قول هاي وزير صنعت و معدن براي كنترل بازار، چه شد؟

رئيس كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گفته است: به دليل نبود نظارت، ميانگين قيمت كالاهاي اساسي، حدود هفتاد درصد بيشتر از قيمت ارز تخصيص يافته است.

بر اساس گزارش هاي ديگر، برخي اقلام اساسي مورد نياز مردم بيش از پنجاه درصد افزايش قيمت داشته اند كه گوشت و تخم مرغ و گوشت قرمز ازآن جمله اند، اين در حالي است كه قدرت خريد مردم روز به روز كمتر و پايين تر مي رود. مردم مي پرسند با توجه به اينكه گران شدن مواد غذايي و كالاهاي اساسي توليد داخل كشور ارتباطي به ارز ندارد و هيچ اتفاقي كه منجر به افزايش هزينه هاي توليد باشد رخ نداده و از طرفي در حال حاضر هم نه ماه مبارك رمضان است نه محرم و صفر يا عيد نوروز كه مصرف بالا و بحث عرضه و تقاضا مطرح باشد، چرا قيمت ها بايد روز به روز بالا بروند و نقش دولت در كنترل و نظارت بر قيمت ها چيست؟

اعتقاد مردم بر اين است كه دست دولت در اين گراني ها در كار است و گرنه چنانچه اهرمهاي نظارتي وجود داشته باشد، چطور فروشندگان يا توليد كنندگان بدون ترس از برخورد سازمان هاي نظارتي اقدام به افزايش قيمت مي كنند؟

بهرحال انتظار جامعه اينست كه با منتفي شدن بهانه گراني ها به دليل افزايش و نوسانات قيمت ارز، دولت و به خصوص وزارت صنعت و معدن گراني ها را مهار كند. هنوز مدت كوتاهي از تغييرات كابينه و قول هاي وزير جديد صنعت و معدن مبني بر متحول كردن اين وزارتخانه و توجه به خواست هاي مردم نگذشته و اگر اين قول ها عملي نشود ثابت خواهد شد هم دولت و هم مجلس در اعتماد كردن به برخي وزيران جديد اشتباه كرده اند.

 

كريمي پايان خدمت در آبفا روستايي را اعلام كرد

 

جانشين كريمي بايد قدرت مديريتي بالايي داشته باشد

بيشتر از دو ماه است كه درويشعلي كريمي  مديرعامل آبفا روستايي استان به دليل انجام عمل باز قلب دوران نقاهت را مي گذراند. البته عمل سنگيني بوده و علاوه بر قلب دريچه آئورت و مسائل ديگري هم بوده كه خوشبختانه آقاي كريمي با برخورداري از يك پزشك حاذق دوران بيماري و عمل جراحي را به سلامت گذرانده است. نبود مديرعامل در محل كار مسلما مشكلاتي براي شركت به وجود آورده كه تعويق حقوق كاركنان يكي از آنهاست و كاركنان خواستار پرداخت حقوق هاي معوقه هستند.

درتماسي كه راوي با آقاي كريمي داشت، ايشان از پرداخت يك ماه حقوق معوقه به كاركنان خبر داد. در حال حاضر اسناد و نامه هاي شركت را به خانه مديرعامل مي برند تا كارها تعطيل نشود، اما بهرحال بايد فكري كرد.

كريمي به راوي گفت ديگر به كار بر نمي گردد و اعلام كرده كه با توجه به شرايطي كه دارد ترجيح مي دهد خدماتش در آبفا به خط پايان برسد.

كريمي دوران طولاني مديريتي قابل بحثي داشته و عمري در خدمات رساني آب به شهر و روستا سابقه دارد و بحران ها و موفقيت هاي زيادي را در اين دوران خدمتي پشت سر گذاشته است. وي يازده سال مديرعامل آبفاي اهواز بوده، دوسال مدير عامل آبفاي آبادان، سه سال مدير عامل آبفاي ايلام و دو سال مديرعامل آبفاي شهرستان آبادان را عهده دار بوده و آخرين سمتش مديرعاملي آبفاي روستايي استان بوده كه همچنان ادامه دارد.

اكنون كريمي بعدا از ۳۶ سال خدمت، تصميم دارد استراحت كند و اين موضوع را به مسئولان اطلاع داده بنابراين بايد براي جانشين ايشان اقدام شود و فردي از بدنه شركت با تخصص و تجربه كافي براي مديرعاملي آبفاي روستايي انتخاب و منصوب شود تا خلائي دركار پديد نيايد، ضمن آنكه شايسته است از خدمات كريمي هم به نحو مطلوب قدرداني شود تا ثابت شود مديراني كه بدون تبليغات جواني خود را در يك مجموعه هزينه كرده اند، در آخر خط از حرمت و احترام برخوردارند.

شربت ترياك كام ترياكي ها را شيرين مي كند!

 

مديرعامل سازمان تداركات پزشكي جمعيت هلال ‌احمر از توليد شربت تنتور اپيوم (شربت ترياك) براي درمان و ترك اعتياد معتادان به مواد مخدر در شركت داروسازي سها وابسته به اين سازمان خبر داد.

 ‌به گفته علي فرجي مجوزهاي توليد اين شربت از سازمان غذا و دارو دريافت شده و ظرف يكماه آينده در شركت داروسازي سها وابسته به سازمان تداركات پزشكي هلال رونمايي و توليد مي شود.

وي توضيح داد: اين شربت براي كساني كه سابقه عودهاي مكرر در بازگشت به اعتياد دارند يا معتادان تزريقي يا كساني كه از بيماري اعتياد رنج مي برند و نمي توانند يكدفعه و كامل اعتياد را كنار بگذارند مورد استفاده قرار مي گيرد و معتادان با مصرف اين شربت، به تدريج درمان مي شوند.

فرجي يادآور شد، شربت تنتور اپيوم (شربت ترياك) براي درمان و ترك اعتياد معتادان به مواد مخدر گروه ترياك تاثير بيشتري دارد و براي درمان اعتياد در مراكز درماني مورد استفاده قرار مي گيرد.