انتقاد بجاي حاج آقا از مديران و فرمانداران خونسرد

نماينده ولي‌فقيه در خوزستان با اشاره به استخدام غيربومي‌ها در شركت‌هاي نيشكر در ساليان قبل، گفته است زمين‌هاي مردم را براي شركت نيشكر گرفتند و قول دادند كه آنها را به سر كار ببرند در حالي كه كشاورز بودند و از كار بيكار شدند و در حاشيه شهر ساكن شدند.

ايشان با بيان اينكه اين مسائل خيانت به انقلاب است و استاندار و مسؤولان قاطعانه روبه‌روي آن بايستند، گفت: خونسردي براي مديران چيز بدي است؛ در جاهايي بايد عصباني شد و قاطع با ضعف‌ها برخورد كرد؛ فرمانداران در ادارات شهرها مسؤول هستند و اگر جرا‡ت برخورد ندارند، فرماندار نشوند.

وي با بيان اينكه تهديدات امريكا طبل تو خالي است و مشكلات ما از داخل است، عنوان كرد: آمريكا كه تنها تهديد كرد اما مقداري وضع خودمان ضعيف است؛ اختلاس گران و مفسدان اقتصادي كه مشكل به‌وجود آورده اند خيانت به شهدا و امام زمان كرده اند.

 حاج آقا كم حرف مي زند، اما بعضي وقت ها عجب حرفهايي مي زند، مثل همين مطلب كه از خونسردي مديران خرده گرفته است. باور كنيد اين حرف، همان چيزي است كه مردم انتظار داشتند يكي بر زبان بياورد چون حقيقت اين است كه خيلي از موارد مديريت هاي ما خنثي شده اند. برخي كه مديريت را ارث و ميراث اجدادي خود مي دانند آنقدر ملاحظه كار و خونسرد هستند كه جز به بقاي خود نمي انديشند و همه چيز را فداي آن مي كنند كه با آخرين پست مديريتي بازنشست شوند. بعضي هم كه فقط مطيع كس يا كساني هستند كه در انتصابشان نقش كليدي داشته اند.

 مديراني هم داريم كه دنيا را "آب ببرد" آنها را خواب مي برد و به درستي مصداق همان مديران خونسرد هستند كه حاج آقا گفته و كسي عصبانيت و قوت آنها در مديريت را نديده است. بعضي فرمانداران هم همينطور هستند كه ايشان گفته و اگر جرات برخورد ندارند، نبايد فرماندار مي شدند. اما شايد  ايشان به عنوان نماينده ولي فقيه در استان هم در جاهايي بايد با مسايل استان برخورد داشته باشد. همه مي گويند در انتصاب ها نظر حاج آقا را مي پرسند كه بايد چنين باشد و در چنين مواردي است كه مردم انتظار دارند نماينده ولي فقيه در استان زير بار فشارها و لابي ها نرود و در انتصاب مديران بي تفاوت نباشد چون وقتي كار از كار گذشت  خود ايشان هم مثل الان شاكي مي شود و از مديران ضعيف انتقاد مي كند كه بايد بكند.

 

اگر واقعا مايل بوديد هاشمي  در بهداشت و درمان بماند  مي ماند

 

رئيس جمهور در جلسه اخير هيات دولت كه رياست آن را برعهده داشت، از سيد حسن قاضي زاده هاشمي به عنوان وزيري <بسيار پرتلاش و دلسوز كه بيشترين سفر به استان‌ها و نقاط دوردست كشور را براي رسيدگي به امر سلامت مردم داشت> ياد كرد و گفت او به كار خود عشق مي‌ورزيد و با تمام توان در توسعه خدمات سلامت و حل مشكلات كوشا بود و بدون ترديد نامش در تاريخ بهداشت و درمان كشور ماندگار خواهد بود.

به گفته رئيس جمهور دكتر هاشمي از سرمايه‌هاي ارزشمند كشور و دولت بوده و هست و روحاني مدعي شد مايل بوديم كه حضور ايشان در جلسات دولت كماكان ادامه پيدا كند.

رئيس جمهور ضمن تشكر از تلاش‌هاي هاشمي در دوران حضورش در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي، اظهار اميدواري كرد دولت بتواند از همفكري و همكاري ايشان به هر نحو استفاده كند.

اگر واقعا نظر رئيس جمهور درباره آقاي هاشمي اين بود، بايد به هر طريق او را در كابينه نگه مي داشت و از رئيس سازمان برنامه و بودجه اش مي خواست با او كنار بيايد. به هر حال بهترين مهره كابينه كنار رفته يا كنار زده شد و بايد منتظر پس لرزه هاي وضعيت طرح تحول نظام سلامت باشيم چون اگر قرار است بودجه  وزارت بهداشت سرنوشتي آنطور كه نوبخت مي خواهد پيدا كند معلوم نيست وضع بهداشت و درمان مردم به كجا مي انجامد.

 

فشار به اقشار آسيب پذير  به كجا خواهد رسيد؟

 

معاون حمايت و سلامت اداره كل كميته امداد امام  در خوزستان گفته است جامعه مددجويي اين كميته در استان ۳۵ درصد افزايش يافته و در يك ماه گذشته ۱۸ هزار خانوار در خوزستان تحت حمايت كميته امداد قرار گرفته اند.

وي در تشريح اين افزايش مددجو گفته: فشارهاي اقتصادي و التهابات حاكم بر بازار، فشار زيادي بر اقشار آسيب پذير وارد كرده است.

البته به گفته آقاي علي پور خدادادي در كشور حدود ۶۰۰ هزار خانوار به خانواده هاي تحت پوشش كميته امداد اضافه شده است.

واقعا فشارهاي اقتصادي چه به روز اقشار آسيب پذير آورده و چطور مي شود اين فشار را كم كنند ضمن اينكه خانواده هاي متوسط به بالاهم وضعيت چندان خوبي ندارند و كم شدن ميزان ازدواج ها،  فقر غذايي و ناتواني در هزينه هاي بهداشت و درمان از اثرات اين فشارها است.