شوراي اداري استان جاي تست زدن مجري ها نيست

شوراي اداري استان، مهمترين شورا براي طرح مسايل اساسي با حضور تمام مسئولان خوزستان بوده و معمولا با حضور مقام كشوري و نمايندگان تشكيل مي شود و انتظار اين است كه اين روال ادامه داشته باشد.

شوراي اداري روز شنبه با وجود اينكه از دستور كار مهمي برخوردار بود نسبت به جلسات شوراهاي قبل مقداري فرق داشت و بيشتر از هر چيز پايين بودن كيفيت مجري جلسه جلب توجه مي كرد. اين خيلي خوب است كه در كارها جوانگرايي بشود اما قرار نيست شوراي اداري جاي تست زدن مجريان باشد و اگر قرار است يك مجري جوان تربيت شود بايد از جلسات و برنامه هاي كوچك تر از شوراي اداري شروع كنند و زماني كه رشد كرد اجراي جايي مثل شوراي استان به او محول شود. وحيد كياني هم جوان است اما مقايسه كنيد اجراي او را با اجراي مجري شوراي اخير اداري. همينطور مجريان ديگري هم داريم كه جوان اما پخته و با تجربه هستند و در يك كلام تريبون شوراي اداري استان بايد در اختيار كاربلدها باشد و شورا جاي آموزش  و تست مجري گري نيست و اميدواريم اين نكته در شوراهاي بعدي لحاظ شود.

 

وعده افزايش حقوق كارمندان مناطق جنگي چه شد؟

 

مرداد ماه گذشته نماينده مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي و بعد از آن معاون توسعه منابع استانداري خوزستان اعلام كردند در برنامه ششم توسعه، مزايايي براي پنج استان درگير جنگ تحميلي  شامل خوزستان، ايلام، كرمانشاه، بوشهر و آذربايجان غربي در نظر گرفته شده كه يكي از آنها افزايش حقوق كارمندان مي باشد و از ابتداي شهريور اجرايي مي شود و اين افزايش حقوق ۲۰ تا ۲۵ درصدي براي كارمندان خواهد بود.  ‌

از آن تاريخ روي اين خبر خيلي مانور داده شد اما تا به امروز اثري از اجراي اين مصوبه ديده نشده و كارمندان طي تماس هاي مكرر درخواست انعكاس مطلب را دارند. مسئولان مربوطه هم هيچ خبر خوشي در اين مورد اعلام نمي كنند و به نظر مي رسد باز هم براي همه چيز بودجه و اعتبار هست جز اين مورد كه پاي كارمندان در شهرها و مناطق جنگي مطرح است.

 

 تعطيلي شنبه مدارس دستپخت ستاد بحران بوده

 

مدير كل هواشناسي خوزستان در گفت و گو با پيك راوي گفته است: براي روز شنبه مدل ها نشانگر سرعت وزش باد بودند اما زماني كه شرايط همرفتي رخ مي دهد، احتمال وقوع گرد و غبار موقت وجود دارد كه پس از جمع بندي و پيش بيني احتمال وقوع گردوغبار تصميم گرفته شد كه گروه هاي حساس به مدرسه نروند.

محمد سبزه زاري اين را هم گفته كه هواشناسي به ستاد بحران استان اعلام كرده بود ۵۰ درصد احتمال گرد و غبار موقت وجود داد و پيش بيني هواشناسي در شرايط همرفتي هوا به صورت صد درصدي امكان پذير نيست.

به اين ترتيب ستاد بحران بايد پاسخگوي تعطيلي روز شنبه مدارس باشد كه بر مبناي يك احتمال ۵۰ درصدي يك روز دانش آموزان را از درس بازداشت و اميد اينكه بار آخر باشد كه چنين لطمه اي به دانش آموزان وارد مي شود چون اگر قرار باشد پنجشنبه و جمعه محصلين نگاهي به كتاب هاي خود نكنند، دادن تكليف درخانه هم كه ممنوع شده چطوري مي توان انتظار داشت با تعطيلي هاي مكرر غير ضروري افت تحصيلي نداشته باشيم. ضمنا ديديم كه همان احتمال ۵۰ درصد هم به وقوع نپيوست و شنبه بي گردو خاك "لحظه اي" داشتيم و تا شب آسمان صاف بود.

 

آتش دست از سر هور برنمي دارد!

مديركل حفاظت محيط زيست خوزستان از ادامه آتش‌سوزي بخش عراقي تالاب هورالعظيم خبر داده است.

احمدرضا لاهيجان‌زاده با بيان اينكه بارندگي اخير در محدود شدن كانون‌هاي آتش‌سوزي‌ بخش عراقي تالاب هورالعظيم تاثيرگذار بوده است، گفته: طبق تصاوير ماهواره‌اي روز شنبه، هنوز يك تا دو كانون آتش‌در بخش عراقي تالاب هورالعظيم شعله ور هستند و دود توليد مي‌كنند.   ‌

به گفته وي: با توجه به پيش‌بيني هواشناسي درخصوص بارندگي كه در پيش داريم اميدواريم آتش در بخش عراقي تالاب هورالعظيم مهار شود.

 

ناظران مجلس در شوراي عالي بيمه انتخاب شدند

نمايندگان در جلسه علني ديروز مجلس شوراي اسلامي عامر كعبي  را با ۸۲ راي موافق و سيد ناصر موسوي لارگاني را با ۷۲ راي موافق از مجموع ۱۶۸ آراي ماخوذه به عنوان اعضاي ناظر مجلس در شوراي عالي بيمه انتخاب كردند.

سرپرست فرمانداري حميديه معارفه شد

طي مراسمي از خدمات عاشور سواري تقدير و شاهين هاشمي به‌عنوان سرپرست جديد فرمانداري حميديه معارفه شد.

در حاشيه اين‌ مراسم عاشور سواري پور بابيان اينكه ثبات مديريت يكي از شاخص‌هاي مهم و كارساز در سرنوشت يك شهرستان است، گفته: بنده بر اساس توانايي‌هاي خودم منصوب شدم و به كساني كه موفق به حذف بنده شدند تبريك مي‌گويم و اين را از نتايج جامعه مبتني بر دمكراسي و تضارب آرا مي‌دانم.

گفتني است عاشور سواري پور به مدت ۲۰ ماه مسئوليت فرمانداري حميديه را به عهده داشت، و شاهين هاشمي بخشداري بخش غيزانيه را در كارنامه مديريتي خود دارد.