چه كيفي دارد ببينيم در شهر كار مي شود!

چه كيفي دارد آدم ببيند در شهرش بعد از چند دهه كار چشمگيري نشده، چند كار قشنگ انجام و بعضي مشكلات ديرينه رفع شده است. اولين بار اين كيف زماني كه پل سوم تعريض شد به شهروندان دست داد و حالا كه دو زير گذر(جواد الائمه و شريعتي) به بهره برداري رسيدند خوشحال شديم و انتظار اينست كه اين روند ادامه پيدا كند و در فاصله برگزاري انتخابات بعدي مجلس كه معمولا چنين زماني كارهاي سياسي بر پروژه هاي عمراني مي چربد، چند طرح مفيد ديگر اجرا شود.
البته اهواز براي آن كه مردم كمتر اتلاف وقت داشته باشند، نيازمند چند طرح زيرگذر ديگر است. از جمله در تقاطع خيابان پهلوان كيانپارس احداث زير گذر ضرورت دارد تا از اين همه معطلي مردم پشت چراغهاي راهنمايي و رانندگي كاسته شود.از مدتها پيش بعد از تشخيص ضرورت احداث اين زيرگذر، به دليل مشكلات مربوط به تغيير مكان سيم هاي برق در اهواز و جا به جايي كانال هاي زير زميني آب و برق و گاز اجراي طرح متوقف بود تا اين كه دستگاه ها به توافق رسيدند و كارهاي مقدماتي انجام شد و قرار است به اين زودي جلسه نهايي برگزار و تصميمات لازم گرفته شود كه منتظر اين خبر هستيم.
نقطه ديگري كه نيازمند زيرگذر يا اصلاح هندسي است اتوبان آيت ا… بهبهاني است كه چهار راه پادادو چند چهارراه مثل امام و غيره در آنجا واقع اند. مشاور نظر داده كه به دليل وجود چندين تقاطع بايد خيابان دو طبقه احداث شود كه يك طرح رويايي با هزينه نجومي است و بعيد است شهرداري توان اجراي چنين پروژه اي را ندارد و بهتر است در اين نظريه مشاور تجديدنظر شود.
با سابقه اي كه از كارآمدي روگذرهايي مانند پيچ استاديوم و راهنمايي و رانندگي داريم چه بهتر كه در برخي مكان ها، از چنين طرح هايي كه كم هزينه تر و مقرون به صرفه است، استفاده شود.
براي رفع مشكل ترافيكي ميدان چهارشير(شهيد بندر) هم پروژه سنگيني تدارك و آغاز شده كه بسيار هزينه بر است و تامين اعتبار آن دشوار بوده كه به هر حال كليد خورد و خدا كند شهرداري از عهده آن در مدت زمان تعيين شده برآيد چون علاوه بر ديوارهاي قطار شهري، ديوارهاي ديگري ايجاد شد كه البته به سرانجام كار اميدواريم. پل ولايت هم كه احداث آب به غير ممكن ها اضافه شده بود، ممكن شد چون بايد ابتدا توافق سپاه براي ورود به آن حوزه به دست مي آمد، بعد هم اجراي طرح، يعني بريدن كوه كه پشتكار و پافشاري همراه با تعامل را نياز داشت كه خوشبختانه حاصل شد، حالا چطور و با مديريت چه نيرو و عواملي اين كار انجام شد بماند و هميشه اين طور بوده كه <بيستون را عشق كند و شهرتش فرهاد برد.> و ما از اين فرهادها در دستگاه ها داريم كه هنر مديريت سپردن كارهاي دشوار به آنهاست.
به هر حال نشانه هاي خوبي از تحرك در شهر مشهود است اما چه بهتر كه كارها طوري پيش بروند كه با حداقل نقص و اشكالات فني اجرا شوند، تا شيريني اين كارها در كام شهروندان بماند.

باز هم غيبت برخي مديران صداي شريعتي را درآورد!

ظاهرا موضوع حضور نيافتن برخي مديران دستگاه هاي اجرايي در جلسات استانداري بدعتي شده كه همچنان ادامه دارد!
در جلسه روز گذشته شوراي اشتغال استان كه با حضور معاون اشتغال و خودكفايي كميته امداد كشور برگزار شد، برخي مديران از جمله مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي، مديركل آموزش و پرورش و رئيس دانشگاه شهيد چمران اهواز حضور نداشتند كه حضور نيافتن اين مديران باز هم از چشم استاندار خوزستان دور نماند!
شريعتي در پاسخ نماينده اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي كه علت حضور نيافتن جوروند را برگزاري مراسم معارفه معاون اين اداره كل اعلام كرد، پرسيد: برگزاري مراسم معارفه از چنين جلسه اي مهم تر است؟ حتما جايگاه و اهميت شوراي اشتغال خوزستان براي اين آقا تبيين و روشن نشده كه يك معارفه را مهمتر مي داند.
استاندار خوزستان در واكنش به ترك جلسه معاون اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي به دليل اخذ اعتبارات لازم در خصوص تالاب ها گفت: حتما پول را با كيسه مي دهند كه وي جلسه را براي گرفتن پول ترك كرده است!
شريعتي از رئيس دفتر خود خواست تا غيبت رئيس دانشگاه شهيد چمران و مديركل آموزش و پرورش خوزستان را پيگيري كند.
روند نامطلوب پرداخت تسهيلات از سوي برخي بانك هاي استان هم صداي استاندار را در آورد و شريعتي در اين زمينه خطاب به نماينده بانك صادرات گفت: براي پرداخت چهار ميليون تسهيلات، متقاضي ۵۰۰ هزار تومان افتتاح حساب كرده و بانك نيز كارمزد و قسط اول را از متقاضي اخذ مي كند. اين قوانين من درآوردي جز نارضايتي مردم از حكومت و دولت چيز ديگري ايجاد نمي كند و اگر چنين مأموريتي داريد به ما اعلام كنيد تا بدانيم.

فعال شدن شوراهاي سلامت (به هر دليل) به نفع سلامت مردم است

مهرداد شريفي رئيس مركز بهداشت غرب اهواز مدعي است از زماني كه دبير شوراي سلامت استان شده سعي داشته تحرك قابل توجهي در اين شورا به وجود آورد و نشانه بارز آن تزريق روحيه شهامت و دفاع از منافع مردم و شهر است.
در جلسه اخير شوراي بهداشت استان، فرماندار اهواز به طرز بي سابقه اي به شركت آب و فاضلاب اهواز تاخت تا آنجا كه وضعيت آب و فاضلاب شهر اهواز را موجب خفت دانست.
در هر صورت مهم اينست كه شوراي سلامت از يكنواختي خارج شده و قرار است جلسات آن با حرارت و احساس بالاي مسئوليت اعضاء همراه باشد چون مسائل بهداشتي يا بهتر بگوئيم غيربهداشتي در تمام شهرهاي استان بيداد مي كند و وقتي پيشاني استان( اهواز) از اين بابت اين همه مشكل دارد، معلوم است در ديگر شهرها چه خبر است در كه آن مورد هم لازم است شوراي سلامت هر شهرستان فعال شود و بدون ملاحظه كاري به طور جدي مسائل را بررسي و براي رفع مشكلات تصميم گيري كنند كه لازمه اين كار بازديدهاي مستمر اعضاي شوراي سلامت از نقاط مختلف شهرها به ويژه مناطق محروم است.

رئيس جديد اداره فرهنگ و ارشاد اهواز معارفه شد
خ‌خالد لويمي> نويسنده و استاد دانشكده خبر اهواز، به عنوان رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان اهواز معارفه شد
در مراسم معارفه كه با حضور جمعي از فعالان فرهنگي هنري در اداره كل ارشاد استان برگزار شد، <ناصر آريايي نژاد> كفيل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان اهواز توسط <محمد جوروند> مديركل ارشاد استان توديع شد و خالد لويمي به جاي وي معرفي شد.