نمايندگان مراقب زيان استان از كاهش سه درصد درآمد نفت باشند

شنيدني ها از دست اندركاران بودجه، حاكي از آن است كه بودجه سال آينده بر اساس يكي ميليون بشكه و هر بشكه ۵۸ دلار پيش بيني شده كه اگر به اين شكل پيش برود، سهم سه درصد استان، ۶۰ درصد كاهش مي يابد، يعني معادل ۴۰ درصد سال ۹۷ مي شود، كه با احتساب ۱۳۰۰ ميليارد تومان سهم سه درصد نفت  چهل درصد آن ۵۰۰ ميليارد تومان مي شود.

پيشنهاد اين است كه ميزان صادرات بالاتر  ديده شود كه اگر محقق شد، چه بهتر اگر هم نشد ضرري نكرده ايم.

راوي معتقد است نمايندگان استان با آقاي تاجگردون رئيس كميسيون تلفيق مجلس مذاكره اي داشته باشند تا استان اين همه متضرر نشود. ضمنا آقاي حسنوند نماينده انديمشك كه رئيس كميسيون انرژي مجلس است مي تواند در اين ميان نقش حساس و تعيين كننده داشته باشد.

مي دانيم كه كل سه درصد استان از سهم نفت به مصرف پروژه هاي عمراني مي رسد كه با كاهش آن امور عمراني استان فلج خواهد شد، به خصوص اينكه پروژه هاي نيمه تمام در استان زياد است و با اين كاهش سهم، از اتمام آنها خبري نخواهد شد و بايد ديد وقتي دست ما براي اجراي پروژه هاي عمراني خالي بماند، تكليف اين همه پروژه هاي نيمه تمام چه خواهد شد، پروژه هاي جديد پيشكش.

 

استاندار بحران آب اهواز را به رئيس جمهور اطلاع دهد

 

رئيس جمهور در اجتماع مردم سمنان گفت: نمي گذاريم در استانها مردم از نظر آب و محيط زيست به زحمت بيفتند.

دقيقا مردم اهواز اين روزها از اين دو موضوع به خصوص از نظر مشكلات آب به زحمت افتاده اند و در خيلي از نقاط شهر زندگي به شكل روستاهاي فاقد آب جاري است. در چنين وضعيتي انتظار اين است كه نماينده عالي دولت در استان رئيس جمهوري را از حال و روز مردم اين كلانشهر آگاه سازد و شرايط زندگي را براي دولتمردان تشريح كند و به آقاي روحاني اعلام كند كه آب نقاطي از شهر اهواز چند روزي است كه قطع است و مردم براي آب شرب حمام و شست و شو مشكل دارند و براي رفع اين مشكل از وزارت نيرو بخواهد چاره انديشي كند و كوتاهي براي پايان دادن به اين وضع از نظر مردم غيرقابل بخشش است.

فعال ترين نمايندگان مجلس چه كساني هستند؟

 

اسامي نمايندگاني كه بيشترين مشاركت را در راي گيري هاي جلسات علني مجلس داشته اند  اعلام شد.

اسامي اين نمايندگان به شرح زير است:

۱ –حسينعلي حاجي دليگاني نماينده شاهين شهر ميمه و برخوار.

۲-فردين فرمند نماينده ميانه.

۳ -‌سيده فاطمه ذوالقدر نماينده تهران، ري شميرانات، اسلامشهر و پرديس.

۴ -‌شمس ا… شريعت نژاد نماينده تنكابن، رامسر و عباس آباد.

۵-‌حسن كامران دستجردي نماينده اصفهان.

۶-‌سيد اميرحسين قاضي زاده هاشمي نماينده مشهد و كلات.

۷ -‌علي اسماعيلي نماينده نور و محمود آباد.

۸ -‌عليرضا سليمي نماينده محلات و دليجان.

۹ -‌شهروز برزگر كلشاني نماينده سلماس.

۱۰-‌عليرضا رحيمي نماينده تهران، ري، شميرانات  اسلامشهر و پرديس.

۱۱- محمدحسين فرهنگي نماينده تبريز، آذرشهر و اسكو.

ضمنا اسامي منظم ترين نمايندگان هم اعلام شده كه جاي نمايندگان خوزستان  در هر دو اسامي خالي است.

كمي طنز

همه چيز عالي است!!

با درك نياز شديد جامعه به طنز و كوتاه كردن مطالب جدي، به درخواست مخاطبان سعي خواهد شد منبعد در برخي شماره ها چاشني طنز داشته باشيم كه اولين مزه پراني را در اين شماره مي خوانيد.

جمشيد خان از آدمهاي خوش خيالي است كه خيلي ها به او غبطه مي خورند و آرزو مي كنند كاش آنها هم مثل او ريلكس و بي غم بودند. معمولا هر كدام از فاميل يا اهل محل كه مي خواهند دمي از فكر و خيال و دغدغه هاي زندگي خارج يا غافل شوند، با او سر صحبت را باز كرده و دقايقي همه چيز را فراموش مي كنند. همين چند روز پيش كه از انبوه مشكلات شهري مثل بقيه همشهريها كلافه شده بودم، سراغش رفتم و ساعتي را با او گذراندم و مثل هميشه از مصاحبتش كيف كردم. البته اين را هم بگويم كه خوش خيالي و بي غمي ظاهري او تا دلت بخواهد معنادار و شنگولي او بهلول واراست كه در عين خوشبحال نشان دادن خودش، تيكه مي اندازد و گوشه و كنايه هايش حرف ندارند. در ذيل شما را به خواندن آخرين گپ و گفتم با جمشيد خان دعوت مي كنم.

سلام جمشيد خان، چه خبر، چطوري؟

-‌عالي!

بچه ها چطورند؟

-‌عالي

دامادها، عروسها،نوه ها،

همه عالي

اما چطور مي شود خودت و بقيه عالي باشيد؟

ما تنها اينطور نيستيم. همه مردم حالشان عالي است.

از كجا فهميدي؟

-‌مگه خندوانه را نگاه نمي كني. هر هفته رامبد از چندصد نفر مي پرسد حالشان چطوره و همه با صداي بلند اعتراف مي كنند كه عالي است، هم حال آنها كه در برنامه حضور دارند، هم مردم توي خونه و خلاصه از همه اعتراف مي گيرد كه حالشان عالي است و هيچ مشكلي ندارند.

منظورت اينه كه حاضران در خندوانه به نمايندگي از طرف همه مردم فرياد مي زنند كه همه چيز عالي است و ملالي نيست جز دوري شما!  ‌

مگر غير از اين است؟