بهره‌برداری از طرح پرورش آبزیان با زهاب نیشکر در کشت‌وصنعت دهخدا

با حضور مدیرکل شیلات خوزستان انجام شد؛

بهره‌برداری از طرح پرورش آبزیان با زهاب نیشکر در کشت‌وصنعت دهخدا

با حضور مدیرکل شیلات خوزستان و مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی پروژه پرورش ماهی و میگو با زهاب نیشکر در شرکت کشت و صنعت دهخدا افتتاح شد.

ديروز با حضور نبی ا… خون میرزایی و محمود شمیلی حوضچه‌های پرورش ماهی و میگو با زهاب نیشکر به بهره‌برداری رسید.

این حوضچه‌ها در پنج حوضچه سیمانی به حجم ۱۰۰۰ متر مکعب در محل شرکت کشت و صنعت دهخدا احداث و به بهره‌برداری رسیدند.

در این پروژه ماهی سی بس و میگوی وانامی در زه‌آب نیشکر پرورش داده می‌شوند.

اشتغالزایی، تولید پایدار و معرفی و استفاده ار زه‌آب نیشکر به عنوان یک پتانسیل از جمله اهداف اجرایی این طرح است.

**مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی:

**طرح شورورزی به‌زودی در کانون‌های ریزگرد اجرایی خواهد شد

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با بیان این‌که طرح شورورزی به زودی در کانون‌های ریزگرد جاده اهواز به سمت خرمشهر اجرایی خواهد شد، گفت: به دنبال آن هستیم تا علاوه بر بحث تثبیت کانون‌های ریزگرد از آن‌ها برای تولید نیز استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا محمود شمیلی ديروزدر حاشیه افتتاح طرح پرورش ماهی و میگو با استفاده از زه‌آب نیشکر در کشت و صنعت دهخدا اظهار کرد: تا مقطع کنونی در شرکت به دنبال این موضوع بودیم که سطح زیرکشت شرکت را به میزان تعریف‌شده برسانیم و خوشبختانه با توان و تخصص مجموعه به سطح زیر کشت مورد نظر دست پیدا کردیم.

 

وی افزود: سال گذشته به برنامه تعریف‌شده در بحث تولید شکر جامه عمل پوشاندیم و به بالاترین میزان تولید شکر که حدود ۶۲۰ هزار تن شکر بود دست پیدا کردیم.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی تصریح کرد: در شرکت برنامه‌هایی تعریف شده بود تا علاوه بر تولید شکر محصولات دیگر نیز مانند الکل، نئوپان و… را اجرایی کنیم و در این زمینه گام‌های بسیار خوبی را نیز برداشته‌ایم.

 

شمیلی عنوان کرد: عرصه بسیار فراتر از چیزی است که در حال حاضر وجود دارد و به این دلیل به سوی فعالیت‌های غیر صنعتی مانند پرورش ماهی و میگو با استفاده از زهاب نیشکر رفتیم.

 

وی ادامه داد: طرح‌های پرورش ماهی و میگو که شاهد اجرا شدن آن‌ها در کشت و صنعت‌ها هستیم، طرح‌های پایلوتی هستند که قطعا در آینده در سطح وسیعی اجرایی خواهند شد.

 

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: یکی از رسالت‌های شرکت نگاه محیطی زیستی به منطقه است و در این زمینه به دنبال آن هستیم تا علاوه بر بحث تثبیت کانون‌های ریزگردها، از آن‌ها برای تولید نیز استفاده کنیم.

 

شمیلی اظهار کرد: قرار است طرح شورورزی را در کانون‌های ریزگرد در جاده اهواز به سمت خرمشهر اجرایی کنیم. بر اساس مطالعاتی که انجام گرفته، در برنامه است که کار را از اواخر امسال آغاز کنیم.