شكست تحريم، شكست آمريكاست

رهبر معظم انقلاب اسلامي در اجتماع عظيم و پرشكوه بسيجيان در ورزشگاه يكصد هزار نفري آزادي:

شكست تحريم، شكست آمريكاست 

 كساني كه ترويج مي‌كنند راهي جز پناه به دشمن نداريم خيانت مي‌كنند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: ملت ايران با شكست دادن تحريم سيلي ديگري به آمريكا خواهد زد.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان، حضرت آيت ا… خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در اجتماع عظيم و پرشكوه بسيجيان در ورزشگاه يكصد هزار نفري آزادي با تأكيد بر اينكه جوانان، راه حل مشكلات كشور هستند، به ارائه تحليلي از شرايط حساس كنوني پرداختند و افزودند: امريكايي ها با عربده كشي، بيان سخنان سخيف و تصوراتي واهي درصدد تصويرسازي كاملاً وارونه از قدرت خود و از اوضاع ايران هستند اما مجموعه عظيم جوانان ميهن و ملت بزرگ ايران مي دانند كه بايد با ناكام گذاشتن آخرين حربه باقيمانده دشمن يعني تحريم، سيلي ديگري به امريكا بزنند كه ان‌شاءا… خواهند زد.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به حماسه نوراني و پرشكوه حضرت زينب كبري(س) و حضرت امام سجاد(ع) در جاودانه كردن واقعه عاشورا به در پيش بودن ايام اربعين حسيني اشاره و خاطرنشان كردند: حماسه بزرگ اربعين كه با حضور ملت ايران، ملت عراق و مسلمانان ديگر كشورها هر سال تكرار مي شود پديده فوق العاده مهمي است كه به فضل الهي و در هنگام نياز شديد دنياي اسلام شكل گرفته است.

ايشان، عربده كشي هاي سران امريكاي جهانخوار و استكبار قدرت‌نمايي جوانان مؤمن و پيروزي هاي پي در پي آنان در ميدان‌هاي مختلف، و در عين حال مشكلات اقتصادي و تنگي معيشت بخش بزرگي از مردم و نيز حساس شدن و تلاش و تكاپوي نخبگان براي ارائه راه‌حل‌هاي مشكلات را جهات مختلف شرايط حساس كشور خواندند.

حضرت آيت ا… خامنه اي <عظمت ايران، اقتدار جمهوري اسلامي و شكست ناپذيري ملت ايران> را سه واقعيت انكارناپذير برشمردند و افزودند: اينها رجزخواني نيست، واقعياتي است كه دشمنان آرزو مي كنند ملت ايران آنها را نداند يا مورد غفلت قرار دهد تا درباره اوضاع كشور و توانايي هاي خود، دچار گمان غلط شود.

حضرت آيت ا… خامنه اي در تشريح بيشتر اين واقعيات سه گانه عظمت ايران را امري تاريخي دانستند و افزودند: به استثناي ۲۰۰ سال منتهي به پيروزي انقلاب اسلامي (يعني از اواسط دوران قاجار تا پايان پهلوي) ايران عزيز ما در عرصه هاي مختلف سرآمد ملت‌هاي مسلمان و در برهه‌هايي حتي سرآمد همه ملت‌ها بوده است.

رهبر انقلاب اسلامي، نجات ايران از سلطه ظالمانه انگليس و امريكا را براي اثبات اقتدار جمهوري اسلامي كافي دانستند و افزودند: نجات كشور از شر حكومت استبدادي و سلطنتي موروثي ايستادگي در مقابل همه توطئه هاي ۴۰ سال اخير و افزايش اعتبار و احترام ايران در منطقه و جهان از ديگر نمودهاي اقتدار جمهوري اسلامي است.

ايشان همچنين يادآور شدند: نظام اسلامي در ۸ سال جنگ تحميلي در مقابل جبهه وسيع دشمنان پيروز شد و با حفظ تماميت ارضي كشور، اولين بار در قرنهاي اخير اجازه نداد مهاجمان بخشي از ميهن عزيزمان را تجزيه كنند يا با تداوم حضور نظامي در ايران ملت را تحقير كنند.

حضرت آيت ا… خامنه اي، شكست ناپذيري ملت ايران را ناشي از بركت اسلام عزيز دانستند و افزودند: اين شكست ناپذيري را مي‌توان در پيروزي اين ملت بزرگ در انقلاب اسلامي و دفاع مقدس و نيز ايستادگي در مقابل همه توطئه هاي ۴۰ سال اخير مشاهده كرد چرا كه ملت در مواجهه با توطئه ها و اقدامات مختلف دشمن، هيچگاه احساس ضعف و خستگي نداشته و عقب نشيني نكرده است.

حضرت آيت ا… خامنه اي با تشبيه عرصه نبرد سياسي و اقتصادي با جنگ نظامي، <غرور> را آفت پيروزي در همه اين عرصه ها خواندند و خاطرنشان كردند: مغرور شدن، ما را به بي عملي، بي‌ابتكاري و نداشتن طرح و نقشه مي كشاند و موجب پيروزي دشمن مي شود.

رهبر انقلاب افزودند: هنوز در اوايل راه هستيم و بايد با تلاش و مجاهدت و راه بلدي، شجاعت و تدبير و استفاده صحيح از امكانات مسير پيشرفت را ادامه دهيم و به قله مورد نظر ملت و انقلاب برسيم.

ايشان بخش مهمي از سخنانشان را به تبيين نقش جوانان در تحولات چهل سال اخير اختصاص دادند و تأكيد كردند: جوانان عزيز بدانيد كه شما نوك پيكان حركت عظيم ملي هستيد، شما بايد راه را باز كنيد. پيران مجرب هم اگر خسته و بي حال و از كار افتاده نباشند، مي توانند شما را راهنمايي كنند اما موتور پيش‌برنده اين قطار شما جوانان هستيد.

رهبر انقلاب با اشاره به پيشتازي و نقش تعيين كننده جوانان در جهاد با طاغوت پيش از پيروزي انقلاب، مقطع پيروزي، جهاد با تجزيه طلبان در سالهاي اول انقلاب، ارائه خدمات فراوان به ملت در جهاد سازندگي، جهاد با تروريسم منافق و خائن در اوايل دهه ۶۰ هشت سال جنگ تحميلي، تلاش براي ترميم خرابي ها بعد از جنگ  جهاد فرهنگي در مقابل تهاجم فرهنگي دشمن در دهه ۷۰، و جهاد علمي و جهش وار در آغاز دهه ۸۰ افزودند: در سال‌هاي اخير نيز جوانان در جهاد با تروريسم تكفيري پيشتاز بوده اند و امروز هم با احساس انگيزه و تكليف و در جهادي فكري و عملي و با هدف گشودن گره هاي اقتصادي، پيشنهادهاي پخته و كارگشا مي دهند. رهبر انقلاب اسلامي وجود ده‌ها هزار گروه جهادي جوان در سراسر كشور و خدمات بي پايان آنها به ويژه به طبقات ضعيف را سرمايه اي عظيم دانستند كه آينده اي بهتر را مژده مي دهد.

حضرت آيت ا… خامنه اي جوانان را صاحب كشور خواندند و در نكته اي خاص افزودند: عده‌اي تصور مي كنند كه من از انحرافات برخي جوانان مطلع نيستم اما اينگونه جوانان جزو  ريزش‌ها هستند كه رويش‌ها بر آنان غلبه دارد و تمجيد و تحسين من از جوانان، با اطلاع كافي از اينگونه مسائل صورت مي گيرد.

حضرت آيت ا… خامنه اي با انتقاد از كساني كه نقش كاملاً تعيين كننده جوانان را در حال و آينده كشور مورد توجه قرار نمي دهند افزودند: اينگونه افراد مي خواهند جوانان را مشكل كشور وانمود كنند و يا آنها را به مشكل كشور تبديل كنند اما اينجانب با اعتقاد تأكيد مي كنم كه جوانان راه حل كشورند نه مشكل كشور.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه راه پيشرفت كشور باز است اما اين راه همراه با موانع و فراز و نشيب هايي است كه بايد آنها را پشت سر گذاشت، گفتند: پيمودن مسير پيشرفت و برداشتن موانع اين مسير شرايطي دارد كه گام اول آن، <درك و احساس وجود و حضور دشمن> است زيرا تا انسان حضور دشمن را حس نكند، سنگر و حفاظ و سلاح لازم تهيه نمي‌كند.

حضرت آيت ا… خامنه اي افزودند: البته آن روشنفكر نماي راحت طلب و منافق و رياكار كه اساساً دشمني امريكا را انكار مي كند و براي دولت و ملت ايران، نسخه تسليم در مقابل امريكا مي نويسد، اگر عامل امريكا نباشد، مرد ميدان پيشرفت كشور نيست.

ايشان شرط دوم براي پيمودن مسير پرفراز و نشيب پيشرفت را <اعتماد به نفس و عزم بر ايستادگي> دانستند و خاطرنشان كردند: انسانهاي بي روحيه، ترسو، مأيوس، تنبل، فرصت طلب و خود كم‌بين، در اين ميدان اگر خود مانعي براي ديگران نشوند، نمي توانند هيچ هنري از خود نشان دهند.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: البته جوانان كشور چه در دوران نهضت اسلامي و چه در مقاطع مختلف چهل سال گذشته، به اين بليّه مبتلا نبوده، و همواره بدون ترديد و ترس و بزدلي، اعتماد به نفس و شجاعت داشته اند.

حضرت آيت ا… خامنه اي شرط سوم براي حركت در مسير پيشرفت و فائق آمدن بر موانع را، <فهم درست از تهديد دشمن و شناخت صحيح از عرصه نبرد> برشمردند و تأكيد كردند: اولين عرصه نبرد، <اسلام و ايمان اسلامي> است زيرا امريكا از اسلام و انقلاب اسلامي سيلي خورده است و انقلاب دست آنها را كه همه‌كاره كشور بودند، از ايران كوتاه كرد.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: برخي افراد نق‌زن مي‌گويند، از امريكا بدگويي نشود تا با ايران دشمني نكند در حالي‌كه كينه آنها فقط از شعار مرگ بر آمريكاي ملت ايران نيست، بلكه آنها با اصل اسلام و انقلاب اسلامي مخالفند زيرا از سربلند كردن يك قدرت اسلامي بزرگ و انقلابي در منطقه بشدت هراس دارند و بر همين اساس تلاش مي كنند تا عناصر قدرت كشور را از بين ببرند.

حضرت آيت ا… خامنه اي با تأكيد بر اينكه هدف استكبار، ضربه زدن به عناصر اقتدار ايران اسلامي است، گفتند: استقرار و ثبات اجتماعي، امنيت و وحدت ملي، پايبندي به اصول و مباني انقلاب ادامه حركت پيشرفت رو به توسعه علمي، گسترش و تعميق فرهنگ انقلابي و اسلامي، پيشرفت دفاعي و موشكي و حضور در منطقه، عناصر اقتدار جمهوري اسلامي است و دشمنان به دنبال ضربه زدن به اين عناصر قدرت هستند.

ايشان <فهم صحيح واقعيت هاي ايران و جهان و گرفتار نشدن در تصوير سازي هاي غلط> را يكي ديگر از شروط غلبه بر موانع پيشرفت برشمردند و افزودند: بدخواهان و كينه توزان ملت ايران تلاش دارند با استفاده از ابزارهاي رسانه اي بويژه رسانه هاي نوپديد تصوير سازي غلطي از ايران، منطقه و همچنين از خودشان، انجام دهند و افكار عمومي ايران را از واقعيات منحرف كنند.

رهبر انقلاب اسلامي يكي از اين تصويرسازي هاي غلط را، <القاي در موضع قدرت بودن امريكا> دانستند و خاطرنشان كردند: با وجود قدرت سخت افزاري امريكايي‌ها، واقعيت آن است كه آنها در موضع قدرت نيستند زيرا عامل اصلي و تعيين كننده قدرت در تقابل هاي جهاني، <قدرت نرم افزاري> به معناي منطق، استدلال و حرف نو است كه امريكا در اين موارد بشدت ضعيف است و بدليل فقدان منطق و استدلال، بر مبناي زورگويي سخن مي گويد.

حضرت آيت ا… خامنه اي با اشاره به مفتضح شدن <ليبرال دموكراسي> امريكا و رواج انتقاد از آن در دنيا، افزودند: به همين دليل است كه امريكا با وجود قدرت اتمي و تكنولوژي پيشرفته و توانايي هاي مالي فراوان، در بسياري از مناطق، همچون عراق، سوريه، لبنان پاكستان و افغانستان شكست خورد و شكست هاي ديگري هم در انتظار امريكا است.

رهبر انقلاب اسلامي به تصويرسازي خدعه آميز و غيرواقعي دشمنان از ايران اشاره كردند و گفتند: آنها تلاش دارند با ارائه تصويرهاي غلط از ايران اسلامي، نظرات باطل شان را به افكار عمومي دنيا و ملت ايران، بباورانند.

ايشان با اشاره به وجود مشكلات اقتصادي در كشور افزودند: امريكايي‌ها با تكيه بر اين مشكلات، خيالاتي را در سر كم مغز و بي‌تدبيرشان مي پرورانند. بر همين اساس اخيراً رئيس جمهور امريكا به برخي سران اروپا گفته است اگر تا دو سه ماه صبر كنيد كار جمهوري اسلامي ايران تمام است.

حضرت آيت ا… خامنه اي خاطرنشان كردند: اين خيالات، انسان را به ياد سخنان چهل سال قبل امريكايي‌ها و نوكران آنها در داخل مي اندازد كه به يكديگر مژده سرنگوني شش ماهه جمهوري اسلامي را مي دادند اما اكنون چهار دهه از عمر نظام اسلامي گذشته است.رهبر انقلاب اسلامي، دل خوشي هاي رئيس جمهور بيچاره امريكا را نتيجه نشناختن انقلاب اسلامي و ملت ايران و روحيه ايماني و انقلابي اين ملت دانستند و تأكيد كردند: اين تحليل غلط موجب گمراهي امريكايي‌ها در چهل سال گذشته، شده است كه بايد خداوند را به دليل اينكه دشمنان ملت ايران را از نادانان و ابله ها قرار داده است، شكرگزار بود.

حضرت آيت ا…خامنه اي خاطرنشان كردند: البته ما مشكلات اقتصادي و عيوبي همچون <اقتصاد نفتي>، <ضعيف بودن فرهنگ صرفه جويي> و <اسراف> در جامعه داريم اما اين موارد عيب واقعي نيستند، عيب واقعي <بن بست> است كه البته در كشور بن بست وجود ندارد. ايشان با تأكيد بر اينكه عده اي در تلاش براي القاي اين تفكر به جوانان هستند كه هيچ راه حلي جز پناه بردن به دشمن وجود ندارد، گفتند: دشمن مي خواهد ملت ايران را به اين جمع بندي برساند كه در كشور بن بست است و هيچ راهي جز زانو زدن و تسليم شدن در مقابل امريكا وجود ندارد.رهبر انقلاب اسلامي افزودند: من صريحاً اعلام مي كنم، كساني كه در داخل، اين فكر مطلوب و محبوب دشمن را ترويج مي كنند، در حال انجام دادن بزرگترين خيانت در حق كشور و ملت هستند.حضرت آيت ا… خامنه اي تأكيد كردند: البته اين اتفاق نخواهد افتاد و به حول قوه الهي و با همراهي مردم و جوانان، تا جان و توان دارم نخواهم گذاشت چنين اتفاقي در كشور بيفتد.

ايشان با تأكيد بر لزوم شناخت و ارائه تصوير و جايگاه واقعي كشور و ملت ايران گفتند: سياستمداران بزرگ و مغزهاي سياسي سنجيده دنيا، ملت ايران را به دليل چهل سال ايستادگي در مقابل فشارها و در عين حال پيشرفت و تبديل شدن به يك قدرت تأثيرگذار، تحسين مي كنند.

رهبر انقلاب اسلامي، ظرفيتهاي فراوان جغرافيايي، اقليمي، نيروي انساني و منابع زيرزميني و روزميني در كشور را يكي ديگر از واقعيت‌هاي ايران برشمردند و افزودند: ما از اين ظرفيت ها به درستي استفاده نكرده ايم و توصيه هميشگي من به مسئولان اين است كه ظرفيت ها را شناسايي و استفاده كنيد.

حضرت آيت ا… خامنه اي، جوانان مؤمن را ظرفيت بالفعل كشور خواندند و گفتند: تصوير واقعي كشور همين جوانان مؤمني هستند كه در صحنه هاي مختلف، توانايي هاي دفاعي، علمي، فرهنگي و اجتماعي خود را بروز داده اند.

ايشان در ادامه به موضوع تحريم هاي امريكا اشاره كردند و افزودند: وضع تحريم ها به اين معنا است كه دشمن هيچ راه ديگري براي مقابله با نظام اسلامي به غير از تحريم اقتصادي ندارد اما همين تحريم هاي اقتصادي نيز شكننده تر از اقتصاد ملي ما است.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: اقتصاد ملي كشور مي تواند تحريم را شكست دهد و به حول و قوه الهي، تحريم ها را شكست خواهيم داد و شكست تحريم به معناي شكست امريكا است و امريكا بايد با اين شكست، يك سيلي ديگر از ملت ايران بخورد.

حضرت آيت ا…خامنه اي مجموعه عظيم و مردمي بسيج در سراسر كشور را كه به الگويي براي برخي ملتهاي ديگر تبديل شده يكي ديگر از واقعيات ايران اسلامي برشمردند و گفتند: بسيج مردمي يكي از نقاط برجسته تصوير واقعي كشور است كه در مقابل تهديد دشمن نه تنها عقب نشيني نمي كند بلكه بر ايمانش افزوده مي شود و به همين دليل، دشمن و عوامل او، مخالفت زيادي با بسيج دارند.

ايشان نقاط درخشان و برجسته اي همچون گروههاي جهادي بسيج سازندگي، اردوهاي راهيان نور، راهپيمايي ها، مراسم اعتكاف و عزاداري هاي حسيني را از ديگر واقعيات ايران برشمردند و تأكيد كردند: براي شناخت صحيح ملت ايران بايد به اين موارد توجه شود.

رهبر انقلاب اسلامي در اين بخش از سخنان خود دستگاه‌هاي مسئول را موظف به مساعدت و همكاري با فعاليتهاي بسيج اردوهاي جهادي و كاروانهاي راهيان نور دانستند.

حضرت آيت ا… خامنه اي بخش پاياني سخنانشان را در اجتماع عظيم بسيجيان در ورزشگاه يكصد هزار نفري آزادي به بيان چند نكته اختصاص دادند.

ايشان با اشاره به تلاش دشمن براي اثرگذاري بر افكار عمومي با استفاده از ابزار رسانه گفتند: ابزار رسانه مهم است و اگر دست دشمن باشد، ابزار خطرناكي است كه مي توان آن را به سلاح شيميايي در جنگ هاي نظامي تشبيه كرد.

رهبر انقلاب اسلامي استفاده دشمنان از راديو، تلويزيون اينترنت، شبكه هاي اجتماعي و فضاي مجازي را عليه افكار عمومي ملت خاطرنشان كردند و خطاب به كساني كه مسئوليت بخش ارتباطات را بر عهده دارند، تأكيد كردند: همچنانكه در جلسات حضوري هم تذكر داده شده است به اين مسائل درست توجه كنيد و با ايفاي جدي وظايف خود، ابزاري نشويد كه دشمن راحت بتواند سلاح شيميايي خود را عليه مردم بكار گيرد.

<ضرورت وحدت، عزم راسخ و احساس قدرت> دومين نكته بخش پاياني سخنان رهبر انقلاب بود.

ايشان تأكيد كردند: بايد با حضور قدرتمندانه ملت و بويژه جوانان مؤمن در وسط ميدان، هم جهتي و هم سخني مسئولان، و همدلي مردم و مسئولان، به دشمن پيام قدرت داد چرا كه اگر دشمن در حرف و رفتار و منش زندگي مردم، خود را با مجموعه اي مقتدر روبرو نبيند، گستاخ و جري مي شود.

حضرت آيت ا… خامنه اي قاطعانه تأكيد كردند: واقعيات كشور نشان مي دهد ملت و نسل جوانش تصميم گرفته ديگر تحقير نشود، دنباله رو قدرت هاي بيگانه و دشمن نگردد و ايران عزيز را به اوج عزت و افتخار برساند كه به فضل الهي، عزم و توانايي اين كار را دارد.رهبر انقلاب اجتماع امروز در ورزشگاه يكصد هزار نفري را يادآور اجتماع عظيم بسيجيان در اواسط دهه ۶۰ دانستند و افزودند: آن اجتماع عظيم به حركت و پيروزي هاي بزرگ براي كشور تبديل شد و ان شاءا… شما جوانان عزيز هم در ميدان‌هاي علمي، فعاليت و تحرك اقتصادي، كارآفريني، تلاش فردي و اجتماعي، شبكه سازي اجتماعي و فرهنگي و نيز حركت‌هاي لازم آتش به اختيار، موفق و پيروز خواهيد شد.