آقاي جوروند! ارتقاء چارت سازماني ارشاد استان حق خوزستان است

آقاي جوروند! ارتقاء چارت سازماني ارشاد استان حق خوزستان است

خوزستان نه تنها از بابت برخي امكانات و مزايا نسبت به ديگر استان هاي مطرح كشور عقب است، در بحث مسائل اداري هم با تبعيضاتي مواجه است. از جمله اين كه چارت سازماني اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان با ادارات كل مشابه در برخي استان ها تفاوت دارد. مثلا ارشاد استان هاي اصفهان و خراسان رضوي معاونت فرهنگي و مطبوعاتي دارد در حالي كه ارشاد خوزستان داراي يك معاون فرهنگي است كه اداره مطبوعات زير مجموعه آن است كه مسلما جايگاه مستقلي نخواهد داشت. البته در زمان مديريت حجت الاسلام بسي خاسته در ارشاد استان، اين اداره كل يك معاون فرهنگي و مطبوعاتي داشته و اين طور به نظر مي رسد كه چنين سمتي بستگي به خواست مدير دستگاه دارد.
براي آن كه موضوع به صورت قانوني پيگيري شود اين مورد با آقاي انتظامي معاونت مطبوعاتي وزارت ارشاد در ميان گذاشته شد.
آقاي انتظامي جواب دادند: < تا جايي كه اطلاع دارم معاونت فرهنگي و مطبوعاتي، يك عنوان است.>
از اين گذشته در حال حاضر در دو استان، ادارات كل فرهنگ و ارشاد آنها داراي معاونت قرآن و عترت است كه در استان ما با وجود كسب رتبه هاي برتر در قرآن چنين معاونتي وجود ندارد، لذا نتيجه مي گيريم كه وجود برخي معاونت ها مانند معاونت فرهنگي و مطبوعاتي و معاونت قرآن و عترت نتيجه پيگيري و تلاش مديران ارشاد آن استان هاست كه انتظار مي رود مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان كه خود از اين مجموعه است طوري عمل كند كه از ديگر استان ها عقب نمانيم. ضمن اين كه با وجود اظهار مديران ارشاد ما مبني بر كمبود نيرو در اين اداره كل بهتر است در اين مورد به جد اقدام كند تا به نتيجه برسد.

بذركار تخصيص ۵۰ ميليارد تومان از طرف شركت نفت براي تثبيت خاك استان را تكذيب كرد

از قرار اطلاع، سال گذشته وزارت نفت تخصيص ۵۰ ميليارد تومان اعتبار براي تثبيت خاك در كانون‌هاي گرد و خاك استان كه تاسيسات نفتي در آنجا مستقر هستند را متقبل شده است.
اين تثبيت با توجه به نوع خاك، در قالب مالچ پاشي و يا درختكاري خواهد بود.
البته خبرهايي به گوش رسيده كه اين امر به دلايل نامشخصي اجرايي نشده است.
پيك راوي موضوع را با مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان در ميان گذاشت كه بذركار در پاسخ گفت: به هيچ وجه چنين چيزي صحت ندارد و وزارت نفت به اين شكل اعتباري را تخصيص نمي‌دهد.
به گفته بذركار اين وزارتخانه اعتبارات را در قالب صورت وضعيت پيمانكاران در اختيار قرار‌مي‌دهد و اعتبارات نيز در خصوص كانون‌هاي بحراني فرسايش بادي است. وي اين را هم گفت كه اعتبار ريزگردها ملي است و سال گذشته با تخصيص ۱۵ ميليارد تومان ۳ هزار و ۶۰۰ هكتار از اراضي كانون ريزگردها درختكاري شد.
راوي انتظار دارد كساني كه مدعي هستند تخصيص ۵۰ ميليارد تومان از طرف شركت نفت براي تثبيت خاك استان واقعيت داشته، مستندا عنوان كنند تا اطلاع رساني شود.

عضو شوراي شهر نمي تواند سرش را در محله خود بلند كند

شوراي چهارم شهر اهواز در صد و پنجاه و ششمين جلسه خود شاهد حيف گويي هاي يكي از اعضاء خود بود!‌
در اين جلسه حجت‌الاسلام سعادت نيا، عضو شوراي شهر در نطق پيش از دستور خود با بيان اينكه شايد اين آخرين نطق من در سال جاري و حتي عمر شوراي چهارم باشد، گفت: اين شورا مي‌توانست از فرصت‌ها به نحو شايسته‌اي استفاده كند اما متاسفانه قدر اين فرصت‌ها را ندانستيم و نتوانستيم مكمل يكديگر باشيم.
اين عضو شورا ادامه داد: شهردار اهواز نيز از توان شوراي شهر ‌چهارم بهره‌مند نشد و چينش نيروها در راستاي اهداف نبود كه بايد بگويم حيف شد!‌ سعادت‌نيا اين را هم گفت كه تا پيش از عضويت در شورا حداقل در منطقه محل زندگي خود مي توانست سر بلند كند اما در اين چهارسال حتي يك بار هم سرش را بلند نكرده است!‌
به عقيده اين عضو شورا شايد در اين دنيا برخي چوب كم كاري‌هاي خود را بخورند اما در آخرت همه بايد پاسخگو باشند كه راه توفيق يكديگر را بستند!‌
سعادت‌نيا ادامه داد: شهردار اهواز تنها از ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفيت شوراي چهارم استفاده كرده است؛ در روزهاي نخست عمر اين شورا مدافع شهردار بودم و مخالف انتقادهاي همكاران شورايي از وي، اما درحال حاضر عنوان مي‌كنم حيف!‌
در ادامه سخنان اين عضو شورا كه پس از چهارسال “حيف” را مرتب تكرار مي‌كرد، ناجي سواري، ديگر‌عضو شورا در نطق پيش از دستور خود از خدمات ارائه شده در شهرداري و شوراي چهارم طي سه سال گذشته از جمله تعريض پل شهيد دقايقي، زيرگذر شريعتي و خليج فارس و روگذر جواد الائمه تشكر كرد!‌

انتصاب مشاور عالي استاندار و بخشدار مركزي انديمشك ‌

دكتر شريعتي استاندار خوزستان طي حكمي ايرج حسيني صدر آبادي را به عنوان مشاور عالي خود منصوب كرد. همچنين استاندار خوزستان در حكم ديگري محمد خزايي را به عنوان بخشدار مركزي شهرستان انديمشك منصوب نمود.