خون ميرزائي، رئيس سازمان شيلات كشور مي شود؟

شنيدني ها حاكي است كه قرار است آقاي خون ميرزائي مديركل شيلات استان به سمت رئيس سازمان شيلات ايران منصوب شود كه اگر اين خبر حقيقت داشته باشد، يك انتصاب بجا است چون خون ميرزائي چه در سمت فعلي و چه زماني كه با حفظ سمت سرپرستي فرمانداري اهواز را عهده دار بود، به شايستگي از عهده اين كار برآمد و مشكل‌ترين كار وي زمان انتخابات بود كه تا مرز ابطال پيش رفت اما او توانست مشكل را مديريت كند. بهرحال اميدواريم اين ارتقا صحت داشته باشد چون در آن صورت مردم خوزستان در راس يك سازمان مهم و حياتي يك هم استاني دلسوز خواهند داشت.

شهردار اسبق يكي از شهرها گزينه معاون عمراني استانداري

 شهردار اسبق يكي از شهرهاي مهم استان براي احراز سمت معاون عمراني استانداري خوزستان مطرح است اما اين موضوع هنوز قطعيت پيدا نكرده و ممكن است تا آخر اين هفته موضوع روشن شود. مي دانيم كه ماههاست حوزه معاونت عمراني استانداري با سرپرستي اداره مي شود و زارع زاده كارها را رتق و فتق مي كند كه او هم از نيروهاي پويا پاكدست و قابل اعتماد است. بهرحال اميدواريم اين حوزه به زودي تعيين تكليف شود تا كارهاي عمراني استان علاوه بر كمبود اعتبارات، مشكلات ديگري نداشته باشد.

به زودي پرواز مستقيم اهواز – دبي برقرار مي‌شود

 ‌مديركل فرودگاه‌هاي خوزستان از پيگيري‌براي جلوگيري حذف پرواز تركيش از فرودگاه بين المللي اهواز خبر داد و گفت در اين زمينه استاندار خوزستان با وزير راه و شهرسازي و رييس هواپيمايي كشور صحبت‌هايي انجام داده و نامه‌ هم در اين خصوص ارسال شده است.

محمدرضا رضايي با اشاره به قول مساعد رييس هواپيمايي كشور مبني بر عدم حذف اين پرواز از فرودگاه اهواز، گفته: با همراهي استاندار در تلاش هستيم تا اين پرواز از فرودگاه اهواز حذف نشود و همچنان در فرودگاه برقرار باشد.

به گفته وي شركت هواپيمايي تركيش دليل حذف پرواز خود از فرودگاه اهواز را خالي بودن پروازهاي خود اعلام كرده است و مدعي است انجام اين پروازها براي شركت سودي به همراه ندارد.

رضايي با اعلام اين خبر كه شركت‌هاي هواپيمايي قشم اير و كيش اير در حال برقراري پرواز مستقيم اهواز – دبي هستند، عنوان نمود: با توجه به اينكه پرواز فلاي دبي پروازهاي خود را از فرودگاه اهواز حذف كرده بود، اكنون اين دو شركت هواپيمايي به دنبال برقراري پرواز مستقيم از اهواز به سمت دبي هستند.

وي با بيان اينكه با اعلام اين دو شركت در هفته ۴ پرواز مستقيم از اهواز به دبي خواهيم داشت، اين را هم گفت كه درخواست شركت قشم اير دو پرواز در روزهاي يكشنبه و چهارشنبه و شركت هواپيمايي كيش اير نيز دو پرواز در روزهاي شنبه و سه شنبه است.

گراني طوري به جامعه تزريق مي شود كه شوك وارد نكند

طبق معمول درباره قيمت بنزين حرفهاي ضد و نقيض زيادي گفته مي شود در حاليكه بايد حرف اصلي را وزير نفت بزند كه قبلا گفته بود، تصميمي در اين باره گرفته نشده است. حالا رئيس دفتر رئيس جمهوري از افزايش نيافتن قيمت بنزين تا آخر سال حرف مي زند كه انگار شش ماه تا آخر سال مانده او گفته با تصميمات انديشيده شده قيمت بنزين امسال افزايش پيدا نخواهد كرد، اما قيمت آن در سال ۹۸ به تصميم‌گيري مجلس در خصوص لايحه بودجه مرتبط است و براي سال‌هاي آينده نيز منتظر جمع‌بندي مجلس هستيم.

وي با بيان اينكه بحث قيمت بنزين با كمك‌هايي كه دولت به روش‌هاي مختلف به مردم انجام مي‌دهد، ارتباط دارد، گفته بحث قيمت بنزين در حال حاضر در كميسيون تلفيق و صحن مجلس در حال بررسي است و دولت منتظر جمع‌بندي مجلس در اين زمينه است و پس از آن نسبت به تعيين نرخ بنزين اقدام خواهد كرد، اين در حالي است كه سخنگوي كميسيون تلفيق لايحه بودجه ۹۸ قبلا گفته بر اساس مصوبه اين كميسيون قيمت حامل‌هاي انرژي اعم از بنزين، نفت و گاز و … نه در قيمت و نه در نحوه توزيع هيچ تغييري نسبت به سال ۹۷ نخواهد داشت.

تجربه نشان داده كه هر وقت بخواهند قيمت يك كالايي را گران كنند، مسئول و غير مسئول سليقگي حرفهايي مي زنند  كه هدف آماده كردن مردم براي قيمت هاي جديد است تا هرگونه اعلام نرخ جديد به مردم شوك وارد نكند.

نگهداري حيوانات بايد تابع مقررات و ايجاد مكان معين براي نمايش آنها باشد!

يك آسيب شناس اجتماعي گفته سگ گرداني در برخي نقاط شهر به خصوص مناطق مرفه نشين به نمايشي براي ثروتمندي بدل شده و برخي بوستان هاي تهران به مكاني براي معرفي سگ ها تبديل شده است.

ماجراي سگ گرداني به اهواز هم كشيده شده و مردم شاهد سگ گرداني بعضي از افراد در اماكن عمومي هستند. در اين مورد اگر به هر دليل برخي علاقمند به نگهداري حيوانات هستند، بهتر است مكاني براي آنها در نظر گرفت تا صاحبان حيوانات در آن مكان مجاز به نمايش حيوانات مورد علاقه خود باشند. صاحبان اين حيوانات به خصوص سگ ها معتقدند اگر حيوانشان را به گردش نبرند، افسرده مي شود. برخي از اين حيوانات تا چندصد ميليون تومان معامله مي شوند.