وزير رفاه هشدار داد : مديرنالايق نبايد پادش آخر سال بگيرد

پيشگيري از فساد تا قطع دست مفسد ادامه دارد

وزیر رفاه گفت:‌ پنهان‌کاری نداریم، اگر پاداش آخر سال به یک مدیر نالایق داده می‌شود، جلویش را می‌گیریم، روی هم کردن هلدینگ‌ها یا پنج لایه شدن حقوق‌ها باید اصلاح شود.

به گزارش فارس، محمد شریعتمداری در نشست صمیمی با بازنشستگان آموزش و پرورش که از سراسر کشور آمده بودند، گفت:‌نباید وعده‌ای بدهیم که نتوانیم آن را اجرا کنیم، بلکه باید مطالبات شما به دقت بررسی و اجرا شود.

وی ادامه داد:‌از مجموعه بازنشستگان کشوری که یک میلیون و۴۲۰ هزار نفر است، حدود ۸۳۲ هزار و ۳۳۶ نفر بازنشستگان آموزش و پرورش هستند که در واقع ۶۱.۳ درصد را شامل می‌شوند.

شریعتمداری گفت: ۸۲ درصد بازنشستگان آموزش و پرورش یکبار از وام‌های ضروری بازنشستگی به مبلغ ۵ میلیون تومان استفاده کرده‌اند.

وزیر رفاه گفت:‌ ۸۲۸ نفر نیز از تورهای سیاحتی و زیارتی بهره گرفته‌اند که قرار شده تا پایان سال به ۲۰۰ هزار نفر این سهمیه برسد، البته ۵۰ هزار سهمیه نیز از سوی بنده به بازنشستگان تعلق خواهد گرفت.

وی با اشاره به افزایش سهم ۳۰ درصدی صندوق بازنشستگی در بحث بیمه تکمیلی بازنشستگان گفت: یا به کارت منزلت این افراد باید منزلت ببخشیم یا طرح دیگری را طراحی کنیم، هویت و منزلت‌بخشی به این افراد لطف ما نیست بلکه تضمین فعالیت‌های جاری در کشور است چرا که ما هم روزی بازنشسته می‌شویم.

وی تأکید کرد: جذب خیرین مهارت‌افزا نیز در برنامه‌ها دنبال می‌شود، باید خیرین فعال در عرصه بیایند و به آموزش مهارت بپردازند.

شریعتمداری گفت: ما صدای بلند نواهای فرهیخته کشور خواهیم بود، انضباط مالی و پیشگیری از فساد را حتی تا قطع کردن دست مفسد ادامه می‌دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با وضعیت معیشتی بازنشستگان گفت: طی برخی از سالها تلاش شده که فاصله بین نرخ تورم و دستمزد سالانه کم شود، هر چند می‌دانیم هنوز هم بازنشستگان در شرایط مطلوبی نیستند، اما در این رابطه همچنان تلاش می‌کنیم و اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری را تکلیف دولت می‌دانیم.

وی با اشاره به اینکه از بازنشستگان آموزش و پرورش به عنوان مشاور و هیأت مدیره صندوق بازنشستگی بهره‌مند خواهیم بود، گفت: هزینه کردن اموال شما بازنشستگان در صندوق، بیت‌المال نیست، ما وکیل شما در اداره این منابع هستیم، اگر از این اموال حتی چای اضافه می‌ خوریم، نباید خوابمان ببرد چه برسد به دادن حقوق‌های میلیاردی و پاداش‌های غیرقابل قبول؛ پنهان‌کاری هم نداریم، اگر پاداش آخر سال به مدیری لایق داده می‌شود ایرادی ندارد، اما اگر مدیر لایق نیست، جلویش را می‌گیریم.