نمايشگاه كتاب امسال را از دست ندهيد

اختصاص ۷۰۰  ميليون تومان بن و  تخفيف ۳۰ درصدي

امسال برگزاري نمايشگاه كتاب در استان مصادف شده با  چند روز تعطيلي . در نظر اول شايد اين تصور پيش بيايد كه به دليل اين تعطيلي ها ممكن است بيشتر مردم در مسافرت باشند و استقبال قابل توجهي نشود، اما وقتي راوي موضوع را با آقاي جوروند مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان در ميان گذاشت ايشان عقيده داشت كه با توجه به تماس ها و علاقه افكار عمومي براي استفاده از نمايشگاه، پيش بيني مي شود، خيلي از مردم ترجيح دهند بجاي مسافرت، در استان باشند تا حضور در نمايشگاه را از دست ندهند. جوروند اين خبر خوش را هم داد كه امسال هم توزيع بن بيشتر از پارسال است چون سال گذشته پانصدميليون بود و امسال به هفتصد ميليون تومان افزايش پيدا كرد هم تخفيف ها بيشتر شده بطوريكه بيست درصد از طرف ارشاد و ده درصد از طرف غرفه داران تخفيف اعمال شده كه مي تواند براي دوستداران كتاب جاذبه داشته باشد.

بهرحال راوي به هم استاني ها، خصوصا خانواده ها و علاقمندان به كتاب توصيه مي كند كه فرصت بازديد و استفاده از نمايشگاه كتاب استان را از دست ندهند.

 

 

بخت سرپرست هاي

بخشداري‌ها باز شد!

 

۱۰ سرپرست بخشداري استان كه به دليل طولاني شدن دوران سرپرستي آنها، پاك نا اميد شده بودند كه حكم بخشداري را تا وقتي كه مويشان مثل دندانشان سفيد شود، نخواهند ديد بالاخره از بلاتكليفي نجات پيدا كردند و بخت آنها باز شد. بنابراين همين روزها از طرف دكتر شريعتي رسما حكم قشنگ بخشداري با تفويض اختيار به استانداران در استان صادر خواهد شد،  حالا بايد ديد بخت سرپرستان فرمانداريها چه وقت باز خواهد شد. البته در مواردي هم وزارت كشور با صدور برخي احكام موافق نيست اما صبر آقايان زياد است و آنقدر طولش مي دهند و جايگزين معرفي نمي كنند  تا لابي ها كار خود را بكنند و همان شود كه مي خواهند.

در مواقع اضطراري حضور مديران در جلسات ضروري تر است يا  در عمليات امداد و نجات؟

 

در جريان سيل امسال ديديم كه يك مشاركت و حضور همگاني از دستگاهها و نيروهاي مردمي موجب شد كه جلوي وارد شدن خسارت بيشتر و احيانا آسيب هاي جاني گرفته شود. البته برخي سعي كردند شركت در اين كار بزرگ را با تبليغات و عكس و فيلم انجام دهند تا در كارنامه دوران خدمتشان ثبت شود كه البته مردم از اين حركت خوششان نمي آيد اما در اين ميان بودند كساني كه بدون آنكه وظيفه اي داشته باشند، در حد مقدورشان كمك كردند و از نظر تجهيزاتي به ياري سيل زدگان و همكاري در ايجاد سيل بند خدماتي شتافتند كه قطعا اين قبيل كمك ها از نظر معنوي ارزشمند است و اجرشان محفوظ است.

 از جمله مسئولان راه و شهرسازي استان اعم از مدير و معاونان و كادر راه و شهرسازي شبانه روز در محل حضور داشتند و بدون حتي دادن يك خبر يا ارسال يك عكس، انجام وظيفه كردند. خصوصا اينكه تعدادي از پيمانكاران دعوت مديركل راه وشهرسازي را لبيك گفتند و با آنكه مي دانستند ممكن است ماشين آلات آنها در جريان سيل آسيب ببيند، از كمك دريغ نكردند و حتي لودر يكي از پيمانكاران را سيل برد. با توجه به اينكه برگزاري شوراي اداري استان مصادف شده بود با وقوع سيل مديريت مربوطه ترجيح داد، در محل بماند و بعد خرده گرفتند كه چرا اين مديركل در شوراي استان شركت نكرده در حالي كه اولا نفس تشكيل جلسه اي با حضور تمام مديران استان درست زماني كه استان در حال آماده باش براي مقابله با سيل بود از نظر زماني مناسب نبود، ثانيا بايد ديد در چنين مواقعي آيا حضور مديران در جلسات اداري لازم تر است يا شركت آنها در ارائه خدمات امدادي و عملياتي.

 

تقسيم مديران شهرداري به نورچشمي و غير نورچشمي!

 

اسكندر لطفعلي زاده عضو شوراي شهر اهواز در شصت و ششمين نشست علني اين شورا با عنوان كردن تقسيم مديران شهرداري به نورچشمي و غير نورچشمي گفته به برخي مديران عامل سازمان هاي وابسته به شهرداري هيچ وظيفه اي محول نمي شود و برعكس بر دوش مديري ديگر وظايف متعددي قرار مي گيرد.

وي با تاكيد بر لزوم در پيش گرفتن راهكارهاي عملي براي افزايش بهره وري اين را هم گفته كه ادغام سازمان هاي وابسته نه تنها منتج به افزايش بهره وري و تخصص گرايي نمي شود بلكه ممكن است سبب تجميع شغلي نيز شود.

حالا بايد ديد اين عضو شوراي شهر از كي خرده گرفته مگر نه اين كه بيشتر كارهاي شهرداري به خصوص عزل و نصب ها و تقسيم وظايف با مشورت شوراي شهر انجام مي شود؟