تغييرات در استانداري بايد با هدف تبديل به احسن باشد

تغييرات در استانداري بايد با هدف تبديل به احسن باشد

شنيدني ها حاكي از تغييراتي در مديران ستادي استانداري است. اين تغييرات در حوزه عمراني قطعي است مشروط به اين كه تبديل به احسن شوند و گوش استاندار و معاون عمراني به توصيه ها و سفارش ها براي گزينه هاي تحميلي بدهكار نباشد و انتصابات تحت تاثير فشارها قرار نگيرد.
در حوزه سياسي و اجتماعي هم تغيير يكي از مديران قطعي است اما دكتر حسين زاده بنا دارد به نحوي عمل كند كه حرمت ها حفظ شود.

بازنشستگان استاندارياز دكتر شريعتي گله مندند

و اما آنچه در مورد بازنشستگان استانداري مي گذرد تاسف بار بلكه گريه آور است.
در اين وادي نيروهاي پاكدست و شريفي كه سي سال در خدمت دولت بوده اند، حالا با اين شعار و بهانه كه قرار است به قول استاندار پيرها بروند و جوانگرايي شود، يك برگ كاغذ ۴A‌به دستشان مي دهند كه حكم بازنشستگي و خانه نشيني آنهاست در حالي كه برخي از آنها واقعا تجارب ارزشمندي دارند كه مي توان از آنها لااقل به عنوان مشاور (به جاي آن كه از بيرون بياورند)استفاده شود. حالا هم كه اين كار را نمي كنند، از پرداخت سوابقشان دريغ مي كنند در حالي كه نمي خواهند از جيب دولت بدهند و پولي را كه سالها تدريجا از حقوق آنها كسر و در صندوقي ذخيره شده بايد پس بدهند. بعضي از اين بندگان خدا در درد دل با راوي از وضع تاسف بار مالي خود مي نالند و از اين كه حق قانوني آنها را نمي دهند گله مند هستند. آنها مي گويند در اين سن و سال و علاوه بر مشكلات مالي روزمره، فرزندان آنها هم انتظاراتي دارند اما آه در بساط ندارند كه با ناله سودا كنند.آنها مي گويند اگر به جاي كارمند، كارگر مي بودند آقايان كه مدعي عدالت هستند بايد قبل از خشك شدن عرقشان دستمزدشان را مي دادند.
بعضي ها هم مي گويند استانداري كه شفاعت يك تيم ورزشي را مي كند و قادر است يك ميليارد تومان به آن كمك كند، چرا ابتدا در خصوص كاركنان دستگاهش وظيفه اش را انجام نمي دهد؟
به هر حال بازنشستگان استانداري از استاندار<ذاكر> انتظار دارند مشكل آنها را حل كند تا اين نيازمندان آبرومند هم دعا كنند دكتر شريعتي در انجام ماموريتي كه دارد، خدا كمكش كند.
دستورالعمل هاي بعضي بانك ها قضيه از آب كره گرفتن است ‌

اگر سر و كارتان با بانك ها باشد (كه حتما به نوعي سر و كار داريد) متوجه اين موضوع شده ايد كه روش واحدي ندارند و كاملا دلبخواه و با مقررات سليقه اي با مشتريان رفتار مي كنند. كار به پرداخت وام هاي ميلياردي و دادن تسهيلات به صورت سفارشي و اين حرف ها نداريم و هر جا كاري منطبق با قوانين نباشد، روزي تق آن در مي آيد. ‌
‌به مورد كوچكي اشاره مي شود.
يكي از مشتريان بانك ها تعريف مي كرد كه: يك چك بين بانكي از بانك ملت گرفتم بدون اين كه مبلغي بابت هزينه و كارمزد و اين حرف ها دريافت كند، چك را به بانك صادرات بردم تا در حسابم بخوابانم.بابت اين كار كه به نفع بانك است، هزار تومان دريافت كردند. گفتم: بانك ملت از مشترين بابت اين كار پول نمي گيرد، اول كه باور نكردند تا اين كه آيفون گوشي را باز كردم و صحت گفته ام از طريق تماس با بانك ملت ثابت شد. بعد كه متوجه شدند درست مي گويم مسئول مربوطه مدعي شد طبق دستورالعمل بانك صادرات بايد پول بگيريم.
اين مشتري مي گفت: هزار تومان ارزشي ندارد و ممكن است خيلي بيشتر از اين مبلغ را در صندوق صدقات بياندازيم اما حساب اينست كه بانك ها بايد به مشتري احترام بگذارند و لااقل براي خواباندن پول در بانكشان پول نگيرند.
به گفته يك مشتري ديگر در حالي كه بانك مركزي اعلام كرده كه افتتاح حساب هزينه ندارد اما بابت اين كار هزينه دريافت مي كنند. مثلا بانك ملت براي افتتاح حساب ۶ هزار تومان و صادرات براي اين كار ۱۳ هزار تومان دريافت مي كند.

با وجود مقابله قابل قبول مسئولان بهداشتي، مردم احتياط هاي لازم را در پيشگيري از سرخك داشته باشند ‌
اين روزها صحبت از شيوع بيماري سرخك در برخي مناطق اهواز و شهرستانهاست، اين در حالي است كه اين بيماري در كشور ما در مرحله حذف است و در تمام استان حساسيت اين موضوع موجب شده كه مراكز بهداشتي آماده باش باشند تا اگر به مورد مشكوكي برخورد كردند فورا تيم هاي واكسيناسيون را به مناطق آلوده اعزام كنند. از جمله در ماهشهر موارد معدودي از سرخك مشاهده شد كه بلافاصله تيم پزشكان و واكسيناسيون جمعيت ۹ تا۱۵ ساله را واكسينه كردند. در اهواز هم فقط در يك منطقه تعدادي افراد بر اثر آمدن يكي از بستگانشان از عراق مبتلا به سرخك شده بودند كه بلافاصله تا شعاع يك كيلومتر اهالي واكسينه شدند و در حال حاضر در ساير نقاط اهواز باوي و كارون موردي مشاهده نشده است.
به قرار اطلاع بيماري سرخك در عراق و افغانستان شايع است و افرادي كه از آنها براي ديدار بستگانشان يا به منظور يافتن كار به كشورمان مي آيند چه بسا آلوده به بيماري سرخك باشند و بايد از اين بابت مراقبت هاي لازم بشود.وجود همسايگان ما (عراق و افغانستان) موجب شده كه بهداشت جهاني كشور ما را در رديف كشورهايي كه بيماري سرخك در آنجا حذف شده به حساب نياورد و تا وقتي اين تهديد از اطراف ايران وجود دارد، نمي توانيم ادعا كنيم كه اين بيماري ريشه كن شده است.
مطلب از اين بابت عنوان شد كه هم شهرونداني كه قصد سفر به عراق را دارند يا از آن كشور ميهمان دارند احتياط ها و مراقبت هاي لازم را در نظر بگيرند و هم از مسئولان مراكز بهداشتي و نيروهاي هميشه حاضر آنها
كه در چنين مواقعي تا حد ايثار براي حفظ سلامت مردم تلاش مي كنند، قدرداني شده باشد.

انتصاب اولين زن فرماندار در خوزستان
دكتر غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان، طي حكمي خانم خنفري را به عنوان فرماندار شهرستان كارون منصوب نمود.

فرماندار سابق كارون مشاور استاندار شد ‌
آقاي غلام عليدادي فرماندار پيشين شهرستان كارون با حكمي از سوي دكتر شريعتي به عنوان مشاور استاندار منصوب شد.