قرار نبود سالمندي برود و سالمند ديگري جايش بنشيند

دومين مدير بازنشسته استانداري خوزستان روزهاي آخر خدمت را مي گذراند و به زودي او نيز همانند معاون عمراني تعيين تكليف خواهد شد هر چند آقاي هاشمي زاده منتظر نماند تا مرخصش كنند و به موقع براي رفتن پيشقدم شد. اكنون آنچه كه مهم است مسئله ي جايگزيني اين مديران است كه انتظار آن است جوانگرايي شود نه اينكه سالمندي، روي صندلي سالمند قبلي جلوس كند.

اين رويه بدي است كه شايسته سالاري و تزريق خون تازه در مديريت ها، جاي خود را به لابي و سفارش اين وآن بدهد و كساني كه بايد حافظ منافع عامه باشند و قسم خورده اند كه عدالت، مردمداري و پرهيز از تبعيض را سرلوحه كار خود بدانند، بر خلاف سوگندي كه ياد كرده اند، عمل كنند. برخي از شنيدني ها هم حاكي است كه افراد بازنشسته با رفتن به تهران و ديدن ياران قديمي سعي دارند لااقل تا آخر سال  بر مسند خود باقي بمانند.

شريعتي نبايد به كمتر از وزارت رضايت بدهد

بعد از اينكه بحث استاندار شدن دكتر شريعتي براي استان هاي خراسان رضوي و فارس منتفي شد، صحبت از رفتن ايشان به سازمان تامين اجتماعي است و ايشان بيشتر علاقمند است كه دراين جايگاه قرار گيرد كه رايزني براي اين موضوع ادامه دارد. البته با رفتن دكتر هاشمي از وزارت بهداشت بحث انتصاب يك مديرجوان براي اين وزارتخانه مطرح شده كه دكتر شريعتي هم مي تواند گزينه مناسبي براي اين سمت باشد تا آرزوي خوزستاني ها كه داشتن   چند وزير  در كابينه است، تحقق يابد.

ما بارها گفته ايم كه استانداري خوزستان كمتر از وزارت نيست و همانطور كه دكتر مقتدايي تاكيد مي كرد چيزي براي وزارت كم ندارد، حالا دكتر شريعتي هم اگر قرار است از استان برود نبايد به كمتر از وزارت رضايت بدهد. در گذشته هم استانداراني داشته ايم كه ازخوزستان به وزارت رسيدند.

در استان هركس به دنبال خواسته خودش است!

استاندار خوزستان با بيان اين‌كه اكنون شرايطي به وجود آمده است كه مجبور شده‌ايم براي اداره اوضاع، دست به اقداماتي فراتر از مسائل عادي و قانوني بزنيم، گفته احساس مي‌كنم كه شرايط خاص استان درك نشده و هر كسي به دنبال صحبت، كار و خواسته خودش است و اين موضوع باعث مي‌شود تا شرايط خاصي مانند چند نرخي شدن كالا پيش بيايد.  ‌

چند نرخي شدن نشانه فساد است

به گفته شريعتي زماني كه نرخ‌ها متفاوت باشد، باعث اختلافات در سطح جامعه مي‌شود اما هر زمان كه نرخ‌ها در سطح يك جامعه ثابت باشد، فساد ايجاد نمي‌شود. چند نرخي شدن نشانه وجود فساد است و جلسات را برگزار مي‌كنيم تا از آن فساد جلوگيري كنيم و آن را به حداقل برسانيم.  ‌

مديران به گزارش ها اكتفا نكنند

استاندار خوزستان اين را هم گفته كه ما به مديران نهايت اعتماد را داريم اما يكي از ايرادات مديران استان آن است كه فقط و فقط به گزارش‌هايي كه به آن‌ها داده مي‌شود اكتفا مي‌كنند و خودشان به بررسي اجمالي آن موضوع نمي‌پردازند. مديران بايد خود زحمت بررسي چك كردن، ديدن و ارزيابي كردن مسايل را به خود بدهند و فقط به گزارش‌هايي كه به آن‌ها داده مي‌شود، اكتفا نكنند.  ‌

مردم بايد بدانند كجا گوشت و مرغ با نرخ دولتي توزيع مي شود

شريعتي با بيان اين‌كه بايد اثربخشي توزيع و عرضه گوشت و مرغ در استان ميان مردم ديده شود، گفت: مردم بايد بدانند كه دقيقاً در چه مراكزي گوشت و مرغ با نرخ دولتي توزيع مي‌شود. نصب پلاكارد و بنر مبني بر توزيع گوشت و مرغ با نرخ دولتي مي‌تواند به اين مساله كمك كند. اين‌كه مردم ببينند چه اقداماتي در حال انجام است اثر رواني خاص خودش را دارد و از اين طريق مي‌توانند برنامه‌ريزي درستي براي زندگي و مخارج خود انجام دهند.

عرض شود كه راوي هم زبانش مو درآورد از بس كه بگويد و بنويسد كه آدرس مراكز توزيع گوشت و مرغ با نرخ دولتي را بگويند و بعد هم به قول استاندار بروند ببينند واقعا اين گوشت ها به دست مردم مي رسد  يا خير.

يكي از كاركنان يك مركز فروش گفته: ما گوشت با نرخ دولتي آورديم اما چندنفر كه خريدند فروشنده اعلام كرد تمام شد و عنوان كردند مي خواهند بقيه را بين كاركنان تقسيم كنند كه اين كار را نكردند هر چند اقدام فروشگاه هم صحيح نيست و بايد بين مردم توزيع شود.