آيا دكتر مقتدايي كانديداي انتخابات رياست جمهوري خواهد شد؟

اين روزها تكاپوي ناگهاني و شديدي درباره ورود دكتر مقتدايي به عرصه انتخابات رياست جمهوري در استان مشاهده شده اما هنوز خود ايشان در اين مورد اظهار نظري نكرده است. دكتر مقتدايي كه در زمان استانداري، بارها به مقامات بالا گفته بود كه چيزي از وزيران كابينه كم ندارد، چه بسا حالا به اين نتيجه رسيده كه نه تنها چيزي از كساني كه نامشان به عنوان گزينه هاي احتمالي كانديداتوري رياست جمهوري كم ندارد، بلكه يك سر و گردن هم نسبت به آنها برتري دارد.
دكتر غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان در گفتگوي اختصاصي با يكي از پايگاه هاي خبري در خصوص اخبار منتشر شده در فضاي مجازي مبني بر اينكه گفته مي شود دكتر مقتدايي استاندار سابق خوزستان به خواسته برخي از بزرگان استان قصد كانديداتوري در انتخابات رياست جمهوري را دارد و نظر شما در اين رابطه چيست گفت: اينكه من خواسته باشم به نفع و يا عليه كسي در خصوص كانديداتوري رياست جمهوري نظر بدهم، به دليل شخصيت حقوقي كه دارم امكان پذير نيست، اما هر كسي آزاد و مختار است براي آينده خود تصميم بگيرد و آقاي مقتدايي هم اگر به اين تصميم رسيده است مي تواند وارد عرصه انتخابات شود.
وي ادامه داد: من مجري قانون هستم و طبيعتا در خصوص انتخابات بايد زمينه انجام اين مهم را در استان فراهم كنم، اما بدون شك هر فردي كه كانديدا شود نمي توانم به صورت علني موافقت و يا مخالفت خود را نسبت به وي اعلام كنم.

برگزاري جلسه شوراي استاندارد پس از ۱۰ سال

بعد از ظهر چهارشنبه سالن جلسات استانداري خوزستان شاهد برگزاري نخستين جلسه شوراي استاندارد استان آن هم پس از ده سال بود!
جلسه اي كه بي شباهت با جلسات توجيهي نبود و مديركل سازمان استاندارد در آن توضيحاتي در خصوص ماهيت و اهميت استاندارد و استاندارد سازي ارائه داد. ‌
حالا اينكه چرا جلسه مهمي كه ارتباط مستقيمي با سلامت مردم و جامعه دارد پس از ده سال برگزار شده جاي تأمل دارد اما ظاهرا در سطح كشور شوراي عالي استاندارد همين روال را در اين مدت داشته است.

در كنار نصب دوربين هاي پولساز، فرهنگ سازي كنيد

از ابتداي آبان ماه كار كنترل سرعت توسط ۴۸ دوربين در سطح شهر اهواز آغاز شد كه گفته مي شود طبق بررسي هاي انجام شده ۳۸ درصد تصادفات ناشي از سرعت غير مجاز علت نصب اين دوربين ها مي باشد.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي خوزستان در گفتگو با پيك راوي عنوان مي كند:<از تاريخ نصب اين دوربين ها در سطح شهر، تخلفات ناشي از سرعت غيرمجاز با كاهش (چشمگيري) مواجه بوده؛ بطوري كه روزهاي نخست ۱۲۵ هزار تخلف سرعت به ثبت رسيد اما اين عدد در پايان آبان ماه به ۶۳ هزار ثبت تخلف كاهش پيدا كرد.<
بدون ترديد اين ميزان كاهش قابل تأمل مي باشد، اما سوال اينجاست كه چنين كاهشي چقدر با برنامه ريزي هاي فرهنگي در زمينه تشريح خطرات سرعت غير مجاز، گره خورده است؟
آيا اين كاهش به دليل ترس از جريمه هاي سنگين بوده يا رانندگان به اراده و خواست خود قانون را رعايت كرده و بستر چنين كاهشي را ايجاد كرده اند؟
متاسفانه يكي از ضعف هاي كلانشهر اهواز برخوردار نبودن از تبليغات محيطي مناسب با محتواي فرهنگ سازي در راستاي رعايت قوانين رانندگي مي باشد كه اين ضعف در حوزه هاي راهنمايي و رانندگي نمود بيشتري دارد.
در واقع تبليغات محيطي به عنوان يك ركن اساسي در فرهنگ سازي است كه در شهر اهواز كمتر به آن توجه مي شود. باز هم مجبور هستيم كلانشهر اهواز را با كلان شهري همچون مشهد مقايسه كنيم كه در زمينه تبليغات محيطي در راستاي هشدارهاي راهنمايي و رانندگي عملكرد موفقي را از خود به نمايش گذاشته است.
در اين شهر تبليغات محيطي از جمله بيلبوردها و بنرهاي نصب شده به گونه اي هوشمندانه و مفهومي طراحي شده اند كه راننده را به رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي از جمله در زمينه كنترل سرعت ترغيب مي كند.
در حالي كه از زمان نصب دوربين هاي كنترل سرعت در كلانشهر اهواز نه تنها تبليغ محيطي اي مشاهده نشده بلكه برخي رانندگان نيز پس از ثبت تخلف توسط دوربين، برخوردي توا‡م با عصبانيت از خود نشان داده و با سرعت بيشتري رانندگي مي كنند.
شايد موفق ترين روش براي ارتقاي فرهنگ شهروندان در زمينه راهنمايي و رانندگي، بجاي ترس از جريمه هاي سنگين، بالابردن سطح فرهنگ عمومي و تشويق رانندگان متعهد مي باشد تا رانندگان خود را موظف به رعايت قوانين بدانند كه اميدواريم متوليان امر به اين موضوع توجه داشته و برنامه ريزي هاي لازم را داشته باشند.

اعتبار ۵۰ ميليارد دلاري وجود ندارد

در خصوص مطلب مربوط به اختصاص اعتبار براي تثبيت خاك، آقاي بذركار، مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري خوزستان توضيح داد كه: قراردادي با قرارگاه خاتم از محل اعتبارات نفت به ميزان ۱۰۰ ميليارد تومان بسته شده است كه اين اعتبار به منظور تثبيت شن هاي روان و كانال هاي فرسايش بادي و در قالب صورت وضعيت پيمانكار پرداخت مي شود و اعتبار ۵۰٫ ميليارد دلاري وجود ندارد.
يك هفته‡ ديگر سپري شد بي تو!
تنها خبر از بي خبري شد بي تو
تقدير دلم دربدري شد بي تو
آدينه رسيد و باز هم آقا جان؛
يك هفته‡ ديگر سپري شد بي تو!
اللهم عجل لوليك الفرج