معماي تغيير زودهنگام برخي مديران استاني

مديركل توسعه منابع انساني و رفاه سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در مراسم توديع و معارفه سرپرست جديد اين سازمان در خوزستان، گفته انتخاب ايزدي و موسوي در منصب جديد، حاوي يك پيام مثبت است و آن اينكه نگاه به درون سازمان، نگاه خوبي است و موفقيت اين مديران باعث اعتماد سازمان به افراد درون آن مي شود.

وي خطاب به سرپرست جديد ميراث فرهنگي خوزستان گفته: درب اتاقتان بايد به روي همكاران باز باشد و صداي آنها را بشنويد.

سرپرست جديد سازمان هم يادآور اين نكته شد كه مجموعه سازمان يك دوره هشت ماهه مديريتي در زمان آقاي ايزدي گذراندند و همه از او درس اخلاق و منش ياد گرفتند.

به غير از همكاران آقاي ايزدي، هر كس از نزديك با ايشان ديدار يا گفت و گو داشته از اخلاق و تعامل او تعريف مي كند و اگر دوره مديريتش طولاني مي شد، بي شك استان از عملكردش بهره بيشتري مي برد و واقعا معمايي شده كه چرا برخي اوقات يك مدير را كه خوب شروع كرده، زود به جاي ديگر مي برند و در عوض برخي مديران را با وجود عملكرد نه چندان مثبت، سال هاي سال نگه مي دارند و هر وقت هم بحث رفتن آنها پيش كشيده مي شود، امدادهاي غيبي موجب ابقاي او مي شود. اما در خصوص سازمان ميراث فرهنگي عمر هشت ماهه مديريتي ايزدي واقعا سوال برانگيز است كه چرا با وجود داشتن انگيزه و حسن خلق و سابقه مديريتي در يك استان كه از جاذبه هاي گردشگري كشور است(همدان) چرا به او مهلت خدمت در خوزستان داده نشد، به هر حال كاري است كه شده، حالا اميدواريم انتخاب و انتصاب درون سازماني جواب بدهد و آقاي موسوي همانطور كه از او انتظار مي رود، براي توسعه صنعت گردشگري، حفظ آثار باستاني و ميراثي و آموزش صنايع دستي در خوزستان كمر همت ببندد.

جزئيات بازداشت يك عضو شوراي شهر

  ‌

خليل جنامي عضو شوراي شهر آبادان با اشاره به بازداشت يك عضو شورا در جلسه علني اخير گفته: اين عضو شورا از پرونده مطروحه اطلاع داشت و بازداشت وي در جلسه اخير تعمدي نبوده است.

وي با رد شايعه بازداشت فرد مذكور و ارتباط آن با طرح استيضاح شهردار ادامه داد: متاسفانه برخي رسانه‌ها و كانال‌هاي شبكه‌هاي مجازي به گونه‌اي خبرسازي كرده‌اند كه نيروهاي امنيتي و قضايي به صورت هدفمند و براي تاثيرگذاري بر روند استيضاح شهردار مبادرت به بازداشت اين عضو شورا كرده‌اند.

وي اين را هم گفته: در دو دوره‌اي كه عضويت شورا را دارم هيچگاه شاهد دخالت نيروهاي امنيتي و قضايي بر له يا عليه اعضاي شورا يا شهردار و يا دخالت آنها براي تاثير بر روند تصميمات قانوني نبوده‌ام و اين حجم از جرم‌تراشي براي يك فرد بدون اطلاع كافي از محتواي پرونده توسط فعالان فضاي مجازي تاسف آور و غيراخلاقي است.

نايب رئيس كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر آبادان در مورد جلسه روز دوشنبه شورا گفت: در اين جلسه پس از استماع توضيحات مكتوب شهردار در پاسخ به سئوالات اعضا، طبق قانون چنانچه حداقل سه نفر از اعضا اعلام عدم اقناع مي‌كردند براي استيضاح شهردار كفايت مي‌كرد با اين حال پاسخ‌ها براي چهار نفر قانع‌كننده نبود.

جنامي يادآور شد: طبق ماده ۸۳ قانون شوراها حق قانوني شوراي شهر است كه چنانچه شهردار عملكردش مطلوب نباشد وي را استيضاح كند.

شوراي شهر نتوانسته هيچ خدمتي به مردم بكند

وي با بيان اينكه ما اعضاي شوراي شهر نيز بر اساس قانون عمل كرده‌ايم و چيزي فراتر از قانون انجام نداده‌ايم، گفت: متاسفانه يك سال از روي كار آمدن شهردار و اعضاي شوراي شهر مي‌گذرد در حالي كه تاكنون نتوانسته‌ايم هيچ خدمتي به مردم بكنيم و شرمنده آن‌ها شده‌ايم؛ بنابراين درصدد جبران اشتباه خود هستيم.

اين عضو شورا با تاكيد بر اينكه به عنوان عضوي از شوراي شهر به علت انتخاب حميدپور به عنوان شهردار آبادان پشيمان شده و به خاطر اين انتخاب اشتباه شرمنده مردم هستم، گفت: اشتباه كرده‌ايم پس ملزم به جبران هستيم و لذا در اين مرحله كليه روال قانوني استيضاح را دنبال خواهيم كرد و با قاطعيت و تدبير از حق و حقوق مردم شريف آبادان دفاع مي‌كنيم.

به گزارش خبرنگار مهر، يكي از اعضاي شوراي شهر روز دوشنبه به علت آنچه زمين خواري عنوان شده است بازداشت شد.  ‌

بازداشت يك مدير و معاون گمرك به اتهام اخذ رشوه

 ‌دادستان همدان ضمن تأييد بازداشت مدير گمرك همدان گفته: وي به همراه يكي از معاونين خود به اتهام اخذ رشوه بازداشت شده و دو نفر ديگر نيز مرتبط با اين پرونده بازداشت شده‌اند.

به گفته كامران حمزه مدير گمرك همدان همراه با يكي از معاونين خود بازداشت شده كه اتهام آنها فعلاً اخذ رشوه است.

وي اين را هم گفته كه: پرونده در شعبه اول بازپرسي همدان تشكيل شده و در حال رسيدگي است و اين دو فرد در حال حاضر در بازداشت به سر مي‌برند.

حمزه خبر داد كه: همچنين دو فرد ديگر از بيرون مجموعه گمرك در رابطه با اين پرونده بازداشت شده‌اند كه كارمند گمرك نيستند و به نظر مي‌رسد كار گمركي انجام مي‌داده‌اند.