قرار است هركس رشته حقوق خواند چكاره شود؟!

يك عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي  با بيان اين كه <طرح جامع وكالت تا يك ماه آينده نهايي مي‌شود>، گفت: اين طرح بيش از ۲۰ ماده دارد و تلاش شده است در بررسي آن ديدگاه هاي مختلف لحاظ شود.

محمدعلي پور مختار گفته: كارگروهي در كميسيون حقوقي و قضايي در حال بررسي طرح جامع وكالت است كه موارد اختلافي بسياري در آن وجود دارد، تلاش شده تا در جلسات مكرر اين موارد اختلافي رفع شود، لذا اميدواريم كه تا يك ماه آينده كار جمع بندي اين طرح نهايي شده و وارد مرحله بررسي در كميسيون شود.

عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي اين را هم گفته كه قرار نيست هر كسي كه رشته حقوق مي خواند وكيل شود. سالانه ۵۰۰ هزار نفر فارغ التحصيل حقوق وجود دارد اما طبيعتا امكاني وجود ندارد كه سالانه ۵۰۰ هزار وكيل داشته باشيم.  ‌

بهتر بود اين آقا توضيح مي داد كه اگر قرار است فارغ التحصيل رشته حقوق وكيل نشود، چه كاري را برايش پيشنهاد مي كند، بالاخره هر دانشجويي به اين اميد رشته اي را انتخاب مي كند و ادامه مي دهد كه روزي از آن بهره برداري كند.

اين عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس بايد متوجه باشد كه اشكال در تعداد پذيرش دانشجوي رشته حقوق است كه بدون توجه به ظرفيت كشور به وكيل فارغ التحصيل تحويل جامعه مي دهد و مسلم است وقتي چيزي به اشباع رسيد خريدار نخواهد داشت.

علي عسگر ظاهريناظر مجلس در كميته هماهنگي اشتغال استان ها شد

 

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ناظران مجلس در كميته هماهنگي اشتغال استان ها را انتخاب كردند كه از استان خوزستان، علي عسگر ظاهري عبده وند بعنوان ناظر مجلس در اين كميته انتخاب شد.

راوي اميدوار است انتخاب علي عسگر ظاهري موجب بهبود وضعيت اشتغال  در استان شود و لازمه اين كار برقرار نمودن ارتباط با متوليان امور در امر اشتغال و حضور فعال و موثر درشوراي اشتغال استان است و گرنه اينكه دستي از دور بر آتش داشته باشند، مسلما دردي را دوا نخواهد كرد.

 

انتصاب مديرعامل شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه چهار خوزستان

 

خدارحم اميري زاده طي حكمي از سوي يزدان سيف معاون وزير جهاد كشاورزي رئيس هيئت‌مديره و مديرعامل شركت مادر تخصصي بازرگاني دولتي ايران به عنوان مديرعامل شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه چهار خوزستان منصوب  شد و مراسم توديع و معارفه با حضور حسن حنان قائم‌مقام مديرعامل و معاون بازرگاني داخلي شركت بازرگاني دولتي ايران، رضا افرازه مديركل دفتر امور مجامع، نظارت و هماهنگي شركت‌هاي شركت بازرگاني دولتي ايران و محمد حجار زاده مدير كل هماهنگي خدمات بازرگاني شركت بازرگاني دولتي ايران در محل دفتر مركزي شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه چهار در اهواز برگزار شد.

سياوش حسين پور مديرعامل سابق شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه چهار در اين مراسم به بيان اقدامات انجام شده از سوي خود در پنج سال مديريت در غله خوزستان پرداخت و گفت: تا قبل از سال ۹۳ ظرفيت ذخيره‌سازي گندم در استان خوزستان ۹۰۰ هزار تن بود. از سال ۹۳ تاكنون در حدود ۵۰۰ هزار تن به ظرفيت ذخيره‌سازي استاندارد اضافه شده است كه در حال حاضر يك ميليون و ۵۰۰ هزار تن ظرفيت ذخيره‌سازي استاندارد گندم در استان خوزستان است.

حسين پور با اشاره به اينكه طي سال‌هاي اخير تنوع نان در خوزستان افزايش داشته عنوان كرد: تنوع نان، آموزش نيروهاي خبازي و رفع مشكلات مختلف نانوايان را در دستور كار خود قرار داده بودم.

البته كه آموزش نيروهاي خبازي و رفع مشكلات نانوايان اقدام خوبي بوده، به شرطي كه اين آموزش در بهتر شدن كيفيت نان تاثير داشته باشد چون در حال حاضر به دليل نازكي بيش از حد نان موسوم به لواش و خمير بودن نان آزادپزها دور ريز نان در اهواز و ديگر شهرهاي استان زياد است.

انتصاب سرپرست بخشداري تشان بهبهان

 

طي حكمي از طرف استاندار خوزستان پيروز عليزاده بعنوان سرپرست بخشدار تشان از توابع شهرستان بهبهان منصوب شد.