سفره ايراني در گردشگري غذا به جهانيان معرفي مي شود

معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با تاكيد بر لزوم معرفي جاذبه هاي گردشگري كشور در سطح ملي و بين المللي گفت:سفره ايراني به عنوان عامل رونق <‌گردشگري غذا >‌ به جهانيان معرفي مي شود.
‌به گزارش ايرنا معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي گفت: امسال هشت جشنواره سفره ايراني به طور سلسله وار از ارديبهشت در مناطق مختلف كشور برگزار شد.
مرتضي رحماني با حضور در جشنواره <سفره ايراني، فرهنگ گردشگري> در محل نمايشگاه بين المللي دائمي سازمان منطقه آزاد اروند در جمع خبرنگاران افزود: جشنواره برگزار شده در منطقه آزاد اروند آخرين جشنواره پيش بيني شده براي برگزاري در سال جاري است كه طي اين هشت جشنواره ۳۱ استان كشور تمام ظرفيتهاي خود در زمينه سفره هاي مختلف و غذاهاي سنتي را به نمايش گذاشتند ضمن آنكه آشپزهاي مختلف در رقابت با يكديگر ظرفيتهاي غذا به عنوان جاذبه هاي گردشگري مناطق مختلف را معرفي و به مردم شناساندند.
وي اظهار كرد: خوشبختانه آن هدفي كه ما براي ايجاد يك حركت، انگيزه و تلاش در جبهه فعالان سفره ايراني از بابت برگزاري اين جشنواره ها داشتيم، اتفاق افتاد و با جشنواره هشتم كامل شد.رحماني موحد با بيان اينكه در آينده نزديكي جشنواره ملي سفره ايراني، فرهنگ گردشگري را برگزار مي كنيم، تصريح كرد: به طور سالانه حدود ۳۰۰ ميليارد دلار هزينه كرد گردشگر از محل تغذيه است و اگر بتوانيم سفره ايراني را در همه كشورمان آن قدر برجسته كنيم كه مورد شناسايي و آشنايي گردشگرهاي بين المللي و حتي داخلي باشد مي توانيم سهم خوبي از اين هزينه كرد را در داخل كشور داشته باشيم.وي گفت: وقتي يك فرد شمالي با تنوع غذايي در خوزستان آشنا شود و يا به عكس اين خود سفر و رفت و آمد را ايجاد مي كند و جاذبه را بر روي سفره مي گذارد.
رحماني موحد با اشاره به حضور همه اقشار جامعه اعم از پير و كودك و زن و مرد كنار هم و بر سر سفره افزود: وقتي جاذبه هاي غذايي مناطق مختلف بر روي سفره آمد، همگي ضمن آشنايي با آن غذا از آن تناول مي كنند و اين سفره مي تواند تمام گردشگران ما را از هر قشري دور خود جمع كند.
مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد: آمادگي منطقه آزاد اروند براي برگزاري جشنواره ملي سفره ايراني ‌
مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از آمادگي سازمان متبوع خود براي برگزاري جشنواره ملي سفره ايراني و فرهنگ گردشگري خبر داد.
اسماعلي زماني در جريان بازديد از جشنواره سفره ايراني فرهنگ گردشگري گفت: اين جشنواره با همكاري مسئولان ملي و استاني در محل نمايشگاه دائمي منطقه آزاد اروند برگزار شد و اميدواريم تا اين محل براي برگزاري جشنواره ملي انتخاب شود و بتوانيم با وسعت و امكانات بيشتري در اين سالن جشنواره ملي را برگزار كنيم. وي درباره اهتمام سازمان منطقه آزاد اروند در زمينه گردشگري افزود: گردشگري به عنوان يكي از مسائل اصلي و اصول اقتصادي منطقه آزاد اروند مورد توجه ما است.
زماني با بيان اينكه زيرساختهاي گردشگري منطقه با توسعه اقتصادي منطقه هماهنگ خواهد شد، اظهار كرد: زيرساختهاي لازم از جمله همين نمايشگاه براي ساخت كاملش به بخش خصوصي واگذار مي شود، اميد مي رود در سال آينده نمايشگاه مناسبي براي آئين هاي متعدد و متنوع داشته باشيم.
وي تصريح كرد: در خصوص ديگر ساختارهاي گردشگري منطقه از جمله هتل ها، رستورانها و مراكز گردشگري و تفريحي طبيعي از جمله رودخانه ها و سواحل آنها برنامه جامعي را در دستور كار سازماني خود و با هدف توسعه گردشگري ملي و بين المللي داريم.
بنا به اين گزارش، با تصميم معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور هشتمين جشنواره سفره ايراني، فرهنگ گردشگري در روزهاي هشتم، نهم و دهم دي ماه جاري در قالب ۱۰۰ غرفه در محل نمايشگاه بين المللي منطقه آزاد اروند برپا شد، سازمان منطقه آزاد اروند به عنوان نماينده استان خوزستان متولي برگزاري اين جشنواره با همراهي استانهاي بوشهر، هرمزگان، جزاير خليج فارس (كيش و قشم ) در قالب منطقه هشت بود.
جشنواره غذا آئيني همگاني براي نمايش غذاهاي بومي محصولات غذايي و برندهاي مطرح صنايع وابسته و انجام بحث هاي علمي و تخصصي در اين زمينه است.
نمايشگاه غذاهاي محلي و صنايع دستي مرتبط با غذا از هشتم تا دهم ديماه به مدت سه روز هر روز از ساعت ۱۶تا ۲۲ در مركز نمايشگاه هاي بين‌المللي منطقه آزاد اروند داير شد و برنامه هاي هنري و آييني آن نيز، هر شب از ساعت ۲۰ تا ۲۲ برگزار ‌شد. ‌
در كنار اين جشنواره سه مسابقه و هفت كارگاه آموزشي مانند برندسازي تجاري غذا، شيوه نگارش كتاب در حوزه ميراث فرهنگي و آشپزي محلي، گردشگري غذا، تاريخچه غذاهاي اصيل سنتي خوزستان برگزار شد. ‌در جشن هاي آييني اين برنامه برنامه هاي موسيقي آييني استان هاي هرمزگان، بوشهر، جزاير هرمز و قشم و استان خوزستان اجرا شد. ‌
اين جشنواره به همت اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان و حمايت معاونت فرهنگي سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد. ‌