آيت ا… شفيعي خبرداد : درخواست از مقام معظم رهبري براي تامين اعتبار فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هكتاري

نماينده خوزستان در مجلس خبرگان رهبري گفت: فاز نخست طرح ۵۵۰ هزار هكتاري به بهره‌برداري رسيده و براي اعتبارات فاز دوم آن نيز خدمت رهبرمعظم انقلاب نامه‌اي نوشته شده است تا از محلي براي آن اعتبار تعيين شود.

به گزارش تسنيم، جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي و دولتي استان خوزستان و در راس آن استاندار خوزستان جمعه با آيت‌ا… سيد علي شفيعي، نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري به مناسبت آغاز دهه فجر ديدار كردند.

در اين ديدار، آيت‌ا… سيد علي شفيعي ضمن تبريك دهه فجر به فتواي فقهايي نظير امام راحل، آيت‌ا… گلپايگاني، آيت ا… نجفي مرعشي، آيت‌ا… ميلاني و تعدادي از مراجع اشاره و اظهار داشت: مخالفت با نظرات مراجع مخالفت با امام زمان(عج) است.

وي بيان كرد: هركسي در هر سمت يا پست مكلف است به تناسب شغل و مسئوليت خود هرچه كه براي حفظ نظام و انقلاب اسلامي مؤثر مي‌بيند را عمل كند.

نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري با اشاره به ضرورت يادآوري تكاليف در دهه فجر و پيروز انقلاب اسلامي، گفت: كار بزرگ، مشكلات بزرگي دارد كه بايد با آنها مقابله و مبارزه كرد و همه بايد تلاش شبانه‌روزي داشته باشند زيرا اين رفتار وظيفه واجب و عيني ما است.

وي خاطرنشان كرد: چند جلد از كتاب <المهدي المنتظر> صرف بيان رواياتي شده است كه اثبات مي‌كنند انقلاب اسلامي منتهي به ظهور امام زمان(عج) و رواياتي را تطبيق داده‌اند كه منجر به اين مسأله مي‌شود.

آيت‌ا… شفيعي ادامه داد: مژده بسيار بزرگي است كه ما را در مقابل شهدا، مشكلات و دشمنان خود محكم نگه مي‌دارد و اميدواريم كه اين مراحل را مشاهده كنيم.

نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري عنوان كرد: مردم با همه مشكلات از آب‌هاي جاري شدن آب كارون خوشحال هستند و ما نيز به دنبال خوشحالي مردم هستيم.

وي بيان كرد: باوجود مشكلات اما از جهاتي بهترين دوران خود را سپري مي‌كنيم كه اهم  آنها طرح ۵۵۰ هزار هكتاري مقام معظم رهبري، مسأله كشاورزي و ديگر موارد است.

آيت‌ا… شفيعي احياي زمين‌هاي كشاورزي در قالب طرح ۵۵۰ هزار هكتاري مقام معظم رهبري را از جمله اقدامات موثر در خوزستان برشمرد و افزود: فاز نخست اين طرح به بهره‌برداري رسيده و براي اعتبارات فاز دوم آن نيز خدمت رهبرمعظم انقلاب نامه‌اي نوشته شده است تا از محلي براي آن اعتبار تعيين شود.

نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري گفت: استاندار فردي فعال، متدين و دوست داشتني هستند و ايشان تنها كسي است كه رهبرمعظم انقلاب دو سه ماه پيش در جلسه مسئولان استان خوزستان از ايشان تجليل كردند.

وي با اشاره به ضرورت شكرگذاري و استمرار آن اظهار داشت: بابت دين، انقلاب، روحانيت و مذهب بايد شكرگذار بود و اين شكرگذاري لفظي و عملي باشد كه افزايش نعمت با اين طريق صورت مي‌گيرد.

بهره برداري از چند پروژه عظيم در سال ۹۸

در اين نشست صميمي، غلامرضا شريعتي با تبريك فرا رسيدن دهه فجر و آغاز چهل سالگي پيروزي انقلاب اسلامي اظهار داشت: آيت‌ا… شفيعي سوابق درخشاني در قبل و بعد از انقلاب اسلامي دارند و فرزند گرانقدر خود را در راه انقلاب اهدا كرده‌اند.

وي با اشاره به اهتمام دستگاه‌هاي اجرايي براي گراميداشت چهل سالگي پيروزي انقلاب اسلامي به نحو احسن، بيان كرد: چهل سالگي انقلاب نقطه عطفي در دوران انقلاب و دوران كامل شدن آن است.

استاندار خوزستان با اشاره به بهره‌برداري چند پروژه عظيم در سال ۹۸ اظهار داشت: پالايشگاه گاز بيدبلند ۲ با سرمايه‌گذاري ۳٫۲ ميليارد دلار، پتروشيمي مسجدسليمان با سرمايه‌گذاري ۸۵۰ ميليون يورو، فاز دوم فولاد روهيناي دزفول با سرمايه‌گذاري ۱۱۵ ميليون يورو و ۳۳۰ ميليارد تومان در چند ماه اول سال آينده به بهره‌برداري مي‌رسند.

وي با اشاره به بهره‌برداري فولاد شهيد جهان آرا خرمشهر در اواخر سال آينده يا حداكثر ابتداي سال ۹۹ با بيش از ۳۲۰ ميليون يورو سرمايه‌گذاري از طرف ستاد اجرايي فرمان امام راحل(ره)، بيان كرد: كارخانه قند و شركت كاغذ سازي از ديگر پروژه‌هايي است كه ستاد اجرايي فرمان امام راحل(ره) اجرا مي‌كند.

شريعتي از بهره‌برداري از نيروگاه ۵۰۰ مگاباتي انديمشك، يك هزار مگاباتي آبادان و چندين پروژه ديگر در ماهشهر و بندر امام خبرداد و گفت: باتوجه به شرايط مساعد فعلي پيش‌بيني مي‌شود بيش از يك ميليون و ۶۰۰ هزار تن گندم خريداري شود.