تا كي مردم بايد شاهد اجراي شيوه هاي منسوخ شده شهرداري باشند؟

در حاليكه اعمال و اجراي روش هاي منسوخ در برخورد با مشكلات شهري هرگز جواب نداده و به وخيم تر كردن اوضاع  منجر  شده، معلوم نيست چرا برخي مسئولان شهري اين رويه را ادامه مي دهند.

از جمله اين برنامه ها، يورش ماموران اجرائيات شهرداري به فروشندگان سيار يا همان دستفروشان به خصوص در بعضي بازارچه هاست.

همين دوشنبه شب راوي شاهد يكي از يورش ها در بازار چهارراه حد فاصل سلمان فارسي و خيابان امام بود كه ديدن چنين صحنه هايي واقعا تاسف بار است.

 ‌تصور كنيد، تعدادي نيروي تنومند ناگهان حمله مي كنند و هدف آنها بردن سيني ها و ترازوهاي دستفروشان است، آنهم با هياهوي بسيار و بدون توجه به حضور مردم براي خريد در بازار. در اين حمله تعدادي از دستفروشان بخاطر بردن تنها وسائلشان كه همان سيني و ترازو است توي سر خود مي زنند، تعدادي هم وسائلشان را در مغازه ها پنهان مي كنند و حمله بعد از چند دقيقه تمام مي شود چون فقط چند  نفري كه ابتداي بازار نشسته اند مورد غضب قرار مي گيرند و كاري به كار بقيه ندارند و پس از رفتن ماموران، وضع به حال سابق بر مي گردد. ضمنا حضور اين دستفروشان در بازار چهارراه سلمان فارسي به قدري زياد و فشرده شده كه عبور مردم به خصوص خانم ها را مشكل كرده است.

واقعا تا كي قرار است شهرداران مناطق، به خصوص شهرداري منطقه يك اهواز كه در قلب شهر است اينگونه بي برنامه و غيركارشناسي عمل كنند و با چنين يورش هايي، تنها ترحم مردم نسبت به دستفروشان را برانگيزند.

چرا در هر منطقه ابتدا صبر مي كنند تا تخلفي شكل بگيرد بعد كه به صورت گسترده و غيرقابل  كنترل درآمد، در صدد حذف فيزيكي آن، آنهم با بدترين شيوه ممكن بر مي آيند كه هيچ فايده اي هم ندارد.

راستي احداث بازارچه هاي جديد در شهر پس از اعلام چند باره، چه شد؟ مگر نه اينكه اداره كل راه و شهرسازي اعلام كرده كه زمين هاي مورد نياز شهرداري را در اختيار آنها گذاشته، پس چرا دست به كار نمي شوند؟ اصلا چرا شهر تعطيل است و بازارها ساماندهي نمي شوند، نه آسفالت ها را ترميم مي كنند و نه اثري از وجود شهرداري در شكل و شمايل يك كلانشهر ديده مي شود؟ تا كي مردم بايد تاوان چند دستگي شوراي شهر و بي تفاوتي شهرداري را بدهند؟ آيا چهره اين كلانشهر هر روز و هر سال بايد بدتر از گذشته باشد و مسافران نوروزي همچنان سوال كنند كه چرا اين شهر نسبت به سفر قبلي هيچ تغييري نكرده؟

آيا تنها تغيير شهر بايد فوران فاضلاب در نقاط مختلف شهر، استمرار ديوارهاي مترو و وجود بازارچه هاي كثيف و نابسامان باشد؟ حالا بي نظمي در سرويس هاي عمومي، ادامه كار پاركبان هاي غير مجاز، كمبود سرويس هاي بهداشتي و… جاي خود دارد.

در چنين اوضاع بلبشوي شهري لااقل شيوه جمع آوري دستفروشها را تغيير دهيد تا اين همه به پرستيژ شهر (اگر داريم) لطمه نزنيد.

علت لغو پروازهاي خارجي فرودگاه بين‌المللي اهواز

مديركل فرودگاه‌ها‌ي خوزستان در گفتگو با راوي بالا بودن نرخ ارز را علت لغو پروازهاي خارجي فرودگاه بين‌المللي اهواز عنوان كرد.

محمدرضا رضايي گفت: به دليل گراني ارز و كمبود مسافر، شركت‌هاي هواپيمايي دبي و تركيش پروازهاي خود از فرودگاه‌بين‌المللي اهواز را لغو كرده‌اند.

رضايي اين را هم گفته كه با درخواست از سازمان هواپيمايي كشوري، استمرار و برقراري پروازهاي خارجي از سوي استاندار خوزستان و بنده در حال پيگيري است.

گفتني است: طي چند هفته گذشته پروازهاي خارجي فرودگاه بين‌المللي اهواز به دليل آنچه گراني ارز و كمبود مسافر عنوان شده، لغو و مسافران خوزستاني براي پروازهاي خارجي از فرودگاه‌هاي شيراز، بوشهر و تهران استفاده مي‌كنند.

هدف دستگاه قضايي نظارت بر كارها است نه دخالت  ‌

دادستان تهران با بيان اينكه يكي از موارد نقض حقوق عامه گرانفروشي و تعرض به حقوق مصرف كننده است، گفته تيم‌هاي مشترك به منظور نظارت بر توزيع تشكيل شد و از چهارشنبه هفته گذشته اين تيم‌ها در فروشگاه‌هاي بزرگ حضور پيدا كرده و فعاليت خود را آغاز كرده اند كه از ديروز تعداد اين تيم‌ها بيشتر شده  است.

جعفري دولت آبادي با اشاره به اينكه دستگاه قضايي قرار نيست در وظايف دولت دخالت كند هدف از تشكيل اين كميته را كمك به دولت براي ساماندهي در توزيع دانست تا مردم احساس كنند به مشكلاتشان توجه مي‌شود.

دادستان تهران در مورد گوشت به مردم اطمينان داد نگراني وجود ندارد و بيش از گذشته وارد شده است.

اميدواريم ورود دستگاه قضايي براي رفع مشكلات معيشتي مردم ثمر بدهد.