اصفهاني ها باز هم درباره خوزستان پاي خود را از گليمشان بيرون گذاشتند

حميدرضا فولادگر نماينده مردم اصفهان در مورد اجراي تونل بهشت‌آباد گفته است: مشكل اجرا در پروژه‌ها به دليل كمبود اعتبار است.
فولادگر در رابطه با تكميل پروژه بهشت‌آباد و مخالفت اخير استان خوزستان براي انتقال ندادن آب به زاينده‌رود، اين را گفته كه در استان خوزستان در سرشاخه‌هاي كارون آب‌ زيادي وجود دارد كه درصد ناچيزي از آن قرار است در پروژه بهشت‌آباد انتقال پيدا كند. وي با بيان اينكه در حال حاضر بيش از ۲۰ ميلياردمتر مكعب در سرشاخه‌هاي كارون آب وجود دارد كه عمدتاً در دشت خوزستان سرازير مي‌شوند گفته پروژه بهشت‌آباد قرار است كمتر از يك ميليارد مترمكعب از اين آب را انتقال دهد.
مسئولان قبلي استان جواب توهين نماينده اصفهان را بدهند ‌

نماينده مردم اصفهان اعتراف كرده كه از يك ميليارد مترمكعب آبي كه قرار است انتقال پيدا كند، ۲۵۰ ميليون مترمكعب را محيط‌زيست خوزستان نگه داشته‌، ۱۷۰ ميليون مترمكعب آن قرار شده تا به استان چهارمحال و بختياري داده شود و تنها ۵۸۰ ميليون مترمكعب آن قرار است به سه استان اصفهان، يزد و كرمان به صورت خط لوله انتقال داده شود و اين آماري كه اعلام شد در مقابل كل سرشاخه‌هاي آبي زاگرس و كارون عدد ناچيزي است اما اين دليلي نمي‌شود كه مشكلات استان خوزستان حل نشود.
فولادگر پا را از گليم خود درازتر كرده و گفته قطعاً بايد حل مشكلات آب خوزستان در اولويت قرار داشته باشد اما مشكلات آب استان خوزستان ناشي از اين انتقال آبي كه قرار است به صورت حوزه‌اي انجام شود و پروژه‌هايي از اين دست نيست بلكه ناشي از طولاني شدن حل مسائل آب شرب اهواز، آبادان، خرمشهر و بي‌كفايتي مسؤولان قبلي اين استان بوده است و ارتباطي با آب اصفهان ندارد.
به اين ترتيب نماينده اصفهان به خود اجازه داده مسئولان قبلي استان را بي كفايت بخواند و حالا بايد ديد اين مسئولان گذشته قادر به دفاع از خود هستند يا سكوت مي كنند تا علامت رضا باشد!

كتاب خاطرات مقتدايي در هرمزگان رونمايي مي شود

ظاهرا قرار است استانداران ادوار گذشته استان هرمزگان امروز گرد هم آيند. در اين اجلاس ۲۰ استاندار هرمزگان كه پس از پيروزي انقلاب اسلامي مشغول خدمت بوده و عالي ترين مقام دولت در اين استان بوده اند به همراه تعدادي از معاونين ادوار استانداري هرمزگان حضور دارند.
در كنار اينكه قرار است استانداران ادوار گذشته هرمزگان بازديدي از تحولات اين استان داشته و از پيشنهادها، نظرات، تحليل ها و بررسي راهكارها براي برطرف كردن مشكلات آن ها استفاده شود، كتاب خاطرات عبدالحسن مقتدايي، از استانداران سابق هرمزگان با عنوان <از كودك كار تا استاندار>‌ نيز رونمايي مي شود.
جادري استاندار هرمزگان كه از مديران خوزستاني است نشان داد ايده خوبي در سر دارد كه اميدواريم چنين ايده هايي در سطح مديران استاني تكثير شود.

در غيبت سياحي حوزه عمراني استانداري همچنان سوت و كور است ‌
همچنين به گوش راوي رسيده است استاندار هرمزگان در جلسه تشريح گردهمايي استانداران ادوار گذشته عنوان كرده در نظر داشته است معاون عمراني استانداري خوزستان را به عنوان معاون خود برگزيند اما مرغ از قفس پريده و قرار است سياحي در وزارت نيرو ماندگار شود!
چندماهي است از درخواست استعفاي سياحي مي گذرد اما هنوز پاسخ روشني به اين استعفا از سوي دكتر شريعتي داده نشده است! معاون عمراني استاندار خوزستان چند هفته پيش پس از غيبتي نسبتا طولاني در يكي از جلسات حضور پيدا كرد و پس از آن جلسه ديگر خبري از وي نشد! ‌
در واقع مي توان گفت حوزه عمراني استانداري خوزستان در سكوت خبري به سر مي برد و نه از پذيرش استعفا و معرفي معاون جديد خبري هست و نه از جلسه هاي پر شور گذشته اين حوزه!
به نظر مي رسد حالا كه خبر رسيده قرار است سياحي در وزارت نيرو ماندگار شود، استاندار خوزستان هرچه سريع تر تكليف سكان دار اين حوزه را مشخص كند. شنيدني ها حاكي از آنست كه تا امروز مهندس فرامند هاشمي زاده به عنوان مطرح ترين گزينه براي معاون عمراني استانداري عنوان شده است.

ارتباط پذيرايي جلسات استانداري با لاهيجان زاده!

پس از اينكه رئيس سازمان محيط زيست خوزستان از استاندار درخواست كرد به دليل طولاني شدن جلسات علاوه بر چاي پذيرايي مختصري در سالن جلسات استانداري صورت پذيرد، در جلسه روز بعد كه لاهيجان زاده هم در آن حضور داشت علاوه بر چاي كيك و آب ميوه اي هم دادند از اين بابت به اين مديركل هم تبريك گفتيم كه حرفش به كرسي نشست!
اما در جلسه روز گذشته بررسي مشكلات كشاورزي شادگان نه خبري از لاهيجان زاده بود و نه كيك و آب ميوه و اينگونه برداشت شد كه نكند نوع پذيرايي جديد استانداري ارتباطي با حضور رئيس سازمان حفاظت محيط زيست استان داشته باشد!