اگر از خبرنگار روزنامه دعوت نشود، خبرهاي استانداري چاپ نخواهد شد

مدتي است براي تشكيل جلسات در استانداري، از خبرنگاران روزنامه ها دعوت نمي شود و ظاهرا فقط به خبرگزاري ها اطلاع مي دهند. شايد استدلال روابط عمومي استانداري اين باشد كه روزنامه ها از خبرگزاريها كپي برداري مي كنند در حالي كه يكنواخت بودن خبرها براي خوانندگان خسته كننده است، ضمن اينكه هر خبرنگار مايل است به شيوه خود و روال و سياست روزنامه جلسات و احيانا حواشي مربوط به آن را بنويسد.چهره به چهره شدن خبرنگار با استاندار و مديران استان هم حسن خود را دارد و چه بسا زمينه ساز گفت و شنودهايي خواهد  شد كه با دعوت نكردن از خبرنگار، اين فرصت ها از او گرفته مي شود. البته قبول داريم كه بعضي خبرنگاران فقط درجلسات حضور پيدا مي كنند اما قدرت خبرنويسي ندارند و از خبرگزاريها استفاده مي كنند اما اين استثناها نبايد منجر به تصميم گيري نادرست روابط عمومي ها شود. آقايان اگر فرصت بررسي روزنامه هاي استان را داشته باشند، متوجه مي شوند كه بيشترين خبرهاي دستگاهها و به خصوص استانداري در روزنامه نورخوزستان منعكس مي شود اما جدا ًاعلام مي كنيم كه اگر از اين پس خبرنگار ما دعوت نشود از درج خبرهاي استانداري خودداري مي كنيم و مراتب با دكتر شريعتي استاندار مطرح خواهد شد. كما اينكه در همين شماره از چاپ خبر  مربوط به نشست جذب و حمايت از سرمايه گذاري استان با محوريت سرمايه گذاري در حوزه گردشگري با حضور آقاي بحريني مقدم در استانداري خودداري شد كه اميدواريم با تغيير رويه روابط عمومي و برقراري روابط صميمانه با خبرنگاران، خدشه اي در انعكاس خبرهاي استان پيش نيايد.

شجاع پوريان مشاور شهردار تهران شد

با حكم حناچي شهردار تهران، ولي ا… شجاع پوريان به عنوان <مشاور شهردار تهران در امور اجتماعي و فرهنگي> منصوب شد.

پيش از اين شجاع پوريان معاون اجتماعي شهرداري تهران بود كه   با حكم حناچي شهردار تهران  تغيير كرد.

ولي‌ا… شجاع‌پوريان كه اصالتا بهبهاني است نماينده حوزه انتخابيه بهبهان در دوره هفتم مجلس شوراي اسلامي بوده ‌است. وي عضو چهارمين دوره شوراي شهر تهران (دوره ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶) به عنوان يكي از ۳۱ نفر ليست ائتلاف اصلاح طلبان بود.

شجاع‌پوريان از شهريور ۹۲ تا شهريور ۹۳ به مدت ۱ سال معاون اجرايي شوراي شهر تهران بود و همچنين در شهريور ماه ۹۳ و در جريان برگزاري مجمع انتخابي از سوي اداره كل ورزش و جوانان استان تهران، به عنوان رئيس هيئت ورزشهاي همگاني تهران انتخاب شد.

وي در تاريخ ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ از سوي محمدعلي نجفي به عنوان معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران معرفي شد.

او همچنين مدير مسئول روزنامه سراسري <همدلي> است.

 

كجا دلال هاي زمان بچگي رئيس  جمهور اين همه قوي و با نفوذ بودند؟

رئيس جمهوري گفته دلال ها از زمان بچگي او در كشور فعال بوده اند و بايد كاري كنيم كه اگر قادر به حذف آنها نيستيم، لااقل كاهش پيدا كنند.

عرض شود كه راوي با آنكه از لحاظ سني بزرگتر از آقاي روحاني است، به ياد ندارد در بيش از نيم قرن گذشته، هيچگاه تمام مسائل اقتصادي كشور به اندازه امروز تحت تاثير و نفوذ دلال ها بوده و فقط در بازارها، تعدادي دلال به طور آشكار نه مثل الان پنهاني معاملات نه در سطح كلان انجام مي دادند كه با موافقت طرفين بود و مثل امروز نبود كه از فروش نفت، تا واردات كالاهاي اساسي و انواع مواد غذايي و غير غذايي دلال هاي گردن كلفت داشته باشيم تا آنجا كه شاهد ظهور سلاطين بزرگي در عرصه هاي مختلف هستيم. دلال هاي سابق كل سرمايه شان مقداري پول بود كه در دست داشتند و يك زبان چرب و اين قدرت را نداشتند كه بين مسئولان بانكها به خصوص بانك مركزي و ديگر صاحبان قدرت نفوذ داشته باشند. بنابراين بين دلال هاي قديم و جديد فرق بسياري است و گمان نمي رود رئيس جمهوري در بچگي دلال هايي با قدرت امروز را سراغ داشته باشد.

ضمنا اينكه اقرار كرده اند نمي توانيم دلال ها را جمع كنيم لااقل آنها را كاهش دهيم خيلي حر ف است.

 

 

فرماندار شادگان منصوب شد

 ‌وزير كشور در حكمي سعيد حاجيان سعيدي را به سمت فرماندار شهرستان شادگان منصوب كرد.

حاجيان در چند ماه اخير به عنوان سرپرست فرمانداري شهرستان شادگان فعاليت مي كرد كه با حكم وزير هم اكنون به عنوان فرماندار به فعاليت خود ادامه خواهد داد.

يكي از مشكلات فعلي استان خوزستان، حضور سرپرستان در راس اغلب فرمانداري هاي اين استان به خصوص در شهرهاي بزرگي مثل اهواز آبادان و دزفول است در حالي كه زمان سرپرستي محدود است و نبايد اين همه به درازا بكشد.