جهان مبهوت وحدت و حضور ایرانیان جشنی به بلندای چهل سال ایستادگی

 راهپیمایی غرورآفرین و حماسه ساز ۲۲ بهمن و آیین جشن پیروزی انقلاب اسلامی روز گذشته همزمان در بیش از هزار شهر و ده هزار روستا سراسر کشور در حالی با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد که وحدت، همبستگی و انسجام ملی بار دیگر جهان را مبهوت ایران کرد .

به گزارش ایرنا، ملت ایران با اقتدار و عظمت در حالی ۴۰ سالگی انقلاب را جشن می گیرد که بار دیگر وحدت و ولایتمداری خود را به دنیا به نمایش گذاشتند .

احاد ملت ایران بار دیگر در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه حضور پر شکوه و آگاهانه خود را به منحصه ظهور رساند و در ۴۰ سالگی انقلاب که دوران کمال خود را طی می‌کند با تجلی وحدت، توطئه‌های دشمنان و بدخواهان نظام را نقش برآب می نمایند.

در این راهپیمایی مقامات کشوری، لشگری و استانی به طور گسترده همراه مردم حضور داشتند و مردم شهرهای مختلف با سر دادن شعار و جملات مکتوب «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» و«ما ایستاده‌ایم» به تهدیدهای ضد ملت ایران رئیس جمهوری آمریکا پاسخ‌ دادند .

ملت ایران در این راهپیمایی با وحدت و همدلی نشان داد که بعد از چهار دهه ایستادگی در برابر همه فراز و نشیب‌های دشمنان داخلی و خارجی، پاسدار انقلابی است که ثمره خون شهیدان است .

ملت غیور ایران این بار راسخ‌تر از قبل برای بازآفرینی ارزش‌هایی که دوام استقلال مملکت را تضمین می‌نمایند و برای نشان دادن اتحاد خود به استکبار جهانی به میدان آمدند تا بار دیگر حماسه ای دیگر خلق کنند.

به گزارش ایرنا،  22 بهمن امسال با توجه به اعمال تحریم های ظالمانه توسط آمریکا علیه ایران متفاوت تر از گذشته برگزار شد و نشان می دهد سیاست های ضداستکباری انقلاب و نظام برای شیطان بزرگ تا چه حد اهمیت داشته و دولت مستکبر ایالات متحده و هیات حاکمه بر آن از همه توان خود برای ضربه زدن به میهن اسلامی در حال استفاده است.

******کارون خروشان نظاره‌گر خروش مردم

 **خوزستان به رنگ انقلاب درآمد

مردم شهرهای مختلف استان خوزستان در سوز سرمای روز گذشته این استان با حرارت خاصی در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند و این استان ولایی به رنگ انقلاب اسلامی درآمد.

همانگونه که پیش بینی می شد مردم شهرهای مختلف خوزستان با حضور پر شور در مسیرهای راهپیمایی، علاقه و عشق خود را به آرمان های انقلاب اسلامی نشان دادند و ثابت کردند در هر شرایطی پای انقلابی که در سال ۵۷ با رهبری حکیمانه امام (ره)به ثمر نشست ایستاده اند.

*حضور زن و مرد، پیر و جوان و خردسال، دانشجو و دانش آموز و کارمند و بازاری، روحانیون و عشایر و بسیجیان و حتی اصولگرا و اصلاح طلب؛ نشان می دهد برای سربلندی این انقلاب همه اقشار در کنار هم هستند.

* با وجود اینکه مراسم راهپیمایی از ساعت ۱۰ آغاز شد ولی مردم خوزستان با شور و هیجان خاصی ساعت‌ها قبل از شروع مراسم با حضور خود، اشتیاق خود را برای شرکت در مراسم ۲۲ بهمن امسال نشان دادند.

* مردم اهواز راهپیمایی خود را میدان مولوی به سمت مصلای مهدیه اهواز در خیابان امام خمینی(ره) آغاز کردند و با شعارهای مرگ بر آمریکا و اسرائیل، علیه استکبار جهانی خروشیدند و لبیکی جانانه به آرمانهای معمار کبیر انقلاب و ندای حق طلبی رهبر معظم انقلاب اسلامی دادند.

* شعار علیه مواضع خصمانه رئیس جمهور آمریکا هم بخشی از برنامه مردم بود و آنها نشان دادند با تکیه بر اسلام ناب محمدی و آموزه هایی که انقلاب برای این کشور به همراه داشته از هیچ تهدید و ارعابی ترسی به دل راه نمی دهند و این تهدیدها هم اتفاق جدیدی نیست چرا که سالهاست مردم با چنین ادبیات گستاخانه ای مواجه هستند ولی در نهایت سربلندی متعلق به این کشور بوده است.

* از سوی دیگر عشایر عرب و بختیاری با پوشیدن لباس محلی و سردادن شعارهایی به زبان مادری خود، ثابت کردند همیشه بزرگترین حامی انقلاب و کشور هستند و تا پای جان برای آرمانی اسلامی خود ایستاده اند. حضور مسئولان استان خوزستان در بین جمعیت مردم نیز از صحنه های جالب توجه این راهپیمایی به شمار می رود.

* همچنین روحانیون اهواز نیز در کنار مردم در حال سردادن شعار علیه دشمنان نظام بودند. جوانان نیز مثل همیشه حضوری باشکوه در این راهپیمایی دارند و با حرارات خاصی در حال سردادن شعارهایی در حمایت از کشور و علیه دشمنان این نظام و این کشور هستند.

* حضور جوانان و نوجوانان اهوازی بر شور و شعف راهپیمایی روز ۲۲ بهمن این کلانشهر افزوده بود به طوریکه بیشتر جمعیت شرکت کننده را کسانی تشکیل می دادند که در زمان پیروزی انقلاب اسلامی هنوز به دنیا نیامده بودند.

* عبور راهپیمایان اهوازی از روی پل سردار سرلشکر شهید سید محمدحسین علم‌الهدی (پل چهارم) که بر روی رودخانه کارون است جلوه ای ویژه به روز ۲۲ بهمن امسال داد.

******راهپیمایان ۲۲ بهمن در قطعنامه پایانی اعلام کردند:

***اقدام برای سلب اعتماد مردم از نظام اسلامی محکوم به شکست است

در بخشی از این قطعنامه همچنین بر مطالبه جدی و ضرورت چاره‌اندیشی عاجل توأم با تلاش مضاعف و عملی دولتمردان در رونق کسب و کار، برخورد قاطع با پدیده شوم گرانی، تورم، کاهش بی‌سابقه ارزش پول ملی و رفع مشکلات معیشتی مردم در سایه وحدت و انسجام تاکید شده است.

راهپیمایان در این قطعنامه آورده اند: به سردمداران جنایت‌پیشه نظام سلطه خاصه مصداق اتم استکبار و شرارت، آمریکای خبیث هشدار می‌دهیم که جنگ ترکیبی و مزوّرانه رسانه‌ای – روانی و ظالمانه‌ترین تحریم‌های اقتصادی آنها با هدف ناامید کردن مردم به آینده و سلب اعتماد آنان از نظام اسلامی محکوم به شکست است، با پایبندی به پیوند ناگسستنی خود با آرمان‌های انقلاب اسلامی و الهام از فرهنگ غدیر و عاشورا، دشمن زبون را به خاک مذلت کشانده و هرگز در برابر ظلم و توطئه ضد بشری جنایتکاران تسلیم نخواهیم شد.

در بخش دیگری از این قطعنامه ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند امام راحل و بیعت دگر باره با مقام معظم رهبری، التزام عملی همگان به اصل‌مترقی ولایت مطلقه فقیه و تقویت روحیه مقاومت، انقلابی‌گری و بسط ارزش‌های معنوی نظام جمهوری اسلامی به‌عنوان یک نظام سیاسی مقتدر در عرصه جهانی و امید مستضعفین عالم و عامل اصلی رشد و توسعه حقیقی و تحقق عدالت اجتماعی مورد مطالبه قرار گرفته است.

در ادامه قطعنامه حاکیست: ملت مقتدر و سلحشور ایران اسلامی همچنان رژیم سفاک آمریکا را طاغوت اعظم و تجسّم عینی شرارت، خشونت، رذالت، بحران‌سازی و جنگ‌آفرینی در دنیا می داند و به‌عنوان یک مطالبه جدّی از مسئولان و مقامات اجرایی کشور، عبرت‌آموزی از مذاکرات موسوم به برجام و بدعهدی‌های شیطان بزرگ در طول چهار دهه گذشته، بی‌اعتمادی به وعده‌ها و برخورد قاطع با مطالبات وقیحانه کشور‌های اروپایی را خواستاریم.

«تقویت روزافزون بنیه دفاعی – موشکی و راهبرد‌های بازدارندگی ایران اسلامی و ضرورت توسعه فزاینده فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای را یک اصل اساسی می دانیم و از مقامات کشوری تبعیت بی‌چون و چرا از منویات مقام عظمای ولایت، مقاومت مقتدرانه و ایستادگی با صلابت در برابر زیاده‌خواهی شیطان بزرگ آمریکا، تیم ضد بشری ترامپ ابله و اذنابش را خواهانیم».

همچنین راهپیمایان در بند دیگری از قطعنامه آورده اند: در عمل به آیه شریفه «فَاستَقِم کَما اُمِرتَ وَ مَن تابَ مَعَکَ وَ لا تَطغَوا» دفاع همه‌جانبه از ستمدیدگان جهان خاصه جبهه مقاومت و مردم متدین عراق، سوریه، یمن، بحرین و فلسطین در مقابل مثلث شوم شرارت، تروریسم، جنگ‌افروزی و دهشت‌افکنی آمریکا، رژیم کودک‌کش صهیونیستی و آل‌سعود و اهتمام برای آزادی قبله اول مسلمین، قدس شریف را عمل به وظیفه دینی، انقلابی و انسانی خود می‌دانیم.

به گزارش ایرنا در بند دیگر این قطعنامه تاکید شده است: همگان را به لحظه‌شناسی، حضور آگاهانه در صحنه‌های انقلاب اسلامی و مقابله جدی با شایعه‌سازی به‌عنوان فعال‌ترین شگرد‌های دشمن کینه‌توز، کمک به دولتمردان در راستای حل مشکلات اقتصادی، حمایت از کالای ایرانی و حفظ وحدت و انسجام ملی دعوت
می‌کنیم و در آستانه گذار به دهه پنجم انقلاب اسلامی، مصرّانه افزایش اقدامات مؤثر و سنجیده مسئولان کشور و اتخاذ تدابیر لازم جهت مدیریت فضای مجازی ایمن و شبکه اینترنت ملی و مقابله با موج نفوذ و رخنه دشمن را خواهانیم.

«فریب‌خوردگان داخلی را به تفکر و تعقل نسبت به دستاورد‌های بی‌بدیل انقلاب اسلامی و کارنامه افتخارآمیز چهل ساله نظام مقدس برآمده از انقلاب، همانند عزت، آزادی و استقلال مایه مباهات و پیشرفت‌های بی‌سابقه علمی و خوداتکایی، اقتدار ملی، روحیه ایثارگری و فداکاری فرا می خوانیم و ضمن توصیه خیرخواهانه به اصلاح رفتار با پرهیز از بازی در زمین دشمن عنود و هر نوع تحرک فتنه‌انگیزانه و بازگشت به آغوش ملت، به فتنه‌گران، منافقین خون‌آشام و سلطنت‌طلبان مزدور آمریکا، آل سعود ملعون و رژیم کودک‌کش اسرائیل هشدار می‌دهیم که آرزوی شیطانی شکست نظام اسلامی، این یادگار گرانسنگ احیاگر اسلام ناب محمدی حضرت امام خمینی و امانت صد‌ها هزار شهید گلگون‌کفن و تسلط بر کشور و تسلیم دوباره آن به آمریکا را همانند اسلاف خود به گور خواهند برد.

راهپیمایان در بند پایانی این قطعنامه نیز آورده اند: با تأکید بر ضرورت شجاعت، عقلانیّت و نهراسیدن از توپ و تشر و یاوه‌گویی‌های دولتمردان آمریکایی و اروپایی از سوی مسئولان کشور، پایبندی عملی مقامات اجرایی و تقنینی به رعایت دقیق مصالح و منافع ملّی به‌عنوان وظیفه مسلم شرعی و قانونی خود در بررسی معاهدات و کنوانسیون‌های بین‌المللی که اغلب در راستای تأمین سیاست‌های خصمانه و زیاده‌خواهانه قدرت‌های بزرگ و شیطانی است را خواهانیم.