پيام آوران وحدت و آگاهي

فردا سالروز ميلاد گل سرسبّد اولاد آدم و بهانه خلقت هستي، حضرت ختمي مرتبت صلّي ا…عليه و آله و سلّم است. پيامبري كه برانگيخته شد تا مكارم اخلاق را كامل كند، مردم را از زنجيرهاي شرك و كفر و تفرقه و خرافات و جاهليت رها سازد و با تهذيب و تعليم كتاب و حكمت، آنها را بر محور توحيد و خداپرستي متحد و همسو گرداند.  ‌

در ميان تلاش هاي طاقت فرساي آن رسول گرامي براي هدايت انسان ها ، تلاش براي ايجاد يگانگي و اتحاد و محبت بين انسان ها و تشكيل امت واحده حق طلبان، از نمايان ترين و برجسته ترين كوششهاي آن برگزيده پروردگار در طول حيات نورانيش مي باشد. آن بزرگوار، در تحقّق آرمان والاي تشكيل امت واحده، از تمام ظرفيت هاي اخلاقي، فرهنگي و ارزشي مورد قبول مردم بهره گرفت و از هر فرصتي براي ايجاد همبستگي و اخوت ديني و انساني و تبديل تفرقه و عداوت به وفاق و محبّت به بهترين وجه استفاده نمود. همچنانكه بمحض ورود به مدينه بين مسلمانان به عنوان امّتي واحد پيمان بست، پيوند برادري بين مهاجرين و انصار برقرار كرد، قرار داد حسن همجواري و دفاع مشترك با يهوديان مدينه منعقد نمود، براي شكستن باورهاي طبقاتي غلط، بردگان آزاد شده اي چون سلمان ايراني و بلال حبشي را بسيار گرامي مي داشت و سنگينترين مسئوليتها را به جوانان مستعد واگدار مي كرد، مراسم شرك آلود و تفرقه برانگيز حج را به مراسمي توحيدي و وحدت بخش تبديل نمود، با تخريب مسجد ضرار، توطئه سوء استفاده از مفدّسات را براي تفرقه انگيزي در نطفه خفه كرد و بالاخره با شيوه هاي گوناگون به رفع تبعيض، نژاد پرستي و قوم گرائي و تشويق دوستي و همدلي و گذشت و برادري پرداخت.  ‌

امروز نيز نداي حق‌طلبانه و عدالت‌خواهانه اين مولود مسعود به نجات انسان‌هاي گرفتار جاهليّت مدرن آمده و مخاطبين خود را در سراسر عالم بازيافته است و دير نيست كه با كنار زدن حصار سنگين قرن‌ها تهمت و افتراي حق‌ستيزان، ضمن احياي مجدّد جهان اسلام و بازگرداندن عزّت مسلمين، همچون مرهمي شفاي دردهاي دردمندان عالم گردد و مشيت الهي براي وحدت انسان‌ها و حاكميت عدل و انصاف و آرامش و امنيت جوامع انساني را با محوريت اين پيام آسماني محقق سازد. انشاءا… .

فردا همچنين ميلاد با سعادت امام صادق عليه السّلام است، پيشواي بزرگواري كه در اوج بحران ديني، فرهنگي، اجتماعي و سياسي ناشي از انحراف مسلمين از ولايت الهي، مأموريت داشت تا جهانيان را با اسلام حقيقي آشنا كند و توانست با بهره گيري از ضعف حكومتهاي غاصب وقت و زمينه سازيهاي پدر بزرگوارش به تربيت بيش از ۴۰۰۰ دانشمند شيعي و غير شيعي بپردازد وبا احياي آموزه‌هاي نبوي و توضيح و تفصيل مباني اسلامي و تدوين مكتب تشيع، پرده از چهره حقيقي اين دين آسماني بردارد.

ولادت اين دو مولود گرامي و پيام آوران راستين وحدت و آگاهي را به امّت اسلامي و طالبان حق و عدالت  تبريك و تهنيت مي گوئيم.

 

موسوی زاده