اين باران ها تا حدي براي بهبود وضعيت ذخاير ومنابع آبي استان اثرگذار بوده است. همين ديروز معاون مطالعات پايه سازمان در اظهار نظر براي بارندگي هاي اخير ابتدا گفته  بارندگي هايي را كه در طول روزهاي گذشته در استان شاهد آن بوديم  بسيار خوب بود و با توجه به سراسري بودن بارندگي ها، به افزايش ميزان رطوبت خاك نيز بسيار كمك كرد.

حسوني زاده اين را هم گفت كه وضعيت بارش هاي استان در مقايسه با سال گذشته در همين تاريخ بسيار بهتر بوده است.

وي همه اينها را مي گويد اما بعد از تعريف از بارندگي ها، وارد انرژي منفي شده و مي گويد: اين بارش ها اثرگذاري چنداني بر  بهبود وضعيت ذخاير و منابع استان نداشته است. به گفته حسوني زاده آنچه كه به بحث آورد مخازن استان كمك مي كند آن است كه بارندگي ها در بالا دست استان رخ بدهد تا امكان جمع آوري آن ها در سدهاي استان وجود داشته باشد.

به اين ترتيب هنگام دعا براي باران،بايد از خدا بخواهيم كه بارندگي در بالادست را به ما عنايت فرمايد تا در آن صورت شايد حسوني زاده عزيز و همكارانش نويدي براي بهبود وضعيت منابع آبي بدهند و بتوانند در سدها، آب جمع آوري كنند.

 

با گراني اندك اندك، قيمت ها واقعي مي شوند!

 

رئيس اتحاديه طلافروشان اهواز گفته بازار سكه و طلا مانند ماههاي گذشته نيست و ديگر هيجان و فرازو فرود قيمت ها در آن وجود ندارد و حباب سكه نيز به شكلي از بين رفته است.

معلوم است كه بايد بعد از آن همه بگير و بند و صدور حكم اعدام و زندان، بازار سكه و طلا هم قاعدتا از سكه افتاده باشد.

آقاي ذهبي گفته قيمت سكه در حال حاضر به قيمت واقعي نزديك است و حباب آن بسيار اندك است و مردم مي توانند نسبت به خريد آن اقدام كنند.  ‌

به گفته وي قيمت سكه در حال حاضر حدود چهارميليون و ۳۷۰ هزار تومان است و در مقايسه با روزهاي گذشته اندكي افزايش داشته است،همچنين هر يك گرم طلا نيز حدود ۱۰ هزار تومان گران شده است.

با توجه به فرمايش رئيس اتحاديه طلا فروشان هرچه قيمت ها رو به افزايش باشد، به قيمت واقعي نزديكتر مي شوند و اينكه كسي فكر كند قيمت هايي كه بالا رفته اند حتي اگر تحريم ها هم برداشته شوند، به وضع سابق بر مي گردند، تصور باطلي است.

 

راه اندازي مجهزترين استوديوي صدابرداري خوزستان در آبادان

 

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي منطقه آزاد اروند از احداث و تجهيز مجهزترين استوديو صدابرداري و موسيقي خوزستان در آبادان خبر داد.

 ‌به گفته همايون قنواتي اين استوديو، مجهزترين استوديوي صدابرداري و موسيقي استان خوزستان است كه با نام "مصباح الهدي" توسط سازمان منطقه آزاد اروند در شهرستان آبادان احداث و تجهيز شد.  ‌استوديوي صدابرداري و موسيقي گروه بين‌المللي "مصباح الهدي" به دستگاه‌هاي پيشرفته و روز دنيا مجهز است كه با اعتبار ۲ ميليارد و ۳۴۶ ميليون و ۷۶۲ هزار ريال در شهرستان آبادان و با هدف توليد آثار فاخر براي  اهالي فرهنگ و هنر منطقه آزاد اروند احداث و مجهز شد.

اي كاش شركت هاي بزرگ در استان از اين دست كار ها بكنند و در ازاي آلايندگي هاي تحميلي قدمهاي فرهنگي و ورزشي بردارند. چه در زمينه ساپورت و تقويت مالي و چه با احداث سالنهاي هنري.

 

كسي در شهر كار نمي كند يا دستورها اجرا نمي شوند؟

 

وقتي در شهر گشتي بزنيم، خرابيها از آسفالت گرفته تا روشنايي و زيباسازي و غيره بيداد مي كند و با مشاهده اين وضع به اين نتيجه مي رسيم كه در اين كلانشهر دستگاهها واقعا با يكديگر هماهنگ نيستند و تعامل و همكاري محسوس نيست. از جمله اينكه بالاخره مردم نمي دانند وقتي براي انشعاب فاضلاب، آسفالت شكافته مي شود، متولي مرمت آن شهرداري است يا آبفا. چون به آبفا كه بگوئيم مي گويد شهرداري پول آسفالتش را گرفته . آب باران هم كه جمع مي شود آبفا مي گويد دفع آبهاي سطحي با شهرداري است. مانع ها كه رنگ نمي شوند و خيابان ها خط كشي نمي شوند. هردستگاهي انجام اينكار را وظيفه ديگري مي داند. نبود دستشويي در شهر كه عنوان مي شود معلوم نيست انجام اينكار را از چه نهادي بايد بخواهيم وضعيت تاريكي مناطق مختلف شهر را هم از بس گفتيم خسته شديم و از رفع مشكل خبري نيست.از شهردار هم كه بخواهيم حركتي بكند مدعي است دستورهاي لازم را مي دهد اما اجرا نمي شوند. البته راوي ديده و مطمئن است كه كتانباف شب و روز در حال بازديد و بررسي كارهاست اما چرا اين همه ديد و بازديد و دستور چهره شهر را عوض نمي كند خودشان بايد جوابگو باشند.