اگر مصوبه قرارگاه فرماندهي اقتصادي استان اجرا نمي شود فايده اين قرارگاه چيست؟

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار خوزستان گفت: جاي تعجب دارد كه بعد از مدت‌ها همچنان در بحث توزيع مرغ و گوشت در بازار استان با مشكل مواجه هستيم و نارضايتي‌هايي در اين زمينه وجود دارد.

(‌تعجبي ندارد، چون همه چيز دست دلالان است، كدام دستور بزرگان استان عملي مي شود؟)

سيدعلي بحريني مقدم با اشاره به موضوع توزيع مرغ و گوشت در بازار استان گفته: اين‌كه هنوز درگير اين موضوعات ساده و پيش پا افتاده هستيم مساله‌اي است كه مي‌توان با يك برنامه‌ريزي ساده و تصميم‌گيري در كميته تامين و توزيع كالاي استان آن را حل كرد.

(‌معطل چه هستيد؟ چرا با يك برنامه ريزي ساده مشكل را حل نمي كنيد؟)

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار خوزستان گفته: بايد در درون استان با خردجمعي بهترين روش را براي توزيع و نظارت اين كالاي محدود داشته باشيم. در اين زمينه انتظار است با توجه به تشكيل قرارگاه فرماندهي اقتصادي استان، اگر موردي در اين قرارگاه در خصوص تامين و توزيع كالا مصوب مي‌شود، آن را اجرايي و پايش كرد.

(‌اگر مصوبه ها اجرا نمي شود، فايده وجود اين قرارگاه چيست؟)

بحريني مقدم با اشاره به نزديك بودن بازار شب عيد عنوان كرد: در حال حاضر شرايط تامين كالا در استان خوب است اما يك ماه ديگر بازار شب عيد را پيش  رو داريم و بايد از اكنون التهاب و تقاضاي شب عيد را مد نظر قرار داد زيرا اگر اين هماهنگي اكنون ايجاد نشود، آن زمان در شرايط بحراني قرار مي‌گيريم و اين مساله قابل قبول نيست.

(‌مگر الان وضع بحراني نيست، قيمت هاي گوشت قرمز و مرغ بايد به چه سطحي برسد كه شما بحراني بودن آن را باوركنيد؟)

وي با بيان اين‌كه بايد رويه‌هاي تامين كالا در استان اصلاح شود، ادامه داد: بايد پيشنهاداتي را در سطح ملي ارائه دهيم تا بتوانيم منابع بيشتري از سطح ملي جذب كنيم و شرايط تامين كالا و همچنين فعاليت بنكداران استان را مهيا كنيم.

(‌اين "بايد" ها را چه كساني بايد اجرا كنند؟ از معاون استاندار بالاتر كيست؟)

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار خوزستان خاطرنشان كرد: وقتي قيمت كالا افزايش پيدا كرده و نياز به سرمايه در گردش در بنكداران و توزيع كنندگان عمده وجود دارد، براي اين‌كه بتوانيم تامين نقدينگي كنيم، درخواست داريم تا از محل كمك‌هاي فني اعتباري، تسهيلات ارزان‌قيمت و سرمايه در گردش به بنكداران و توزيع كنندگان عمده كالا در استان ارايه شود تا براي شب عيد دغدغه تامين كالا نداشته باشيم.

(‌از چه دستگاهي درخواست داريد تسهيلات بدهند، چرا درخواست؟ استاندار مي تواند دستور بدهد، غير از اين است؟ )

 

كتانباف۶ مخالف و۷موافق در شوراي شهر دارد

 

يك عضو شوراي شهر گفت قطعاً هر شهردار مخالفين و موافقيني دارد اما در قانون پيش‌بيني شده كه بركناري شهردار به چند شيوه انجام مي‌شود و يكي از اختيارات شورا استيضاح است كه در قانون پيش‌بيني شده است. اگر برخي اعضا مخالف شهردار باشند مي‌توانند از اين فرآيند قانوني استفاده كنند.

حسين حيدري عنوان كرد: شورا اختيار بركناري شهردار را دارد و تا زماني كه شورا طي فرآيندي از اختيار قانوني خود استفاده نكند شهردار اهواز خدمت خود را ادامه مي دهد. شهردار بارها اعلام كرده است هر زماني كه اعضاي شورا به ادامه فعاليت وي رضايت نداشتند آماده رفتن از شهرداري اهواز است البته اين عدم رضايت به ادامه كار، فرآيندي دارد.

عضو شوراي شهر اهواز با بيان اينكه استيضاح يا بركناري شهردار نياز به ۹ راي اعضاي شورا دارد تصريح كرد: طبق آنچه اطلاع دارم در حال حاضر ۶ عضو شوراي شهر اهواز مخالف ادامه كار شهردار و ۷ عضو ديگر با ادامه فعاليت شهردار اهواز موافق هستند.

تا اينجا به نظر مي رسد شوراي شهر اهواز بيش از آنچه كه به فكر پيشرفت شهر و رفع مشكلات باشد، همچنان درگير رفتن يا ماندن شهردار است.

 

حق با سازمان هدفمندسازي يارانه هاست يا نمايندگان بدون مدرك حرف مي زنند؟

 

در پي انتشار برخي اخبار از سوي يكي از نمايندگان محترم مجلس مبني بر پرداخت يارانه نقدي به ۶ ميليون نفر از ايرانيان خارج از كشور سازمان هدفمندسازي يارانه ها ضمن تكذيب اين خبر تاكيد كرد: شايسته است افراد قبل از انتشار اخبار نادرست مستندات خود را ارائه و منتشر كنند.

در خصوص اين خبر تاكيد شده است: در صورتي كه افراد اطلاعاتي براي موضوع ادعايي دارند مي توانند مستندات خود را به وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي اعلام نمايند تا حسب وظايف قانوني اين وزارتخانه بررسي هاي لازم را انجام و نسبت به حذف يارانه افراد احتمالي اقدام كنند.

به اين ترتيب چطورمردم مي توانند به صحت و سقم خبرها اطمينان پيدا كنند؟ وقتي نمايندگان مجلس بدون در دست داشتن مستندات يك موضوع، خبري انتشار مي دهند تكليف بقيه معلوم است و به هر حال بايد نمايندگان ادعاي خود را ثابت كنند تا اگر موضوع صحت داشت وزارت تعاون حسابي زير سوال برود.