باور مي كنيد هشت هزار كارگر خودروساز را نمايندگان معرفي كرده اند؟

بسياري از مشكلات كشور و مردم ناشي از انجام كارهاي غير قانوني توسط كساني است كه وظيفه اصلي آنها قانونمند كردن است. شكي نيست كه در اين مورد نمايندگان مجلس كه قوه مقننه را در اختيار دارند از اين بابت در رتبه اول هستند چون اكثر قريب به اتفاق مديران دستگاههاي دولتي و شركت هاي بزرگ بخش خصوصي از آنها حرف شنوي دارند و به خاطر بقاي خود، گوش به فرمان نمايندگان هستند.

در حال حاضر شانس افرادي براي پيدا كردن كار بالاست كه بتوانند معرفي نامه و متعاقب آن پيگيري لازم را از سوي يك نماينده داشته باشند. كار به جايي رسيده كه حتي آبدارچي ادارات را هم نماينده تعيين مي كند و اگر نيرويي به دلايلي قرار شد اخراج شود نماينده از اين كار ممانعت كرده و اجازه نمي دهد مدير عذرش را بخواهد. نتيجه چنين وضعيتي آن شده كه از شهرداري تا ساير ادارات و سازمانهاي دولتي و بخش خصوصي با انبوهي نيروي تحميلي غيرمتخصص مواجه باشند كه به دليل لابي گري ها  مدير قادر به كاهش آنها نيست و در دراز مدت موجب ورشكستگي شركت يا حيف و ميل شدن اعتبارات دولتي مي شود كه در سالهاي اخير نمونه هاي زيادي از اين وضعيت داشته ايم و اراده اي هم براي تغيير اين رويه ناپسند احساس نمي شود .  ‌نمونه بارزي از دخالت نمايندگان در افزايش نيروهاي تحميلي، آماري است كه آقاي امير آبادي نماينده مجلس در گفت وگوي زنده ديروز رشيدپور با وي در برنامه حالا خورشيد ارائه داد.  ‌

اين نماينده مجلس گفت: هشت هزار نفر از كارگران شركت هاي خودروساز را نمايندگان مجلس معرفي كرده اند. وي اين را هم گفت كه نماينده اي بوده كه سيصد نفر معرفي كرده است.  ‌

به اين ترتيب تا زماني كه وضع استخدامي ها از اين قرار باشد، مسلما بيكاري هم روز به روز بيشتر مي شود چون حق به حقدار نمي رسد و خانواده هاي طبقه محروم كه فرزندان بيكار دارند، به نمايندگان دسترسي ندارند يا فاقد لابي هستند وحتي اگر با تحصيلات بالا و داراي رتبه ممتازي باشند، بيكار مي مانند كه اميدواريم در آينده نمايندگاني به مجلس راه يابند كه اولا براي اشتغال يا لابي نشوند يا مدافع خانواده هاي محروم باشند. هر چند بهترين شيوه اين است كه استخدام ها از طريق آزمون و بدون دخالت افراد با نفوذ انجام شود.  ‌

اسلام اجازه ازدواج دختر و پسر مدرسه اي را داده؟!

 

حسن رحيم پور ازغدي، عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي درباره محدوديت سني ازدواج در اسلام گفته: اسلام مي گويد به محض اينكه غريزه جنسي بيدار شد، حتي هنوز كامل هم بيدار نشده ازدواج كنيد. اصلا اسلام شرط بلوغ را هم براي ازدواج نگذاشته است.

او ادامه داد: اسلام به قدري با مسئله رابطه دختر و پسر باز برخورد كرده كه مي گويد حتي دختر و پسر دبستاني هم مي توانند با هم ازدواج كنند. اصلا حد سني ندارد؛ نه از اين طرف نه از آن طرف.

رحيم پور ازغدي اين را هم گفته كه : زن و مرد صد ساله هم مي توانند با هم ازدواج كنند يا يك پسربچه ابتدايي را هم اسلام منع نكرده. ممكن است بگويند دختر و پسر فعلا با رابطه عاطفي كه هنوز هم رابطه جنسي نشده، مي توانند زن و شوهر باشند.

به گفته او: اصلا اسلام محدوديت و عقده جنسي ايجاد نكرده. هيچ شرط سني براي ازدواج نگذاشته. فقط گفته اگر بچه است چون حواسش به حقوق و مصلحتش نيست، وليّ او نظارت كند كه سر او كلاه نرود.

اولا بايد ديد اگر آقاي ازغدي كودكش قصد ازدواج داشت واقعا از انجام اين كار ممانعت نمي كرد و وسايل و امكانات اين ازدواج را فراهم مي كرد؟ ثانيا در حالي كه خانواده ها به دليل ناتواني در تهيه جهيزيه نمي توانند زمينه ازدواج دختر سي ساله شان را فراهم كنند، حالا چه وقت اين حرفهاست؟ ضمنا چه تضميني هست كه بچه اي قبل از سن بلوغ عقلي و جسمي ازدواج كند و بعد كه عقلش كامل شد تغيير عقيده ندهد. اين ديگر چه فتوايي است كه آقاي ازغدي مي دهد و چرا نقل اين حرفها را به مراجع واگذار نمي كند.

گلايه امام جمعه دزفول از برگزاري برنامه ها در وقت نماز

برگزاري مراسم كلنگ زني پروژه ورزشي در دزفول با حضور وزير پرورش مورد گله امام جمعه اين شهرستان شد.

حجت‌الاسلام سيد محمد علي قاضي دزفولي در مراسم نماز جمعه دزفول، گفته: اولين وظيفه مسؤلان اقامه نماز است اما در وقت نماز برنامه افتتاحيه برگزار و توجهي به نماز نشد.

وي با اشاره به اينكه توجه به وقت نماز به خصوص در برنامه‌ها و كلنگ‌زني‌ها اولويت دارد گفته روز پنجشنبه مراسم افتتاحيه برگزار شد كه جاي تقدير دارد، اما دقيقاً در وقت نماز با حضور وزير برنامه افتتاحيه برگزار شد.البته ما عذر خواهي كرديم كه وقت نماز است و برنامه را ترك كرديم، اما برنامه همچنان ادامه پيدا كرد، و اين بي سابقه نيست و بارها هم اتفاق افتاده است، اينكه در وقت نماز اين كار را انجام مي دهند جاي گله دارد.

سيد محمد علي قاضي دزفولي گفت: بنده شخصا از آقاي رئيس جمهور دكتر حسن روحاني تقاضا مي‌كنم دستورالعملي بدهند، در هر برنامه‌ و مراسمي وقت نماز كه شد، برنامه تعطيل شود و نماز را بخوانند و بعد از نماز برنامه ادامه پيدا كند.